Lietuva bandys gelbėti vaikus dar vienu moderniu būdu

Kiekvienas šalies mokytojas, būrelio vadovas, gydytojas ar bet kuris kitas su vaikais bendraujantis žmogus nuo šiol privalės pranešti apie galimą mažamečio nepriežiūrą ar smurtą prieš jį. Tokį planą kurpia valdžia, siekdama pažaboti netinkamą tėvų elgesį su vaikais ir dėl to atsitinkančias kraupias nelaimes.

Esą šeimos gydytojas vaiko nepriežiūrą gali atpažinti ir iš mažylio drabužių. Į ką atkreipti dėmesį, specialistams bus aiškinama mokymuose ir naujai sukurtame interneto puslapyje. Visgi dalis gydytojų purkštauja, kad ir taip nespėja gydyti pacientų, apie papildomą vaikų ir tėvų sekimą jie nenori nė girdėti.

Prireikė ne vieno vaiko žūties, kad valdžia iš esmės susirūpintų Lietuvos mažamečių gerove. Po tėvų uždaužyto keturmečio Matuko laidotuvių Seimas pagaliau uždraudė mušti vaikus, tačiau net ir kalėjimo grotos žudikams nuo smurto kitų tėvų neatbaido. Policijos suvestinės ir šiandien pilnos įrašų apie girtus atžalas daužančius tėvus.

Ministerijos ir savivaldybių asociacija nusprendė: užtenka galvoti, kad už vaikų saugumą atsakingi tik socialiniai darbuotojai, kurių ir algos apverktinos. Apie tai, kad vaikas neprižiūrimas, atsakingam asmeniui nuo šiol turės pranešti ir su juo bendravę mokytojai, būrelių vadovai, šeimos gydytojai.   

REKLAMA

„Gydytojai mato: pvz., vaikas aprengtas ne pagal sezoną, be šaliko, batai ne to sezono. Suprantam, kad ne gydytojai turi spręsti, bet jie mato pirmieji ir signalo pranešimas leidžia įsijungti kitoms sistemoms ir pasižiūrėti detaliau, kas ten yra“, - sako „S.M.A.R.T. tėvystė“ projekto vadovė Jūratė Griciūtė.

Idėjos iniciatoriai rėmėsi užsienio patirtimi. Jų teigimu, toks specialistų įsitraukimas leis užbėgti nelaimėms už akių. Esą daugelis mokytojų ar gydytojų ir dabar pastebi problemas, bet nežino, kur kreiptis.

„Treneriai, pavyzdžiui, sako – tikrai matom, vaikas kartais be nuotaikos. Lyg mėlynė, lyg ne, bet aš nežinau, kur pranešti, ir nieko nedarau. Tai šitas modelis leidžia daryti. Jis leidžia pažymėti „matau“ ir pranešti atvejo vadybininkams“, - sako J.Gričiūtė.

Atvejo vadybininkai – tai naujas etatas savivaldybėse. Būtent jiems specialistai turės pranešti apie galimas problemas šeimoje, o jie su socialiniais darbuotojais tikrins, ar šeimai reikia pagalbos. Kaip per porą minučių įvertinti, ar šeimoje yra problemų, specialistai patarimų jau gali rasti interneto puslapyje „smarttevyste“. Pavyzdžiui, gydytojai turės sekti, ar laiku tėvai atžalas atveda skiepytis ar patikrinti dantis. Jeigu ne, šeimoje galbūt yra bėdų. Dalis gydytojų į tokius planus žiūri priešiškai, krūvio jiems ir taip per akis.

Socialinės apsaugos ir darbo ministerija tvirtina, kad papildomo krūvio čia nebus, tik visiems reikės būti akylesniems. Visgi prievolę pastebėti negeroves medikai ar pedagogai jaus. Jeigu šeimoje įvyks nelaimė, minėti specialistai sulauks tyrėjų skambučio.


Rašyti komentarą...
G
Gintaras
2017-10-25 21:54:56
Pranešti apie netinkamą komentarą
Kas į gydytojo kabinetą eina su striuke ir šaliku? Kaip jisai matys vaiko aprangą, kuri rūbinėje, arba už durų ant suoliuko? Bėgs pasidairyti, patikrinti? Bukumas ne naujiena valdininkų tarpe, bet kad tokio lygio gali būti- netikėjau. Gydytojai net į patį ligonį žiūri atsainiai, kito gydytojo išvadų nei skaito, nei į kortelę įklijuoja. Paklausia, kas tai per popieriai, numykia ir numeta atgal. Atseit, neškis namo, gal panaudosi jei tualetinio popieriaus pritrūksi. Ir dar tokie turi aprangą sugebėti matyti? Nežinau, kur mes ritamės. Neturiu supratimo...
Atsakyti
0

P
Petras
2017-10-26 09:47:39
Pranešti apie netinkamą komentarą
Jei yra prievartinis mokslas vaikams iki 16metų ,tai tą turi užtikrinti valstybė, o ne užkrauti mokesčiais tėvus ir spausti iš jų paskutinę sunką. Kas tas nemokamas mokymas ir gydymas pagal LR Konstituciją ,ar esama tvarka neprieštarauja pagrindiniam įstatymui, kodėl apie tai nekalba Lietuvos vadovai??
Atsakyti
0

R
2017-10-26 12:25:04
Pranešti apie netinkamą komentarą
Kai prades aukleti vaikus"10 aukliu"tai visiskai chaosas bus. Reikia ziureti geriancias seimas o ne tas kurie nenuperka saliko ir padeti valstybei kad tevams
uztektu euru nupirkti ta salika ir batukus.
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (3)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų