Karbauskis nepasiduoda dėl koalicijos: centro-kairės partijų susitarimas yra realus

Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) lyderis Ramūnas Karbauskis rankų nenuleidžia. Anot jo, centro-kairės partijų koalicijos formavimas yra realus, tačiau viskas paaiškės po antrojo rinkimų turo. Valstiečių lyderis paskaičiavo, kiek jo partijos vienmandatininkų galėtų pralaimėti, kad LVŽS vis dar turėtų šansą formuoti koaliciją.

„Akivaizdu, kad dabar svarbiausia sutelkti paramą tų centro kairės partijų kandidatams, valstiečių paramą kitoms partijoms, jų kandidatams, kitų paramą mūsų atžvilgiu. Aišku, viena, kad mes dabar ramiai po sunkios nakties paskaičiavome tuos skaičius rinkimuose. Akivaizdu, kad į rinkimus atėjo 9 proc. rinkėjų, kurie tikriausiai pirmą sykį juose dalyvavo. Jie balsavo už Laisvės partiją“, – rinkimų rezultatus analizavo valstiečių lyderis.

Pasak jo, valstiečių pagrindinis konkurentas rinkimuose – konservatoriai – tikriausiai savo lubas pasiekė.

„Jeigu žmonės ateis į rinkimus, aktyviai dalyvaus antrajame rinkimų ture, tai rinkimų rezultatą nulems jų apsisprendimas. Jei tas sprendimas bus palankus centro-kairės partijoms, tokiu atveju, rinkimų rezultatas toli gražu neaiškus“, – tikino R. Karbauskis.

Jo teigimu, dėl galimo koalicijos formavimo valstiečiai nesikalba su niekuo. Toks R. Karbauskio pasakymas prieštarauja premjero Sauliaus Skvernelio žurnalistams pasakytai minčiai.

„Su visais [pokalbiai] vyksta. Ir aš, ir pirmininkas kalbasi“, – sakė S. Skvernelis.

„Nei Saulius Skvernelis, nei aš nesikalbu dėl koalicijos kūrimo. Mes kalbamės tik su kandidatais, kolegomis apie tai, kad padėti vieni kitiems antrajame rinkimų ture“, – teigė R. Karbauskis.

Jo tvirtinimu, LVŽS rems kairiųjų kandidatus tose apygardose, kuriose su jais nesusitiks valstiečių kandidatai.

„Aš sakiau, kad mes juos remsime. Niekada nemelavau šiuo klausimu. Mes tą ir darome. Šitoje situacijoje džiugina, kad ir socialdemokratų pirmininkas viešai sako, kad rems mūsų kandidatus. <...> Mes turime 33 antrus turus, socialdemokratai – 12, Darbo partija – 2, Socialdemokratų darbo partija – 4, Lenkų rinkimų akcija – 1. Yra keli nepriklausomi kandidatai, patekę antrus turus. <...> Tada paaiškės, kuri pusė <...> turi daugiau“, – samprotavo R. Karbauskis.

Anot jo, valstiečiai turėtų iškovoti apie 24 mandatus antrajame ture, kad LVŽS galėtų formuoti valdančiąją koaliciją.

„Iš tų kandidatų, kurie dalyvauja, galėtų 9 kandidatai pralaimėti“, – skaičiavo R. Karbauskis.

Valstiečių lyderis atmetė galimą koaliciją su Laisvės partiją, anot R. Karbauskio, jo partijai raudona linija yra Aušrinės Armonaitės vadovaujamos politinės jėgos siekis legalizuoti marichuaną.

„Būtų labai liūdna, jei po rinkimų susiklostytų tokia koalicija, kuri pradėtų griauti tą įdirbį, kurį mes darėme tuos metus. Kada Lietuva tapo pačia geriausia ekonomika Europos Sąjungoje šiai dienai, kada žmonių pajamos <...> taip stipriai išaugo. Jei tai būtų naikinama, aišku, būtų labai liūdna“, – sakė R. Karbauskis.

Antrasis Seimo rinkimų turas vyks spalio 25 d.

TV3 Žinios. Dienos komentaras: pokalbis su politologu Mindaugu Jurkynu


Rašyti komentarą...
A
A jonas
2020-10-13 10:51:13
Pranešti apie netinkamą komentarą
Stiprybes Ramunui ir jo partijai sekmes antrame ture mes su jumis tik uz Valstiecius
Atsakyti
-20

Šaukštai po...
2020-10-13 10:43:00
Pranešti apie netinkamą komentarą
Puslenkiai į seimą nepateko, o be jų ką broileris darys? Nereikėjo su kolorado vabalais susidėti.
Atsakyti
-11

P
Pensininke
2020-10-13 11:21:36
Pranešti apie netinkamą komentarą
Daugiau kaip puse Lietuvos norim kad jus butumete valdzioje tik pakeiskit sveikatos ministra o mes su jumis kiek musu jegos leis mes jus palaikysim ir jus stenkites ir iskovosim pergale nes kitaip vissiems bus blogai jaunymas nezino naktyniu reformu gumyniu kulku ir taip toliau uz juos ir balsuoja
Atsakyti
-15

SKAITYTI KOMENTARUS (34)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų