Lietuvos laisvės gynėjai ragina šalies politikus bei diplomatus telkti paramą Ukrainai, priešintis bet kokiam sankcijų Rusijai švelninimui, o siekiant užtikrinti Lietuvos saugumą grąžinti šauktinių kariuomenę.

Tokia rezoliucija pirmadienį priimta Sausio 13-osios išvakarėse Seime vykusiame Laisvės gynėjų susirinkime. Rezoliucijoje pažymima, kad Ukrainos siekis suartėsi su Europos Sąjunga (ES) sukėlė priešišką Rusijos reakciją, kuri pasireiškė atvira karine agresija, dalies jos teritorijos okupacija bei aneksija.

Pasak rezoliucijos, pradėjusi derybas su Ukraina, ES neįvertino Rusijos geopolitinių ambicijų ir jos keliamos grėsmės, todėl Maskvos agresija prieš Ukrainą Vakarų valstybes užklupo nepasiruošusias suteikti užpultai šaliai veiksmingos diplomatinės ir karinės pagalbos.

Rezoliucijoje pažymima, kad iki šiol vengiama Ukrainai suteikti būtiną ginkluotės pagalbą, o Lietuvos politikai ir diplomatai raginami telkti pastangas padėti suverenumą ginančiai Ukrainai bei padaryti viską, kad Vakarų šalių ekonominės sankcijos ir kitos taikomos spaudimo priemonės Rusijai nebūtų susilpnintos ar atšauktos, kol Rusija neišves kariuomenės iš visos užgrobtos Ukrainos teritorijos ir „besąlygiškai nepripažins jos teisės laisvai pasirinkti jai priimtiną geopolitinės orientacijos kryptį“.

REKLAMA

Siekiant užtikrinti Lietuvos gynybą siūloma atkurti visuotinę privalomą karo tarnybą arba „sukurti lygiavertę piliečių masinio karinio rengimo sistemą, laiduojančią, kad kiekvienas tinkamas krašto gynybai pilietis įgytų minimaliai būtinus karybos įgūdžius bei žinotų savo veiksmus ir paskirties vietą gynyboje“.

Taip pat siūloma nuosekliai užkardyti prieš valstybę nukreiptą, Lietuvai nelojalių vidaus politinių jėgų ardomąją veiklą, „imtis visų demokratinėje šalyje taikytinų teisėtų priemonių, varžančių ir neutralizuojančių antivalstybinę dezinformaciją ir propagandą“.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų