naujienų portalas tv3.lt

naujienų portalas tv3.lt

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS
25
Medininkuose statomas namelių miestelis migrantams

Lietuva ruošiasi blogiausiam: paskelbtas viešųjų pirkimų konkursas dėl 40 tūkst. migrantų apgyvendinimo Lietuvoje. Už daugiau nei 724 mln. eurų planuojama nuomotis modulinius kilnojamus namelius migrantų miesteliams ir juos aptarnauti. Vidaus reikalų ministerija naujienų portalui tv3.lt komentavo, kad pirkimas atliekamas sudarant preliminarias sutartis 4 metų laikotarpiui, neįsipareigojant išleisti visos sumos.

25

Lietuva ruošiasi blogiausiam: paskelbtas viešųjų pirkimų konkursas dėl 40 tūkst. migrantų apgyvendinimo Lietuvoje. Už daugiau nei 724 mln. eurų planuojama nuomotis modulinius kilnojamus namelius migrantų miesteliams ir juos aptarnauti. Vidaus reikalų ministerija naujienų portalui tv3.lt komentavo, kad pirkimas atliekamas sudarant preliminarias sutartis 4 metų laikotarpiui, neįsipareigojant išleisti visos sumos.

REKLAMA

Valstybės sienos apsaugos tarnyba prie Vidaus reikalų ministerijos paskelbė įspūdingos sumos pirkimą: už daugiau nei 724 mln. eurų planuojama nuomotis modulinius kilnojamus namelius migrantų miesteliams ir juos aptarnauti. Viešojoje erdvėje jau atsiranda vertinimų dėl įspūdingos šio pirkimo vertės.

Tikslus viešojo pirkimo pavadinimas: „Atviras modulinių kilnojamų statinių miestelio nuomos bei administravimo ir aptarnavimo paslaugų pirkimas siekiant sudaryti preliminariąsias pirkimo sutartis”. Šio pirkimo vertė be PVM yra 599 mln. eurų (su PVM jo vertė siekia 724,79 mln. eurų).

REKLAMA

Paprašytas daugiau pakomentuoti apie paskelbta viešąjį pirkimą Valstybės sienos apsaugos tarnybos komunikacijos skyriaus vedėjas Rokas Pukinskas naujienų portalui tv3.lt sakė: „komentaras bus tada, kai bus konkurso nugalėtojas“.

REKLAMA

Pirkimo objektas – neteisėtai atvykusių asmenų laikino apgyvendinimo konteinerių miestelio nuomos bei administravimo ir aptarnavimo paslaugos siekiant sudaryti preliminariąsias sutartis. Preliminariosios sutarties galiojimo terminas – 48 mėn. arba kol bus pasiekta preliminarios sutarties kaina, priklausomai nuo to kas baigsis anksčiau.

Metinis pirkimų planas: namelių nuoma ir administravimas, kur galėtų gyventi iki 40 tūkst. asmenų. Daugiausiai šiame viešajame pirkime gali būti 4 dalyviai.

REKLAMA

Šis viešasis pirkimas esą yra paskelbtas ruošiantis „kas bus, jeigu“ scenarijui.

Vidaus reikalų ministerija, komentuodama paskelbtą viešąjį pirkimą dėstė, kad didesnis nei 724 mln. eurų pirkimas atliekamas sudarant preliminarias sutartis 4 metų laikotarpiui, neįsipareigojant išpirkti viso numatyto kiekio ar išleisti visos sumos.

„Pirkimas skaidomas į 3 dalis, kiekvienoje dalyje bus sudaromos sutartys su 4 tiekėjais, arba visais pateikusiais pasiūlymus, jeigu pasiūlymus pateiks mažiau tiekėjų. Kiekvienam konkrečiam objektui pagal poreikį bus sudaroma pagrindinė sutartis tik tokiai prekių ir paslaugų apimčiai, kuri tuo metu būtų reikalinga. Pasiūlymus galės pateikti visi tiekėjai, su kuriais sudarytos preliminariosios sutartys. Tokiu būdu pasirašyti sutartį užtruktų gerokai trumpiau (apie savaitę) nei kiekvienam objektui vykdant įprastines pirkimo procedūras.  Šiuo metu situacija dėl neteisėtos migracijos yra stabilizuota, tačiau preliminarių sutarčių turėjimas suteikia lankstumo ir operatyvumo, esant poreikiui kuo greičiau gauti reikiamas paslaugas", – dėstoma komentare.

REKLAMA
REKLAMA

Pirkimas išskaidytas į tris pirkimo dalis, tai yra, modulinių namelių nuoma su paslaugų suteikimu, tik modulinių namelių nuoma, tik aptarnavimo paslaugos.

„Modulinių namelių nuoma apima jų transportavimą, visišką įrengimą ir pritaikymą gyvenimui, įskaitant inžinerinių tinklų įrengimą, baldus bei kitą infrastruktūrą. Į paslaugų paketą įtrauktas modulinių namelių techninis aptarnavimas, valymas, skalbimas. Pirkimo dalys buvo parinktos atsižvelgiant į rinkos sąlygas, kad tiekėjai turėtų galimybę pasirinkti, kuriai pirkimo daliai gali pateikti pasiūlymą: ar nuomai su aptarnavimu, ar tik išnuomoti modulinius namelius, o gal tik suteikti perkamas paslaugas. Pažymime, kad perkančioji organizacija neįsipareigoja išleisti visos numatytos sumos, tačiau skaičiuojant pirkimo vertę būtina įvertinti bendrą visų pirkimo dalių maksimalią vertę",  – nurodoma komentare.

REKLAMA

Skaičiuojant teoriškai, jei Lietuvoje būtų apgyvendinta 40 tūkst. migrantų 4 metams ir sutartis, dėl kurios dabar paskelbtas viešųjų pirkimų konkursas, būtų panaudota pilna apimtimi, vieno migranto gyvenimas tokiame namelyje (neskaičiuojant maisto ir kitų paslaugų) per vienus metus (iš keturių) kainuotų kiek daugiau nei 4,5 tūkst. eurų.

Neteisėtų migrantų dabar Lietuvoje – daugiau nei 4 tūkst.

Šiandien sulaikytų neteisėtų migrantų skaičius šalyje 4112 asmenys.

REKLAMA

„Situacija darosi neprognozuojama kiekvieną dieną į blogąją pusę, kyla grėsmės nacionaliniam saugumui. Šiai dienai neturime kur apgyvendinti neteisėtų migrantų, nepakanka sanitarinių mazgų, neteisėti migrantai vis dažniau kelia neramumus ir bando sukilti prieš pareigūnus. kad yra neteisėtų migrantų, sergančių Covid-19 ir kitomis ligomis, dėl ko gali užsikrėsti ir pareigūnai, o kada jie yra pasienio užkardose, tai rizika padidėjau dar labiau“, – rašoma pristatant didesnės vertės nei 724 mln. eurų pirkimą.

REKLAMA
REKLAMA

Viešasis pirkimas paskelbtas rugpjūčio 9 d., vokų atplėšimas planuojamas rugpjūčio 26 d.

Viešojoje erdvėje daugėja vertinimų dėl šio pirkimo vertės

Įspūdinga šio pirkimo vertė neliko nepastebėta verslininkų ir politikų, tiesa, ne visi sutiko leisti pasidalinti jų įrašais viešai.

Apie tai savo socialinio tinklo „Facebook" paskyroje parašė ir politikas, Seimo narys Jonas Pinskus: „Faktas, privertęs prisėsti".

Dvi sutartys – jau sudarytos

Valstybės sienos apsaugos tarnyba (VSAT) liepos 26 d. ir rugpjūčio 9 d. neskelbiamų derybų būdu su UAB „Arijus“ sudarė sutartis dėl konteinerinių namelių nuomos.

REKLAMA

Pirmosios sutarties vertė – 5,4 mln. eurų, antrosios – 7 mln. 340 tūkst. eurų. Sutartys sudarytos 12 mėn. su galimybe pratęsti du kartus po 12 mėn., apmokant pagal mėnesio įkainį. Tai reiškia, kad bus sumokėta už faktiškai suteiktas paslaugas, nebūtinai sumokant pilną sutartyje nurodytą kainą, skelbiama VSAT puslapyje.

Konteinerinių namelių nuomos sutartyse numatoma ne tik pačių namelių, kurie bus skirtingų tipų ir paskirčių, nuoma, bet ir įvardinamas platus su jais susijusios paslaugos.

REKLAMA

Į sutarties kainą įskaičiuotas namelių transportavimas, montavimas, reikiamos infrastruktūros įrengimo darbai, sanitarinė įranga, įvairios paskirties baldai, virtuvinė įranga, gyvenamųjų patalpų kondicionavimo bei šildymo įrangos įrengimas bei aptarnavimas.

Nameliai nuomojami su visa patalyne, numatytas jos surinkimas, keitimas, transportavimas, skalbimas.

Bendrovė „Arijas“ taip pat įsipareigojo prižiūrėti namelių teritoriją, rinkti ir išgabenti šiukšles, tvarkyti nuotekas. Bendrovė, su kuria sudarytas sutartis, taip pat įsipareigojo sutvarkyti teritoriją, savo jėgomis išmontuoti ir išgabenti namelius bei visą jų įrangą, kai tokia paslauga taptų nereikalinga.

VSAT skelbė nuomonę, kad viešojoje erdvėje išsakoma nuomonė, jog „namelių nuoma yra per brangi“, reiškiama remiantis tik kai kurių verslo atstovų prielaidomis, abstrakčia sutarties kainos ir nuomojamų namelių skaičių dalyba bei sąmoningai ignoruojant ar nutylint sutartyje numatytas papildomas paslaugas, kurios sudaro nemažą sutarties kainą.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų