• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Europos parlamento (EP) narė Laima Andrikienė pasipriešino siūlymams EP metinėje ataskaitoje dėl žmogaus teisių padėties pasmerkti popiežiaus Benedikto XVI kalbas apie AIDS.

REKLAMA
REKLAMA

Ketvirtadienį Europos Parlamentas 429 balsų dauguma priėmė metinę ataskaitą dėl žmogaus teisių padėties pasaulyje 2008-aisiais ir ES politikos šioje srityje.

REKLAMA

Prieš šią ataskaitą balsavo 36 europarlamentarai, 55 susilaikė, pranešė EP Europos liaudies partijos-Europos demokratų (ELP-ED) grupės spaudos tarnyba.

Pasak pranešimo, ELP-ED grupės žmogaus teisių koordinatorė L.Andrikienė balsavimo išvakarėse pareiškė, kad Liberalų ir demokratų aljanso už Europą frakcijos (ALDE) atstovų pateiktos pataisos, smerkiančios popiežiaus žodžius, yra nepriimtinos. EP nepritarė, kad šios pataisos būtų įtrauktos į ataskaitą.

REKLAMA
REKLAMA

Kovą Afrikoje lankęsis Benediktas XVI tvirtino, kad ŽIV/AIDS tragedija negali būti išspręsta tik dalijant prezervatyvus.

„Negalite įveikti šios AIDS problemos vien tik pasitelkdami pinigus. Tai padeda, bet jei nėra sielos, pinigai negali padėti. Jūs negalite įveikti problemos tik platindami prezervatyvus - jūs ją padidinsite. Mes žinome, kad esminis krizės elementas yra etikos stoka ekonominėse struktūrose. Mes suprantame, kad etika yra kažkas už ekonomikos koncepcijos ribų, tačiau ekonomika negali veikti, jei ji neetiška“, - tuomet kalbėjo popiežius.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Į ataskaitą buvo įtrauktos L.Andrikienės pateiktos pataisos dėl EP įsteigtos A.Sacharovo premijos laureatų, politinių kalinių Kuboje, Šri Lankoje ir Kinijoje.

„Rezoliucijoje turime dar kartą patvirtinti savo reikalavimą, kad visiems A.Sacharovo premijos laureatams, ypač Aung San Suu Kyi, Oswaldo Jose Paya Sardinas, Kubos Damas de Blanco ir Hu Jia būtų leista atvykti į Europos Sąjungą ir jos institucijas“, - kalbėjo L.Andrikienė.

Kasmetinėje EP ataskaitoje įvertinama žmogaus teisių padėtis pasaulyje, situacija dėl mirties bausmės, moterų teisės, vaikų išnaudojimas kariniuose konfliktuose ir daugelis kitų žmogaus teisių problemų.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų