• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

„Laisvės partijos“ narys, parlamentaras Tomas Vytautas Raskevičius po LGBTIQ eitynių Vingio parke vykusiame koncerte atsiprašė bendruomenės narių, kad nepavyko priimti partnerystės įstatymo. 

„Laisvės partijos“ narys, parlamentaras Tomas Vytautas Raskevičius po LGBTIQ eitynių Vingio parke vykusiame koncerte atsiprašė bendruomenės narių, kad nepavyko priimti partnerystės įstatymo. 

REKLAMA

Graudindamasis T. V. Raskevičius sakė:  

„Partnerysrė nebuvo priimta per 100 dienų, kaip mes tikėjomės. Kaip mums žadėjo koalicijos partneriai konservatoriai ir liberalai. Partnerystė nebuvo priimta ir po metų, kai premjerė [Ingrida Šimonytė] iš visos širdies dievagojosi, kad palaiko mūsų bendruomenę, tačiau negali nieko padaryti su savo bendrapartiečiais, kurie mūsų tiesiog nekenčia.

Partnerystė nebuvo priimta ir tada, kai mes turėjome sumažinti savo lūkesčius ir juos supaprastinti iki civilinės sąjungos įstatymo. Nes 7-iems socialdemokratams ir 4-iems liberalams, kurie patys savo programose žadėjo orų požiūrį į tos pačios lyties šeimas, vis dar atrodo, kad mes prašome per daug teisių. Taigi, brangieji, aš jums šiandien sakau: aš susimoviau. Aš padariau viską, bet aš susimoviau“, – kalbėjo T. V. Raskevičius. 

REKLAMA
REKLAMA

Apie 10 tūkst. žmonių žygiavo LGBTIQ eitynėse Vilniuje už seksualinių mažumų teises

Apie 10 tūkst. žmonių Vilniaus centre šeštadienį žygiavo LGBTIQ (lesbiečių, gėjų, biseksualų, translyčių asmenų) bendruomenės eitynėse už seksualinių mažumų teises.

REKLAMA

Eitynės apie 16 val. pajudėjo nuo Bernardinų sodo, jos tęsėsi per Gedimino prospektą, Žvėryną iki Vingio parko, kur šį vakarą vyks nemokamas koncertas bei bus įteikti Vaivorykštės apdovanojimai. 

Eitynių dalyviai, tarp kurių daugiausia buvo jaunimas, su savimi turėjo įvairaus dydžio vaivorykštės spalvų vėliavas ir kitą atributiką, kartu važiavo transporto priemonės su LGBTIQ bei Laisvės partijos simbolika, eitynių priekyje neštas spalvotas plakatas su užrašu „Rinkis meilę“. Skambant muzikai dalyviai skandavo „Laisvė – meilė!“, „Mes esame visur!“.

REKLAMA
REKLAMA

Vienas iš renginio organizatorių, Lietuvos gėjų lygos (LGL) vadovas Vladimiras Simonko BNS šeštadienį prieš eitynes teigė, kad jose tikimasi sulaukti 20 tūkst. dalyvių bei pripažino, jog renginys šiemet turi „politinį atspalvį“.  

„Mūsų bendruomenė iš esmės nusivylusi duotais ir neįvykdytais pažadais. Mes suprantame, kad viską, ką mes norėjome gauti per keturis metus, mes šito negavome. (...) Manau, kad politikai turi suprasti, kad atėjo laikas viską įvykdyti ir galbūt vienoks ar kitoks partnerystės įstatymas turėtų būti priimtas“, – BNS sakė V. Simonko.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

LGL vadovas teigė, jog planuotas 20 tūkst. dalyvių skaičius būtų „rimta paraiška“ gauti teisę Vilniuje 2027 metais surengti pagrindinį Europos LGBTIQ bendruomenės festivalį „EuroPride“.

Eitynes prižiūrintys policijos pareigūnai BNS nurodė, kad jose dalyvauja apie 10 tūkst. žmonių.

Eitynių priekyje žygiavo LGL vadovas V. Simonko, rašytoja Kristina Sabaliauskaitė, Laisvės partijos lyderė, ekonomikos ir inovacijų ministrė Aušrinė Armonaitė, šios partijos kandidatas prezidento rinkimuose Dainius Žalimas, taip pat šiai partijai priklausantys teisingumo ministrė Ewelina Dobrowolska ir Seimo vicepirmininkas Vytautas Mitalas. 

REKLAMA

Ties Katedros aikšte eitynių dalyvius pasveikino ir Vilniaus meras konservatorius Valdas Benkunskas.

Pasak policijos, eitynių metu už viešosios tvarkos pažeidimus buvo sulaikyti du vyrai.

„Džiaugtis savo gyvybe ir identitetu“

Kai kurie BNS kalbinti eitynių dalyviai dalyvavimą jose siejo su galimybe išreikšti arba nustatyti savo identitetą. 

„Šis renginys reiškia džiaugtis, kas tu esi, savo gyvybe, savo identitetu –  this is a celebration (tai yra šventė – BNS)“, – BNS sakė 22 metų Justas. 

REKLAMA

„Kaip žmogus, esantis savo dvidešimties metų pradžioje, vis dar bandau atrasti savo seksualumą. Įdomu pamatyti, kiek tam yra atviri kiti žmonės, ir galbūt atrasti save“, – teigė Vilniuje gyvenantis 21 metų ukrainietis Jevgenijus. 

Nebe pirmą kartą renginyje dalyvaujantis 35 metų Tadas teigė taip išreiškiantis palaikymą už savo teises kovojantiems žmonėms.

„Palaikome laisvę, žmonių apsisprendimą, ką jie nori daryti“, – sakė Tadas.

29 metų Ženia iš Baltarusijos teigė, kad jos šalyje toks renginys būtų neįmanomas. 

„Man tai yra laisvė visai visuomenei, kuomet kiekvienas gali daryti tai, ką nori, tiek savo gyvenime, tiek savo sprendimuose“, – teigė Ženia. 

Viskas turi pabaigą.
Viskas turi pabaigą.
Eurpoje keisis valdžia, ir jūs eisit į pavėsį. Nusibodo visiems tie leftistai.
Malačiai kareivukai
Malačiai kareivukai
Kijeve ir rengė paradą, tai atvyko kareivukai ir įteikė tiems......šaukimus į kariuomenę.
Jokios bendruomenės nėra, yra užsienio finansuojami agentai. Jų yra tik 2%, o triukšmą kelią nuolat. Tautinių mažumų Lietuvoje daug kartų daugiau, bet tokiu praidu nerengia.
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų