Vairuotojams – išbandymų metas: iškris sniegas, bus kaip niekad slidu

Šiandien Lietuvoje orai buvo vėjuoti ir labai nevienodi. Rytinėje šalies dalyje smarkus vėjas praardė vientisą debesų apklotą, čia buvo gana šviesu. Vakarinėje tuo pat metu telkėsi lietaus debesys. Nevienodi, permainingi orai bus ir artimiausiomis dienomis. Sulauksime ir lietaus, ir šlapio sniego, ir vėjo, ir net plikledžio. 

Ketvirtadienį dėl smarkaus vėjo debesys buvo nevienodi, kai kur buvo šviesiau, bet iš vakarų plaukė naujas lietus. Artimiausią naktį irgi bus vėjuota. Pirmoje nakties pusėje lietus kartosis visur, antroje vėjas rims, giedrės, bet su lietum pasirodys ir šlapdriba. 

(66 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Ruduo Belmonto parke

Penktadienio rytas daug kur bus šviesus, net saulėtas. Vėjas vakarų, šiaurės vakarų, gerokai silpnesnis nei naktį, bet vis dar nemalonus, gūsingas. Tai šen, tai ten vis pasitaikys negausių kritulių – ir lietaus ir šlapio sniego. 

„Kitaip tariant, rytoj bus gražu, bet žvarboka. Pirmoji nakties pusė debesuota, vėjuota, kartosis negausus lietus. Antroje nakties pusėje pasirodys pragiedruliai, bet kartu su lietum gali būti ir šlapdribos. Diena šviesi, gali būti net nemažai saulės, tačiau iš pavienių debesų kai kur sulauksim mišrių kritulių. Vėjas aprims. Oras naktį atvės iki 1–3, prie jūros 5 šilumos, dieną vyraus 3–5, prie jūros 6–7 šilumos“, – kalbėjo sinoptikas Naglis Šulija.

Šeštadienio naktį vėjas dar labiau nurims, dangus išsigiedrys, todėl pašals ir daug kur susidarys plikledis. Mišrių kritulių kur nors bus tik iš pavienių debesų. Oras atšals iki 1–3 šalčio, kai kur liks menka šiluma, prie jūros bus apie 5 laipsnius šilumos. Dieną nežymiai palynos kai kur šalies vakaruose, kitur diena graži, saulėta, oras šils iki 3–5, prie jūros 6–7 laipsnių šilumos.

Sekmadienį orus lems naujas ciklonas, vėl bus vėjuota, drėgna, bet gana šilta. Naktį bus mišrių kritulių, vyraus į lietų pereinanti šlapdriba, dieną tai bus jau tik lietus. Naktį vyraus 3–5, dieną 5–7 laipsniai šilumos, tačiau prie jūros bus kiek šilčiau. 

„Ką gi, savaitės pabaigoje teks pratintis prie dažnų orų permainų, o vairuotojams – prie slidžių kelių ir apšalusių automobilių langų“, – sakė sinoptikas.

REKLAMA

Aukšto ir žemo slėgio sūkuriai Europos padangėje stumdosi negailėdami jėgų. Artimiausią parą per Vakarų Europą Skandinavijos link plės savo įtaką menkai debesuota aukšto slėgio sritis. Ji stums į šiaurės rytus Baltijos apylinkėse esantį cikloną. Orai čia vis dar bus vėjuoti tačiau gerokai vėsesni, lietų pakesi mišrūs krituliai. 

Romoje rytoj truputį palis ir šils iki 16, Barselonoje saulė pro debesis ir 15 laipsnių šilumos. Paryžiuje rytoj debesuota ir 9, Londone saulė ir 10 laipsnių šilumos. Berlyne saulėta ir šils iki 6, Varšuvoje bus apie 8 laipsnius. Į rytus nuo Baltijos bus gerokai vėsiau, pasitaikys ir kritulių. 


Rašyti komentarą...
E
Elis
2020-11-20 07:03:03
Pranešti apie netinkamą komentarą
Kaip suprasti bus kaip niekad slidu . Tas kas rašė tokį straipsnio pavadinimą gal į medį su galva neblogai atsitrenkęs ? Debilu prirenka į redakcijas ir rašinėja bele ką . Jei slidu tai slidu , kaip kiekvieną žiemą .
Atsakyti
0

A
As
2020-11-20 20:40:25
Pranešti apie netinkamą komentarą
Jo atrodo vienais metais sniegas buna slidesnis

Atsakyti
0

V
Vairutojas
2020-11-21 15:28:23
Pranešti apie netinkamą komentarą
Ziemos beveik nebuna ir keliu nebarsto net smeliu-Lietuvos Pileciu vairuotoju ir pesciuju gyvenimas tik DIEVO RANKUOSE!-straipsnis apie tai?
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (4)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų