Lietuva prašo JAV įsitraukti į Astravo AE problematiką

Baltarusijai baigiant statyti Astravo atominę elektrinę (AE), Lietuvos energetikos ministras paprašė JAV įsitraukimo užtikrinant saugumą regione.

Žygimantas Vaičiūnas, penktadienį kalbėdamas telefonu su JAV energetikos sekretoriumi Danu Brouillette'u (Danu Brujetu) pabrėžė, kad ši jėgainė yra branduolinė ir geopolitinė grėsmė Lietuvai ir visam regionui, informavo Energetikos ministerija. 

„Nord Stream 2 atveju matome ir sveikiname aktyvius ir efektyvius JAV veiksmus, ne mažesnis JAV įsitraukimas būtinas ir kitos regioninės grėsmės – Astravo AE – klausimu“, – kalbėjo energetikos ministras Ž. Vaičiūnas.

Jis pažymėjo, kad atominės elektrinės veiklos pradžia negali būti skubinama saugumo sąskaita. 

Pokalbio metu energetikos ministras pristatė regionines dujų sektoriaus aktualijas. Į Klaipėdos suskystintųjų gamtinių dujų (SGD) terminalą nuo pernai spalio atplaukė keturi dideli dujų kroviniai iš JAV.

Be kita ko, aptarti ir jau nuveikti bei planuojami darbai stiprinant partnerystę dėl transatlantinio bendradarbiavimo energetikos srityje. 

 


Rašyti komentarą...
P
Petras
2020-08-01 00:50:56
Pranešti apie netinkamą komentarą
Labai gaila kad pasitikėjome Rusijos kgbisto Landsbergio apgaulėmis, nes jis kvietė apginti, kad jo draugai kgbistai Rusijos jo nepakartu, nes kai M. Grbačiovas leido Lietuvai gyventi laisvai su Rusijos pagalba, tai jis pradėjo griauti Lietuva. Dabar pridygo milijonierių per Lietuvos naikinimo laikotarpį, o tautiečiai like ne pabėgę liko vergais, vot kur banditas Landsbergis nuvedė. Kadangi dabarLietuvoje nėra gudrių vadovų, dabar jau prašo JAV pagalbos, tai kodėl tas kgbistas, Lietuvos fašistas pabėgo į krūmus sunaikines Lietuvos gyvenimą. Dabar kai elektra būtų pigesnė, tai fašistas Landsbergis, nuskriaustiesėm verčia elektra pirkti brangiau, kaip ir Lietuvos vagis perką. Kada pradėsime nauja revoliucija, geriau kol Lietuvos fašistas gyvas.
Atsakyti
-2

D
2020-08-01 10:38:48
Pranešti apie netinkamą komentarą
Dėl Astravo reikia Lietuvoje surengti referendumą, ir taps aišku, kam pritaria ir kam nepritaria lietuviai. Nereikia pasiduoti konservatorių spaudimui, kuriuos palaiko tik 24% gyventojų, o gal ir dar mažiau...
Atsakyti
-1

P
Protas
2020-08-01 10:42:26
Pranešti apie netinkamą komentarą
O prie ko čia ta JAV ???. Ką ji gero davė Lietuvai ??? Na, buvo prezidentas iš JAV Adamkus, na, pastatė kalėjimą, už kurį dabar mes mokame baudą, kodel apie tai tylima..
Atsakyti
-1

SKAITYTI KOMENTARUS (5)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų