naujienų portalas tv3.lt

naujienų portalas tv3.lt

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS
43
(nuotr. „Facebook“/Orai ir klimatas Lietuvoje)

Lietuvos sinoptikai jau kurį laiką kalba, kad šalyje iškritusios pirmosios snaigės stebinti neturėtų. Sniego bus vis daugiau, tačiau jis bus šlapias ir greitai ištirps. Penktadienį pirmieji žiemiški krituliai pasirodė Suvalkijoje. 

43

Lietuvos sinoptikai jau kurį laiką kalba, kad šalyje iškritusios pirmosios snaigės stebinti neturėtų. Sniego bus vis daugiau, tačiau jis bus šlapias ir greitai ištirps. Penktadienį pirmieji žiemiški krituliai pasirodė Suvalkijoje. 

REKLAMA

Socialinio tinklo „Facebook“ grupėje „Orai ir klimatas Lietuvoje“ penktadienį paskelbta skaitytojos nuotrauka, kurioje, kaip matoma, kelią padengęs sniego sluoksnis. Grupės administratoriai tikina, kad šlapio sniego šiomis dienomis gali sulaukti ir kiti Lietuvos rajonai.

„Vėlyvas pirmasis sniegas krenta Suvalkijoje. Kitur Lietuvoje irgi gali iškristi bent šiek tiek šlapių snaigių“, – rašoma „Facebook“ paskyroje.

Tuo tarpu sinoptikai pasakoja, kad šiomis dienomis saulės bus daugiau, tad ir orai bus gražesni. Tiesa, vėjas vis tiek blaškysis, o šlapdribos tikimybė tik augs.

REKLAMA

„Kitaip tariant, penktadienį bus gražu, bet žvarboka. Pirmoji nakties pusė debesuota, vėjuota, kartosis negausus lietus. Antroje nakties pusėje pasirodys pragiedruliai, bet kartu su lietumi gali būti ir šlapdribos. Diena šviesi, gali būti net nemažai saulės, tačiau iš pavienių debesų kai kur sulauksime mišrių kritulių. Vėjas aprims. Oras naktį atvės iki 1–3, prie jūros 5 šilumos, dieną vyraus 3–5, prie jūros 6–7 šilumos“, – ketvirtadienį pasakojo sinoptikas Naglis Šulija.

REKLAMA

Šeštadienio naktį vietomis trumpi krituliai (vyraus šlapdriba), dieną vakariniame šalies pakraštyje nedidelis lietus. Naktį kai kur plikledis. Vėjas vakarinių krypčių, 7–12 m/s, antroje dienos pusėje pajūryje gūsiai 15–18 m/s. Temperatūra naktį nuo 3 laipsnių šalčio iki 2, pajūryje iki 5 laipsnių šilumos, dieną 3–8 laipsniai šilumos.  

Sekmadienį daugelyje rajonų krituliai: naktį mišrūs (sniegas, šlapdriba, lietus), dieną lietus. Vėjas pietvakarių, vakarų, 9–14 m/s, vietomis gūsiai 15–20 m/s. Temperatūra naktį 0–5, dieną 5–10 laipsnių šilumos.

REKLAMA

Klimatologas apie tai, kokių orų tikėtis: o per Kalėdas sniego galime ir nesulaukti

Apie tai, kokių orų sulauksime mūsų šalyje, G. Stankūnavičius kalba nedrąsiai, nes, anot jo, prognozės dabar itin greitai kinta:

„Pradžioje labai drąsiai kalbėjau apie prognozes, bet dabar matau, kad tos prognozės greitai keičiasi. Tai reiškia, kad didelio masto procesai, sakykime, virš Atlanto vandenyno, jie keičiasi ir nėra užtikrinti. Jei drąsiai kalbėti, tai gaunasi toks pranašavimas. “

REKLAMA
REKLAMA

Tiesa, klimatologas vis tiek atkreipė dėmesį į tai, kad Europoje sudarytos prognozės 50-čiai dienų į priekį rodo, jog bent jau žiemos pradžia, gruodžio mėnuo, bus šiltesnis, nei yra įprasta. Tikėtina, kad ir per Kalėdas sniego galime nesulaukti.

„Sniego ir per šias Kalėdas galime nesulaukti, bet prognozės, jos greitai keičiasi. Kol kas ilgalaikis prognozavimas yra labai arti būrimo salonų rezultatų. Ilgalaikės prognozės nepasikeitė. Jos rodo, kad ir gruodžio pradžia bus šiltesnė už daugiametę normą tiek Baltijos regione, tiek Šiaurės Europoje. Ir negaliu nieko teigti, nes viskas gali pasikeisti“, – pasakojo Doc. Dr. G. Stankūnavičius.

REKLAMA

Užfiksavote pirmąjį sniegą? Pasidalinkite nuotraukomis!

TURI NUOTRAUKŲ AR VIDEO MEDŽIAGOS ŠIA TEMA?
Atsiųsk mums!
SIŲSTI

Dėkojame! Medžiaga sėkmingai išsiųsta redaktoriui.

Peržiūrėjus, ji bus patalpinta į straipsnį.

SIŲSTI
arba
PRIDĖTI
Klaida: nuotrauka, kurią bandote įkelti, užima per daug vietos ... (kažkas panašaus)
Įkelkite savo turimas nuotraukas ar video medžiagą ir nurodykite savo kontaktinius duomenis, kad prireikus galėtume su jumis susisiekti.
PUBLIKUOTI
PUBLIKUOTI

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų