Laisvės partija pasakė, kur galėtų būti taikomas imuniteto pasas: „Svarbu, kad neatsirastų žmonių rūšiavimo“

Vis dažniau girdimos kalbos apie imuniteto pasą. Premjerė Ingrida Šimonytė pažymėjo, kad imuniteto paso koncepciją tikimasi pristatyti kitą savaitę, kol kas dar diskutuojama dėl kai kurių jo taikymo detalių. Laisvės partija jau mato, kur būtų galima taikyti imuniteto pasą ir teigia, kad tai padėtų sugrįžti į normalų gyvenimą.

Kol vieni giria imuniteto paso idėją, kad jį turintys gyventojai galėtų turėti galimybes lankytis renginiuose, keliauti ir grįžti į iki karantino buvusį gyvenimą. Kiti kritikuoja dėl galimos diskriminacijos ar duomenų saugumo.

Penktadienį Laisvės partija surengė diskusiją apie greitu metu atsirasiantį imuniteto pasą, kuris suteiktų daugiau galimybių grįžti į įprastą ikipandeminį laikotarpį.

Seimo vicepirmininkas ir Laisvės frakcijos narys Vytautas Mitalas pastebi, kad skiepų pasas negali sudaryti prielaidos žmonių rūšiavimui.

„Svarbu, kad neatsirastų dviejų klasių visuomenės, kad neatsirastų žmonių rūšiavimo ir duomenys būtų saugiai ir proporcingai naudojami tik tada, kada reikia. Kai yra būtinoji paslauga, tarkime nusipirkti vaistų, natūralu, kad tam turėtų teisę visi“, – dėsto V. Mitalas.

Galimybė susigrąžinti normalų gyvenimą

Laisvės frakcijos seniūnė Ieva Pakarklytė svarsto, kad imuniteto pasas galėtų atverti duris į nebūtinąsias paslaugas bei pramogas. Taip gyventojų emocinė savijauta pagerėtų.

„Paso tikslas yra grįžti į normalų gyvenimą, sugrąžinti džiaugsmą ir geresnę emocinę savijautą. Aiškiausia sritis galimybių, kur matytume paso taikymą, tai būtų masiniai renginiai: koncertai, spektakliai, kinas, sporto varžybos su žiūrovais, o ne su iškirptais maketais“, – dėsto I. Pakarklytė.

Jos teigimu, kad atsirastų pasas, būtina masinės vakcinacijos pradžia. Imuniteto pasas, politikės manymu, išspręstų ir kurį laiką tvyrojusį neteisingumo jausmą, kai Lietuvoje keliauti buvo draudžiama, o atostogų į Egiptą išskristi – galima.

REKLAMA

„Neteisingumo jausmas iki šiol buvo didžiulis, kai negali pasivaikščiot aplink Trakų pilį, bet gali skristi į Maldyvus ar Egiptą.

Labai svarbi yra ir masinė vakcinacija, nes vis kalbame, kada ji čia bus, terminai keičiasi pagal dabar gaunamą vakcinų kiekį. Taip, visi norintys registruotis dar negali, bet esame netoli to ir gal tam tikromis vakcinomis tai jau būtų galima daryti“, – komentuoja I. Pakarklytė.

Imuniteto paso idėja nėra nauja

Seimo sveikatos reikalų komiteto narė Morgana Danielė primena, kad imuniteto paso ar sertifikato idėja ne nauja. Vienos pirmųjų ją pasiūlė įkalinimo įstaigos.

„Idėja anaiptol nėra nauja. Įkalinimo įstaigos jau lapkritį siūlė, dėl ilgalaikių pasimatymų, kad žmonės galėtų pasidaryti testą arba tie, kurie jau persirgę kažkokią pažymą parodyti ir galėtų ilgiau pasimatyti.

Tai nėra politiniame lygmenyje gimusi idėja. Verslo įstaigų taip pat siūloma senokai. Ji tampa tokia masinio paplitimo idėja ir kai kurios šalys jau įgyvendina šį sprendimą.

Svarbu suprasti, kodėl esame ten, kur esame, ir kodėl nekalbame apie užsidarymą, likimą namuose, nevykimą pas giminaičius. Nebeturime to naratyvo, kurį turėjome prieš metus. Dėl to, kad situacija yra dinamiška. Prieš metus, kai viskas prasidėjo, mes taikėm ribojimo priemones, visas pasaulis tai darė ir jos pasiteisino“, – primena M. Danielė.

Politikė taip pat pritaria V. Mitalui ir teigia, kad būtinosios paslaugos imuniteto paso neturėtų reikalauti.

„Manau viena iš pagrindinių sąvokų yra paslaugų būtinumas. Mes tikrai neturime taikyti imuniteto paso taisyklės ten, kur paslaugos tampa būtinosios. Tai nereiškia, kad žmogus negalės funkcionuoti visuomenėje neturėdamas to paso“, – dėmesį atkreipia M. Danielė.


Rašyti komentarą...
S
Simas
2021-04-09 21:21:56
Pranešti apie netinkamą komentarą
Pizdon suskiskit asilai
Atsakyti
-6

D
Dalia
2021-04-09 22:49:04
Pranešti apie netinkamą komentarą
Tai ką parašėt "svarbu, kad nebūtų rūšiavimas", jau surūšiavot. Tai jei bus pasas, automatiškai aš nebeteksiu kai kurių paslaugų ar pramogų. Tai tie kurie nesiskiepis, jiems nereik pramogų? Teatro? Koncertų? Kam man reiks jaustis? Aš būsiu tiesiog menkinama? Kaip aš turėsiu jaustis? Jūs bent truputi pagalvojate? Galbūt yra tokių žmonių, kuriems negalima skiepytis? Kiek dar išsidirbinėsit iš žmonių?
Atsakyti
-3

N
Nerijus
2021-04-09 21:05:33
Pranešti apie netinkamą komentarą
O kas tai laisves,tipo,partijai sakei,kad mes negalime normaliai gyvent?? Taip iškovota laisve,o dabar vel reikia savo gyvybe ja pirkt!!
Atsakyti
-7

SKAITYTI KOMENTARUS (21)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų