Lemiama diena – paskutinis šansas atiduoti savo balsą Seimo rinkimuose

Sekmadienis – paskutinė diena, kai Lietuvos piliečiai gali tarti žodį, kas ateinančius ketverius metus valdys šalį. Šiandien rinkėjai renka savo atstovus vienmandatėse apygardose antrajame rinkimų ture.

Rinkimų dieną – 2020 m. spalio 25 d. – balsavimas rinkimų apylinkėse vyksta nuo 7 iki 20 val.

Po pirmojo rinkimų turo Lietuvos piliečiai atidavė savo balsus ne tik vienmandatininkams, bet ir partijoms. O šį sekmadienį vienmandatėse apygardose bus išrinkti dar 68 Seimo nariai. Trys jau išrinkti per pirmąjį turą. Dar 70 politikų į parlamentą pateko pagal partijų sąrašus.

Pirmojo turo laimėtojai

Per pirmąjį rinkimų turą spalio 11-ąją daugiausiai balsų iškovojo Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai su 24,8 proc. rinkėjų balsų. Partija užsitikrino 23 mandatus Seime. 

Antroje vietoje – su 17,5 proc. balsų ir 16 mandatų – Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga. Trečioje – surinkusi 9,47 proc. balsų ir laimėjusi 9 mandatus – Darbo partija.

Po aštuonis mandatus gavo 9,26 proc. balsų surinkusi Lietuvos socialdemokratų partija ir 9,02 proc. balsų surinkusi Laisvės partija. 6 mandatus iškovojo 6,79 proc. balsų surinkęs Liberalų sąjūdis.

Daugiau partijų 5 proc. rinkimų barjero neįveikė.

Ką būtina žinoti rinkėjui?

Koronaviruso pandemija gerokai pakoregavo Seimo rinkimus, todėl šiemet jie vyksta kitaip nei ankstesniais metais.

Rinkėjai, atvykę balsuoti į rinkimų apylinkę, rinkimų organizatoriams turės pateikti asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą. Tačiau šiemet rinkėjai prašomi kartu su savimi turėti ir savo rašymo priemones. Pamiršusiems atsinešti rašymo priemones, balsavimo vietoje bus suteikiamos daugkartinės, kurias rinkimų komisijų nariai dezinfekuos.

Taip pat visi rinkėjai balsuodami privalo dengti savo nosį ir burną apsauginėmis veido kaukėmis.

Antrojo turo rinkimų dieną rinkėjas gaus vieną biuletenį, kuriame bus dviejų partijų kandidatų pavardės. Reikia pažymėti tą kandidatą, už kurį atiduosite savo balsą.

Rekomendacijos dėl laiko ir saugaus atstumo

Rinkėjams, patenkantiems į rizikos grupes, rekomenduojama ateiti rytinėmis balsavimo valandomis, t. y. nuo 7 iki 9 valandos ryto, kai balsavimo vietose būna mažiau žmonių.

Į balsavimo patalpą taip pat patariama nesivesti kitų asmenų, kurie nebalsuoja, stengtis nesibūriuoti bei laikytis saugaus bent vieno metro atstumo nuo rinkimų komisijų narių ir kitų rinkėjų.

Vyriausioji rinkimų komisija skelbia, kad šių metų Seimo rinkimuose balsavimo teisę turi beveik 2,5 milijono piliečių.

Dalis rinkėjų atidavė savo balsus iš anksto

Per keturias išankstinio balsavimo dienas antrajame Seimo rinkimų ture valią pareiškė 169 tūkst. 616 arba 7,34 proc. rinkėjų, rodo VRK duomenys.

REKLAMA

Per pirmąjį turą iš anksto balsavo truputį daugiau rinkėjų – 178 tūkst. 145 arba 7,39 proc. rinkėjų.

Tuo metu 2016 metais antrajame ture iš anksto balsavo 68 tūkst. 695 arba 2,88 proc. rinkėjų, tačiau tuomet išankstinis balsavimas vyko dvi, o ne keturias dienas kaip dabar.

Per antrąjį turą aktyviausiai balsuoti ėjo Senamiesčio-Žvėryno apygardos Vilniuje ir Centro-Žaliakalnio apygardos Kaune gyventojai, iš anksto atitinkamai balsavo 14,19 proc. ir 12,70 proc. jų.

Pasyviausiai rinkimuose kol kas dalyvauja Panerių-Grigiškių ir Raudondvario apygardų rinkėjai, čia savo valią atitinkamai pareiškė 3,50 proc. ir 3,74 proc. balsavimo teisę turinčių piliečių.

Išankstinis balsavimas antrajame Seimo rinkimų ture vyko nuo pirmadienio iki ketvirtadienio. 

Vilniuje, Kaune, Šiauliuose ir Raseiniuose buvo sudaryta galimybė atvykus automobiliu balsuoti mobiliajame punkte saviizoliacijoje esantiems rinkėjams. Tokia galimybe, anot VRK, pasinaudojo apie tūkstantis rinkėjų.

Seimo rinkimuose ketverių metų kadencijai renkamas 141 parlamentaras: 70 – pagal sąrašus ir 71 – vienmandatėse apygardose.


Rašyti komentarą...
N
Nuomone
2020-10-25 07:41:03
Pranešti apie netinkamą komentarą
Eikite balsuoti,o ne dejuokit prie kompu
Atsakyti
0

K
Karma
2020-10-25 07:50:16
Pranešti apie netinkamą komentarą
Pas.mane Naujamiesčio apylinkėje pasirinkimas, povilionis Ts arba pideras Vidas jonas, teks gadinti biuletenį nes abu lygūs, lygybė bliamba pagaliau
Atsakyti
-3

S
Suvalkietis
2020-10-25 10:03:52
Pranešti apie netinkamą komentarą
Jau parodė kaip moka žmones į skurdą nuvaryt
Atsakyti
-5

SKAITYTI KOMENTARUS (74)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų