Lietuva renka merus: naujausi duomenys Papildyta 19:05 val.

Antrasis merų rinkimų turas sekmadienį vyksta sklandžiai, sako Vyriausiosios rinkimų komisijos pirmininkė Laura Matjošaitytė.

„Kol kas matome, kad viskas vyksta sklandžiai, rinkėjai eina į rinkimų apylinkes. Laiko dar iki balsavimo pabaigos yra“, – sekmadienio popietę surengtoje spaudos konferencijoje sakė L. Matjošaitytė.

Ji paragino dar nebalsavusius žmones ateiti į rinkimus.

Komisijos duomenimis, iki 19 val. per rinkimų dieną ir išankstinį balsavimą savo valią pareiškė 33,68 proc. rinkėjų.

Didžiausias rinkimų aktyvumas fiksuojamas Lazdijų ir Ignalinos rajonuose, kur atitinkamai balsavo 63,15 proc. ir 56,85 proc. rinkėjų.

Taip pat aktyviai balsuoja Šilalės rajono (54,47 proc.), Pagėgių (52,99 proc.),ir Alytaus rajono (50,39 proc.) gyventojai.

Didžiuosiuose miestuose žmonės tradiciškai balsuoja vangiau.

Vilniuje balsus atidavė 42,35 proc., Klaipėdoje – 33,89 proc., Panevėžyje – 33,61 proc. rinkėjų.

Mažiausiai rinkėjų kol kas balsavo Panevėžio rajone – 27,08 procento.

Iki 19 valandos sekmadienį policija gavo 99 pranešimus apie galimus merų rinkimų pažeidimus, daugiausia dėl neblaivių asmenų rinkimų apylinkėse bei galimo rinkėjų papirkinėjimo. Nuo trečiadienio, kai prasidėjo išankstinis balsavimas, pradėti du su rinkimais susiję ikiteisminiai tyrimai Utenos ir Šiaulių apskrityse, surašyti keturi administracinių nusižengimų protokolai.

Daugiausia – 34 pranešimai – gauti iš Alytaus apskrities, 20 – iš Tauragės apskrities. 8 pranešimų sulaukta iš Vilniaus apskrities, 7 – iš Utenos, 6 – iš Marijampolės, 5 – iš Panevėžio apskrities, skelbia policija.

Balsavimas rinkimų apylinkėse sekmadienį vyks iki 20 valandos.

Antrasis rinkimų turas vyksta 41-oje savivaldybėje. 19 miestų ir rajonų merą išsirinko jau per pirmąjį turą prieš dvi savaites, tuomet taip pat išrinkti savivaldybių tarybų nariai.

Iki balsavimo pabaigos galioja draudimas agituoti ne tik vykstančiuose savivaldos, bet ir būsimuose prezidento rinkimuose, referendumuose.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų