Landsbergis: po pirmojo turo sulaukiau Nausėdos skambučio

Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) pirmininkas Gabrielius Landsbergis atskleidė, kad po pirmojo rinkimų turo sulaukė prezidento skambučio. Konservatorių lyderis tikino, kad valdančiosios koalicijos lipdyti kol kas neskuba, o pamatinės vertybės, leidžiančios kartu dirbti, sutampa ne tik su liberalais, bet ir su socialdemokratais.

„Antrasis turas parodys, kas formuos Vyriausybę. Nepaisant to, kad yra šiokio tokio optimizmo, išreiškiamo ir viešojoje erdvėje, bet, vis tiek, reikia ateiti į rinkimus, reikia išsirinkti Lietuvos kryptį“, – Seime susirinkusiems žurnalistams antradienį kalbėjo G. Landsbergis.

Prieš kelias savaites prezidentas Gitanas Nausėda teigė, kad JAV prezidento rinkimų debatai tarp Donaldo Trumpo ir Joe Bideno jam primena jo kovą su Ingrida Šimonyte.

G. Landsbergis teigė, kad, nepaisant tokių prezidento pasisakymų, jei konservatoriai formuotų valdančiąją koaliciją, trinčių su Prezidentūra neturėtų būti.

„Man atrodo, kad ir tie debatai, kurie vyko prieš prezidento rinkimus, ko gero buvo aukščiausio lygio, ką esame turėję debatų kultūroje Lietuvoje. Tą rinkimų išvakarę visi prisimena kaip ypatingai orų dviejų rimtų politikų, valstybininkų diskusiją apie Lietuvą ir Lietuvos ateitį. Manau, kad ta diskusija turi pagrindo tęstis ir ateityje“, – kalbėjo konservatorių lyderis.

G. Landsbergis tikino, kad jau kalbėjosi su prezidentu po pirmojo rinkimų turo.

„Jis pasveikino ir viskas. Aš pasakiau „ačiū“ už pasveikinimą. Pokalbis nebuvo politinis. Toks nuoširdus, draugiškas“, – komentavo TS-LKD pirmininkas.

G. Landsbergis per daug nesureikšmina, kad galimi partneriai koalicijoje – Liberalų sąjūdis ir Laisvės partija – viešojoje erdvėje karštai nedegė noru pulti į derybas su konservatoriais.

„Tai parodo, kur mes dabar esame. Visi mes dar esame prieš antrąjį rinkimų turą, visi turime daugiau ar mažiau kandidatų antruose turuose ir visi nori pakalbėti apie savo partijas, privalumus. Tiesą sakant, tai yra teisinga taktika – kalbėti už savo partiją, už savo kandidatus. <...> Dabar toks etapas, kad koalicijų bet koks derinimas yra truputėlį ankstyvas ir jis gali netgi erzinti rinkėjus“, – kalbėjo G. Landsbergis.

REKLAMA

Pasak jo, pamatinės vertybės tarp konservatorių ir Laisvės partijos sutampa – pagarba žmogaus teisėms, žodžio laisvė, Vakarietiška Lietuvos kryptis.

„Jei mes kalbame apie pamatą, tai aišku. Bet jis ir su socdemais sutampa. O tai, kad skirtingos partijos, turinčios skirtingas programas ir skirtingai matančios prioritetus valstybėje, tuo ir graži demokratija, kad jie gali išsirinkti, kas jiems yra prioritetas ir balsuoti už tą partiją, kurios prioritetai atitinka jų“, – sakė G. Landsbergis.

Paklaustas apie bendrą darbą su Darbo partija, konservatorių lyderis pažymėjo, kad dar nespėjo įvertinti šios partijos pamatinių vertybių.

Ramūnas Karbauskis viešai yra sakęs, kad įsivaizduoja darbą su TS-LKD, jei rinkėjai išreitinguotų krikdemiškojo sparno kandidatus. G. Landsbergio nuomone, taip valstiečių lyderis bando skaldyti ir kiršinti konservatorius.

„Nelabai rimtai žiūriu į tai“, – teigė TS-LKD pirmininkas.

Seimo rinkimų antrasis turas vyks spalio 25 d.

TV3 Žinios. Dienos komentaras: pokalbis su politologu Mindaugu Jurkynu


Rašyti komentarą...
E
Elzė
2020-10-13 13:50:36
Pranešti apie netinkamą komentarą
Jei konservatorių ir socdemų vertybes sutampa, vadinasi, kažkas iš jų tų vertybių neturi, - tad kam dar klaidinti žmonės ir į rinkimus eiti kaip dviem skirtingom partijom?
Atsakyti
-2

K
Kreivasnukiu,,,,
2020-10-13 12:22:01
Pranešti apie netinkamą komentarą
Kolei šitie melagei vagys bus seime nieko gero nebus , o rinkėjai kurie balsavo už šitą lanzbergine gauje yra suklaidinti arba paciuozes PROTAS , PROTINGAS ŽMOGUS NEGALI BALSUOTI UŽ SAVO PRAZUTY APSURDAS, BALSUOTI TIKRAI IR NEBUVO UŽ KĄ TAI REIKĖJO ISBRAUKYTI TA MESLYNA , CE MANO NUOMONE.....
Atsakyti
-5

S
Skaitytoja
2020-10-13 12:53:08
Pranešti apie netinkamą komentarą
LINKIU KONCERVATORIAMS NESEKMINGU ANTRO TURO RINKYMU
Atsakyti
-4

SKAITYTI KOMENTARUS (26)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų