• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Antradienį Seimą pasieks konservatorių nutarimo projektas dėl pirmalaikių Seimo rinkimų rugsėjo 10 dieną. Panašu, kad šios idėjos nepalaiko niekas, išskyrus pačius konservatorius.

Antradienį Seimą pasieks konservatorių nutarimo projektas dėl pirmalaikių Seimo rinkimų rugsėjo 10 dieną. Panašu, kad šios idėjos nepalaiko niekas, išskyrus pačius konservatorius.

REKLAMA

„Sutarta, kad <...> tas nedelsiant bus jau rytojaus posėdis“, – pirmadienį po Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) prezidiumo posėdžio pranešė partijos pirmininkas Gabrielius Landsbergis.

Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen teigė, kad Liberalų sąjūdis nepakeitė nuomonės – balsuos prieš pirmalaikius rinkimus. 

„Nemanome, kad pirmalaikiams dabar laikas. Nemanome, kad sprendžiant vieną problemą, reikia sukelti didesnę“, – Seime susirinkusiems žurnalistams antradienį sakė parlamento vadovė.

Pirmalaikių rinkimų nepalaikys ir kita koalicijos partnerė – Laisvės partija.

„Mes vieningai šįryt frakcijoje sutarėme ir manome, kad visas šitas pasiūlymas yra iki galo nenuoširdus ir nesprendžiantis tų problemų, dėl kurių šita košė yra užvirta“, – kalbėjo Vytautas Mitalas. 

REKLAMA
REKLAMA

Jo teigimu, koalicijos partnerių susitikime buvo kalbėta apie pirmalaikius rinkimus, minimos rugsėjo pabaigos ar spalio pradžios datos.

REKLAMA

„Dabar matau, kad net ir patys konservatoriai, įregistruodami rugsėjo 10 dieną, atsitraukia nuo savo siūlymų, net nebesitikėdami labai atvirai tam surinkti balsų. Tada klausiu jų, kam čia daryti, kam čia dar labiau destabilizuoti valstybės padėtį, jeigu problemos ne Seime, ne pirmalaikiuose rinkimuose gali būti išspręstos“, – dėstė V. Mitalas.

„Prieš balsuosime. Nepritariame tokiai iniciatyvai, nes mes tikrai nebūsime tie, kurie padės konservatoriams atsikratyti atsakomybės ir permesti ją ne tik Seimui, bet ir visai visuomenei“, – teigė Darbo partijos lyderis Andrius Mazuronis.

REKLAMA
REKLAMA

„Konservatorių gelbėjimo akcijoje mes nedalyvaujame“, – pridūrė jis.

Darbiečio lyderio nuomone, patiems konservatoriams tik ir būtų naudingi rinkimai šį, o ne kitą rudenį.

„Mes matome skaičius, mes matome pirmus du ketvirčius ekonomikos kritimą, mes matome bedarbystės skaičius didėjančius, mes matome biudžeto surinkimą mažėjantį. <...> Po metų tas pojūtis akivaizdaus gyvenimo blogėjimo bus kiekvieno žmogaus namų ūkyje. Ir tada rinkimų rezultatai būtų visiškai kitokie konservatoriams, nei dabar“, – sakė A. Mazuronis.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Jis patikino, kad niekas iš TS-LKD narių nesikalbėjo su jo frakcijos atstovais ir nebandė jų palenkti į savo pusę.

„Ta drama, kuri sukurta, norint savo problemas paslėpti, matyt, išsikvepianti yra“, – konstatavo Demokratų sąjungos „Vardan Lietuvos“ lyderis Saulius Skvernelis.

Jis antrino A. Mazuroniui ir mano, kad konservatorių elitas rinkimus nori skelbti anksčiau dėl to, kad tikisi geresnių rezultatų dabar, o ne po metų.

„Konservatorių noras skelbti pirmalaikius rinkimus yra noras išlikti valdžioje“, – sakė S. Skvernelis.

REKLAMA

Buvęs premjeras tikino, kad demokratai tikrai nebus tie, kurie „ties ranką, kad konservatoriai užsitikrintų dar vieną kadenciją“.

S. Skvernelis sako, kad jo partija palaikytų rinkimų idėją tik tuo atveju, jei atsistatydintų ši Vyriausybė ir būtų nesugebėta suformuoti naują.

Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) frakcijos seniūnė Aušrinė Norkienė sakė, kad frakcija balsavime turėtų būti vieninga.

„Ar vieningai? Manau, kad taip, nes jeigu jau lūkestis yra, kad ši valdžia turi baigti šitą kelionę, tai mes ir balsuosime už tai, kad įvyktų pirmalaikiai rinkimai“, – kalbėjo parlamentarė.

REKLAMA

„Visą šią kadenciją sakėme, kad dabartinė valdžia, Vyriausybė daro daug negerų dalykų, kuriuos mes darytume kitaip, ir tas visuomenės lūkestis, kad šios valdžios kelionė turi pasibaigti. (...) Mes jį girdime. Manau, kad valstybei tai bus tik į naudą“, – pridūrė ji.

Seimo narė sakė nemananti, kad „valstiečiai“ užsiima „konservatorių gelbėjimu“. 

„Kita opozicija labiau susirūpinusi savo kėde, savo Seimo nario mandatu“, – kalbėjo A. Norkienė.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Tuo metu „valstietis“ Dainius Gaižauskas pabrėžė, kad „konservatoriai valdžioje daugiau nebegali būti“.

„Lietuva to nori. Mes girdime Lietuvą. Taip, kad mes girdime lietuvius“, – teigė jis.

Pasak Lietuvos socialdemokratų partijos frakcijos seniūnės Orintos Leiputės, dauguma frakcijos narių parems pirmalaikių rinkimų idėją.

„Jeigu pati Vyriausybė įsivardina, kad jiems sunku ir yra pavargę ir kad pasiruošę atsistatydinti, tai kam laukti. Galbūt naujai išrinktas Seimas dirbs sutelkčiau ir spręs problemas, o ne tarpusavyje viduje pyksis, vaidysis ir kaltins vienas kitą“, – sakė Seimo narė.

REKLAMA

„Įpareigojimo balsuoti už frakcijoje nėra“, – pridūrė ji.

Valdantieji konservatoriai prieš dvi savaites registravo nutarimo projektą dėl pirmalaikių Seimo rinkimų rugsėjo 10 dieną, argumentuodami būtinybe perkrauti politinę sistemą.

Tokį sprendimą TS-LKD prezidiumas priėmė reaguodamas į žiniasklaidos tyrimus dėl savivaldos politikų galimo piktnaudžiavimo jiems skiriamomis išmokomis.

TS-LKD koalicijos partneriai skeptiškai vertina šį siūlymą, nėra vieningi ir patys konservatoriai. G. Landsbergis po prezidiumo patvirtino, kad įpareigojimo frakcijai palaikyti pirmalaikių rinkimų siūlymą nėra.

REKLAMA

„Privalomumo jokio nėra, mano pozicija išlieka tokia pati – tai yra kiekvieno Seimo nario apsisprendimo teisė, nuspręsti, kaip jis mato situaciją“, – žurnalistams sakė G. Landsbergis.

Kad būtų skelbiami išankstiniai Seimo rinkimai, tą turi palaikyti 85 parlamentarai.

Premjerė Ingrida Šimonytė yra paskelbusi, kad tuo atveju, jei nebus pritarta pirmalaikiams rinkimams, ji liepos viduryje atsistatydins. Tai reikštų ir visos Vyriausybės atsistatydinimą.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų