Taip jis kalbėjo penktadienį prieš Prahoje vykstantį neformalų NATO užsienio reikalų ministrų susitikimą.
„Aš visada laikiausi nuomonės, kad ukrainiečiai yra absoliučiai pajėgūs nustatyti taikinius. Turiu visišką pasitikėjimą, jie žino, mato ir supranta, ko reikia, iš kur ateina grėsmė“, – žurnalistams sakė G. Landsbergis.
„Suprantu, kad ne kiekviena Aljanso šalis mato taip pat, bet tikiuosi, kad per pokalbius su ukrainiečiais, išklausant juos, sprendimai bus suformuoti“, – teigė Lietuvos diplomatijos vadovas.
Kalbėdamas apie potencialius ukrainiečių taikinius Rusijos teritorijoje, G. Landsbergis išskyrė karinius: karių stovyklas, karinės technikos saugyklas.
„Tikiuosi, kad patarimas sąjungininkams, ką jie gali leisti, ateis iš pačių ukrainiečių“, – sakė ministras.
Jis teigė manantis, kad jei karinis taikinys būtų perkeltas iš Rusijos į Baltarusijos teritoriją, ukrainiečiai vis tiek galėtų smūgiuoti į jį.
Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis spaudžia Kyjivo šalininkus, pirmiausia Jungtines Valstijas, kad šios leistų naudoti jų tiekiamą ilgesnio nuotolio ginkluotę prieš taikinius Rusijos teritorijoje.
Ketvirtadienį pranešta, kad JAV prezidentas Joe Bidenas panaikino apribojimus Ukrainai naudoti Jungtinių Valstijų tiekiamus ginklus prieš taikinius Rusijos teritorijoje, tačiau tik siekiant apginti apšaudomą Charkivo regioną.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!
Reikalai eina, bet vėl – ne į pusę.
Ukrainos prezidentas V. Zelenskis yra pakviestas į būsimą NATO viršūnių susitikimą, bet jo buvo paprašyta, kad jis nebereikalautų Ukrainos priėmimo į NATO.
Kaip rašo The Daily Thelegraph,
„Ateinančiame NATO Summit‘e Ukrainos priėmimo į NATO klausimas nepasistūmės į priekį. Ir šis sprendimas labai nuvils Zelenskį, kuris jau yra perspėtas, kad nereikalautų neįmanomo. NATO blokas baiminasi, kad tokiu būdu jis gali būti įtrauktas į tiesioginį konfliktą su Rusija“
Taip sakant, „į balių užsukti gali, bet prie stalo nesiprašyk“.
Leidinio The Washington Post apžvalgininkas teigia, kad NATO pagaliau turi sąžiningai pasakyti ukrainiečiams: aljansui nenaudinga Ukrainą priimti į savo gretas.
Ups.... Bet gi jau dvejus metus kariaujam dėl Ukrainos teisės būti NATO nare ir staiga....nebenaudinga.
Tai kaip dabar jaustis Ukrainos prezidentui V. Zelenskiui? Galbūt, panašiai, kaip jaučiasi prie altoriaus palikta nuotaka. Tik tokiu atveju nuotakos nuostoliai apsiriboja be reikalo užsakytais „bankūchenais“ ir dar kruopščiai nupintu rūtų vainiku, o štai Ukraina prarado apie pusę milijono gyvybių...
Ir dar keletas pasakojimų, susijusių su Ukrainos „stojimu“ į NATO.
Pirma istorija: pasakoja JAV ekonomistas Kolumbijos universiteto profesorius, du kartus žurnalo Times reitinguose paminėtas tarp 100 įtakingiausių asmenybių Jeffrey Sacks:
„Dar 2021 metais V. Putinas susitiko su J. Bidenu ir po to 2021 metų gruodžio 15d pateikė jam svarstymui susitarimą dėl Rusijos ir JAV saugumo. Esminis susitarimo punktas – NATO plėtros stabdymas. Aš pats tuomet skambinau į Baltuosius rūmus ir prašiau: „nekelkite dėl šios priežasties karo“.
Aš tuomet kalbėjau su nacionalinio saugumo patarėju Jake Sullivan ir sakiau, kad nereikia plėsti NATO, nes tai neprideda mūsų valstybei saugumo, atvirkščiai – tam saugumui kenkia. Amerika negali atsidurti šalia Rusijos sienos – tokiu atveju mes save stumiame į Trečiąjį pasaulinį karą.
J. Sullivan tuomet man atsakė: „nusiramink, Jeffrey, karo nebus. Mes turime diplomatines priemones“.
„Tai ir naudokite diplomatines priemones, veskite derybas“, - tuomet atsakiau. ''
Kad Visata prasidėjo Didžiojo sprogimo dėka, akivaizdžiai įrodo konservatorių ir jų aršių šalininkų kontūzija...
NEBENT AGENTAI YRA MŪSŲ. Gruzijos parlamentas balsų santykiu 84-4 atmetė prezidentės veto ir po kelių mėnesių ten įsigalios Užsienio agentų registravimo įstatymas. Ta proga šiandien į URM iškviesta Gruzijos ambasadorė ir, kaip teigė ELTA, Lietuva „svarsto galimas atsako priemones“. Keistas susijaudinimas dėl Gruzijos, mums draugiškos šalies, vidaus problemos, iškilusios artėjant rinkimams.
Pas mus tokio įstatymo nėra, bet Gruzijoje bus. Šalis nukentėjo nuo agresyvaus kaimyno, prarado teritorijas. Todėl draugus renka atsargiai. Taip, toks įstatymas veikia ir kitur – ir Rusijoje, ir Amerikoje. Rekomenduoju paskaityti JAV teisingumo ministerijos pateiktą jo pagrindimą:
.justice.gov/nsd-fara