REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Estija jau seniai lenkia lietuvius, dabar ten net perpus didesnė vidutinė alga, pensijos, ten daugiau grįžta iš emigracijos, apsilanko daugiau turistų. Šalyje anksčiau padarytos svarbios reformos.

Estija jau seniai lenkia lietuvius, dabar ten net perpus didesnė vidutinė alga, pensijos, ten daugiau grįžta iš emigracijos, apsilanko daugiau turistų. Šalyje anksčiau padarytos svarbios reformos.

REKLAMA

Estijoje dešimtmečius gyvenantys lietuviai džiaugiasi, kad kaimyninėje šalyje žmonės laimingesni. Tačiau tuoj pat priduria – didelės algos ištirpsta sumokėjus už gerokai brangesnes paslaugas.

Būrys lietuvių Talino centre įsikūrusios Lietuvos ambasados kieme. Žinoma gydytoja endokrinologė Rita Kuzminienė čia gyvena jau 30 metų. Verslininkas Vaidas Matulaitis – 11, o olimpietė lengvaatletė, dabar Estijoje trenere dirbanti Remigija Nazarovienė – 10. Gyvenimu Taline visi patenkinti.

Raško reformų vaisius

Į Estiją kaip į pavyzdį lietuviai ir latviai žvalgosi jau seniai. Eurą jie įsivedė ketveriais metais anksčiau, vidutinė alga čia perpus didesnė nei Lietuvoje – antrą šių metų ketvirtį ji siekia 1242 eurus. O pensininkai vidutiniškai gauna 100 eurų daugiau. Estai jau raško gerokai anksčiau padarytų reformų mokesčių, švietimo, medicinos srityje vaisius.

REKLAMA
REKLAMA

Nors ekonomistas pabrėžė, kad maisto kainos šiais metais Estijoje pradėjo augti, jos vis tiek nėra daug didesnės nei Lietuvoje. Pieno, mėsos, sūrio produktai maždaug 10 - 15 procentų brangesni, kiaušinių galima nusipirkti ir pigiau, dešrų kainos panašios, bet žalia mėsa brangesnė. Už alaus skardinę teks mokėti keliasdešimt centų daugiau. Visgi vis labiau lietuvio akį bado didokos paslaugų kainos.

REKLAMA

Gyvenantys Taline sako, kad paslaugų kainos – maždaug 30 procentų didesnės nei Lietuvoje.

Situacija už Talino ribų – visai kitokia

Tautų mugėje puikias kojines mezganti ir parduoda Estijos kaime gyvenanti Zita. Ji sako, kad situacija už Talino ribų – visai kitokia. Algos ne tokios didelės, žmonėms sunkiau su darbu ir viešuoju transportu vykstant į didesnius miestus. Tačiau tie, kas nori geresnio uždarbio, turi lengvą išeitį.

Pirmadienį 7 valandą ryto atvykstame prie kelto į Helsinkį. Milžiniškose eilės, o jose beveik visi automobiliai su estiškais numeriais.

REKLAMA
REKLAMA

Tokia savotiška estų migracija – dvi valandos kelio, 5 dienos darbo ir namo savaitgaliui grįžti su maždaug tris kartus didesne alga. Tiesa, statistika rodo, kad pernai 1000 daugiau žmonių atvyko arba grįžo gyventi į Estiją nei išvyko. Tačiau į šią statistiką neįtraukiami darbo dienomis į Suomiją traukiantys estai.

Išsamiau žiūrėkite TV3 reportaže: 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų