aung san

Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „aung san“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „aung san“.

Barakas Obama paragino paleisti Mianmario demokratę

JAV prezidentas Barakas Obama paragino Mianmarį nedelsiant paleisti opozicijos lyderę Aung San Suu Kyi. B.Obama tai paskelbė, dalyvaudamas ASEAN (Pietryčių Azijos tautų asociacija – lt.) susitikime Singapūre. Savo reikalavimą prezidentas tiesiogiai pareiškė Mianmario premjerui Gen Thein Sein. Rugpjūtį buvo nuspręsta pratęsti chuntos persekiojamos demokratės namų areštą. Kitais metais šalyje planuojami rinkimai. Aung San Suu Kyi iš viso nelaisvėje praleido 14 metų.
2009-11-15

Sacharovo premija - Rusijoje persekiojamiems žmogaus teisių gynėjams

Žymaus Rusijos disidento A. Sacharovo vardo premija pirmą kartą skirta Rusijos žmogaus teisų gynėjams. Šiųmetė Sacharovo premija už minties laisvę paskirta Liudmilai Aleksejevai, Olegui Orlovui, Sergejui Kovaliovui (Žmogaus teisių centras „Memorial“) ir kitiems Rusijos žmogaus teisių gynėjams. Laureatą iš trijų kandidatų išrinko Pirmininkų sueiga, kurią sudaro visų EP politinių frakcijų vadovai.
2009-10-22

Nemari Nobelio intriga

Praėjusią savaitę paskirtos premijos už išskirtinius laimėjimus fizikos, chemijos, medicinos, literatūros ir taikos srityse. Šią tradiciją 1901 metais pradėjo turtingas švedų pramonininkas ir išradėjas Alfredas Nobelis. Premijos už mokslo laimėjimus didelio atgarsio visuomenėje nesulaukia - jos paprastai išdalijamos ilgus metus savo laboratorijose plušančioms darbo bitėms baltais chalatais.
2009-10-12

„Foreign Policy“: svarbiausi asmenys, kuriuos pamiršo Nobelio premijos komitetas

Norvegijos Nobelio premijos komitetas Nobelio premija yra apdovanoję tokias prieštaringai vertinamas asmenybes kaip Henry Kissingeris ar Yasiras Arafatas. Žurnalas „Foreign Policy“ pateikia 7 žmonių, kurie tikrai nusipelnė Nobelio taikos premijos, tačiau niekada jos taip ir negavo, sąrašą. Mahatma Gandis Pasiekimai: Mohandas K. Ghandis buvo dvasinis ir politinis Indijos judėjimo už nepriklausomybę lyderis ir pasisakė už nesmurtinį pasipriešinimą kaip priemonę socialiniams pokyčiams pasiekti.
2009-10-08

Birma paleido „Dievo siųstą“ amerikietį

Birmoje į laisvę paleistas amerikietis, aplankęs kalintą opozicijos lyderę Aung San Suu Kyi, praneša BBC. Johnas Yettawas iš Birmos išvyko kartu su derybose dalyvavusiu JAV senatoriumi Jimu Webbu. Amerikietis už tai, kad susitiko su namų arešte laikyta Birmos opozicijos lydere, buvo nuteistas 7 metams nelaisvės, o Aung San Suu Kyi namų areštas prailgintas dar 18 mėnesių. J. Webbas yra aukščiausio rango su Birmos vadovu Than Shwe susitikęs JAV pareigūnas.
2009-08-16

Birmoje nuteista Suu Kyi

Birmos pro-demokratiška lyderei Aung San Suu Kyi paskirtas 18 mėnesių namų areštas, praneša BBC. Ji buvo pripažinta kalta dėl saugumo įstatymų pažeidimo. Suu Kyi yra 64-erių Nobelio taikos premijos laureatė. Šis teismo nuosprendis reiškia, kad ji negalės dalyvauti ateinančiuose rinkimuose 2010-aisiais.   Suu Kyi beveik 14 metų per pastarąjį dvidešimtmetį praleido arešte.
2009-08-11

JT vadovas pareikalavo paleisti Birmos politinius kalinius

Jungtinių Tautų generalinis sekretorius Ban Ki-moonas pareikalavo Birmos karinę chuntą paleisti opozicijos lyderę Aung San Suu Kyi ir kitus politinius kalinius, praneša BBC. Toks reikalavimas buvo išsakyras susitikime su generolu Than Shwe tolimoje administracinėje šalies sostinėje Nay Pyi Taw. JT vadovas taip pat paprašė leidimo aplankyti kalėjime A. San Suu Kyi, tačiau jo dar negavo.
2009-07-03

Pasaulinių „U2“ gastrolių pradžioje – pagarba M. Jacksono muzikai

Birželio 30 d. vakarą Barselonos „Nou Camp“ stadione grupė „U2“ pradėjo savo pasaulines gastroles. Įspūdingo pasirodymo metu nuskambėjo ir du velionio Michael‘o Jackson‘o dainų koveriai.
2009-07-02

Totalitarinis turizmas - „1984-ieji“ realybėje

Reikia idėjų naujai kelionei? „Bravenewtraveler.com“ siūlo pabandyti pamatyti, kaip realybėje atrodo George‘o Orwell‘o košmaras – „1984-ieji“, t.y. aplankyti totalitarines valstybes. Tiesa, kai kurių valstybių vadinimas totalitarinėmis atrodo gerokai perdėtas, tačiau, vienaip ar kitaip galima sutikti – mums grįžti atgal verta vien jau tam, kad pamatytumėm iš kur išėjome.
2009-06-05

Birma atmeta kaltinimus dėl opozicijos lyderės teismo proceso

Birmos vyriausybė atmetė tarptautinės bendruomenės kritiką dėl kaltinimų opozicijos lyderei Aung San Suu Kyi. Esą tai yra pašalinių jėgų kišimasis, rašo BBC. Užsienio reikalų ministras pareiškė, jog aktyvistės byla nėra susijusi su žmogaus teisėmis. JAV prezidentas Barackas Obama neseniai bylą pavadino „teisminiu šou“. Kita vertus, susidūrusi su tarptautiniu spaudimu, šalies valdžia buvo priversta padaryti tam tikrų nuolaidų.
2009-05-28
REKLAMA
REKLAMA
Į viršų