Lietuvą jau talžo audra: pranešama apie virstančius medžius, krušą

Trečiadienio vakarą Lietuvą talžyti pradėjo liūtis. Kaip sinoptikai ir kalbėjo anksčiau, tamsūs lietaus debesys apgaubė dangų, kyla vėjas, kai kur stiprus lietus.

11

Prieš pat Jonines sinoptikai prognozavo, kad trečiadienio vakaras ir naktis šalyje gali būti baugus. 

„Nors ir lėta, bet audringų orų kelionė per Lietuvą tęsiasi!

Pajūris ir Vilniaus kraštas yra šio darinio pakraščiuose, todėl labai panašu, kad šios vietovės nemalonumų gali išvengti.

Šiuo metu oro temperatūra Lietuvoje labai nevienoda. Ten kur praėjo audra laikosi 18–20 laipsnių, o ten kur ji neatėjo – apie 22–25 °C. Tie kas gali, pasidžiaukite vėsiu ir gaiviu oru. Karščiai kol kas nesitraukia“, – rašoma „Meteo.lt“ socialinio tinklo paskyroje.

(11 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Lietuvą talžo liūtis: pranešama apie virstančius medžius, krušą

Įvairiuose socialinio tinklo „Facebook“ puslapiuose žmonės dalijasi nuotraukomis, kuriose matoma, kad Lietuvą apgaubė itin tamsūs lietaus debesys. Dalijamasi žinia, kad Kaune vartomi medžiai, kai kuriose Lietuvos vietose – kruša.

Liūčių ir karščio kova: sinoptikai atskleidė, kada orai atvės

Trečiadienio vakarą ir naktį visoje Lietuvoje turėtų būti daug liūčių, perkūnijų ir škvalų. Jie netruks ilgai, bet lyti gali smarkiai.

Tiesa, net ir sušlapę, sušalti neturėtumėte – Aukštaitijoje ir Dzūkijoje naktį bus apie 20, Žemaitijoje kiek vėsiau.

Ketvirtadienio dieną toliau griaudės perkūnijos ir lis liūtys. Šilumos kelias bus toks pat kaip šiandieną – prie jūros apie 22 laipsniai, o važiuojant autostrada link Vilnius, temperatūra kyla iki daugmaž 28-uonių laipsnių.

Dabartinė prognozė rodo, kad penktadienį lietaus visoje šalyje galime sulaukti dar daugiau, o Vilniuje ir Kaune atvės dar porą laipsnių – iki 25-ių. Prie jūros bus apie  22.

Šeštadienį visoje šalyje gali būti jau visai gaivu – apie 22-25 laipsnius, lyti turėtų mažiau.

Vasaros audros jau čia pat: pasakė, kada kuo greičiau bėgti nuo vandens

Lietuvoje tropinius karščius keičia liūtys su perkūnija. Trečiadienį po vidurdienio gali užklupti net kruša. Specialistai primena, kokių saugumo priemonių reikia imtis, kai už lango siaučia vėtra.

REKLAMA

Kauno priešgaisrinės gelbėjimo valdybos (PGV) vyresnioji specialistė Džiuginta Vaitkevičienė portalui tv3.lt išvardijo patarimus, kaip apsisaugoti nuo vasariškų audrų keliamo pavojaus.

Geriausia nuo žaibo trenksmo saugotis patalpoje

Visų pirma, užklupus audrai geriausia slėptis namuose ir be reikalo nepalikti būsto.

„Geriausia apsauga nuo žaibo – būti patalpoje, ypač, jei pastatas turi žaibolaidį“, – teigė specialistė.

Žaibuojant patalpos turi būti sandarios: svarbu užverti langus, duris, ventiliacijos angas, dūmtraukius.

Vėtros metu specialistai rekomenduoja nesinaudoti ne tik vandentiekiu ar mobiliuoju telefonu, bet apskritai visais elektros prietaisais.

„Be abejo, žaibuojant, griaudžiant nuo seno visi žinome, kad visi elektros prietaisai turi būti išjungti ne tik mygtuku, bet ir iš elektros lizdo“, – nurodė D. Vaitkevičienė. Pasak jos, taip galima išvengti trumpojo jungimo ar kamuolinių žaibų namuose.

Kauno PGV rekomenduoja nuo audros slepiantis namuose vengti bet kokio medžiagų įelektrinimo: nesišukuoti plaukų, neglostyti augintinių.

„Mažiau judėkite, laikykitės atokiau nuo langų, židinių, krosnių ir didelių metalinių daiktų“, – rašoma Kauno PGV interneto svetainėje.

Daugiau apie tai skaitykite čia.

 


Rašyti komentarą...
A
Anonimas
2021-06-23 22:59:25
Pranešti apie netinkamą komentarą
Siauliuose kiek pranesa tokius orus vis kazkodel nelyja ir nieko panasaus nebuna dabar taipogi karsta sausa ir net nenusimatoma kazko panasaus
Atsakyti
-4

S
STR
2021-06-23 23:15:35
Pranešti apie netinkamą komentarą
Kruša šianakt tik paparčiu jieškotojas )))))))
Atsakyti
-2

R
Regina
2021-06-23 22:59:31
Pranešti apie netinkamą komentarą
Ko neradote kur dabar daugiausiai lyja ir kruša...
Atsakyti
-3

SKAITYTI KOMENTARUS (10)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų