Labiausiai įsiskolinę kandidatai į Seimą: skolos viršija ir 100 tūkst. eurų

Ne visi kandidatai į Seimą gali pasigirti glėbiais turto. Dalis jų valdžios siekia tuščiomis kišenėmis ir su didžiulėmis skolomis, kurios kartais viršija ir 100 tūkst. eurų. Portalas tv3.lt pateikia labiausiai įsiskolinusių kandidatų sąrašą, sudarytą pagal viešai prieinamus kandidatų finansinius duomenis ir turto deklaracijas.

Iš 1754 asmenų, kandidatuojančių į Seimą, 29-ių skolos perkopia 10 tūkst. eurų.

Skolingiausių kandidatų sąrašas sudarytas sudedant visą asmens deklaruotą turtą (nekilnojamąjį turtą, kelių transporto priemones, meno ir juvelyrinius dirbinius, vertybinius popierius ir kt.), išduotas paskolas ir iš šios sumos atimant gautas paskolas.

Įdomu tai, kad daugiausiai skolininkų savo gretose turi Darbo partija, Liberalų sąjūdis bei Lietuvos socialdemokratų partija (LSDP). Po keturis šių partijų kandidatus turi 10 tūkst. eurų viršijančias skolas.

Ernestas Skobas

Kartu su Laisvės partija kandidatuojantis Ernestas Skobas – vienintelis iš visų kandidatų turi skolą, perkopiančią 100 tūkst. eurų. Kaip matyti naujausioje E. Skobo turto deklaracijoje, jo skola siekia 123 580 eurų. 

Skola susidarė dėl didelės E. Skobo paskolos, kuri viršija 356 tūkst. eurų. Tuo metu kandidato deklaruotas siekia beveik 233 tūkst. eurų. 

32-ejų E. Skobas 10 metų vadovavo įvairioms įmonėms, yra verslo, kultūros ir socialinių organizacijų steigėjas ir narys. Šiuo metu kandidatas yra bendrovės „RGS Valda“ konsultantas.

Nijolė Putrienė

Antroji pagal savo skolos dydį – Liberalų sąjūdžio kandidatė Nijolė Putrienė. Jos skola viršija 76,5 tūkst. eurų. Didžiąją dalį jos sudaro beveik 95 tūkst. eurų paskola. Kandidatės deklaruotas turtas viršija 18 tūkst. eurų.

N. Putrienė – Kauno technologijos universiteto (KTU) socialinių mokslų daktarė. Ji dirbo banke „Swedbank“, KTU, vadovavo įmonei „Lakrona“, buvo Kauno miesto savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotoja bei Kauno technikos kolegijos kokybės specialiste. Šiuo metu ji dirba patarėja Vyriausybėje.

REKLAMA

Tomas Eitutis

Trečioje vietoje skolininkų sąraše – taip pat Liberalų sąjūdžio kandidatas Tomas Eitutis. Jo skola viršija 76 tūkst. eurų. Visą šią sumą sudaro paskola, jokio kito turto T. Eitutis nėra deklaravęs. 

Šiuo metu T. Eitutis yra įmonės „Tomvika“ direktorius.

Sandra Žilienė

Ketvirtoje vietoje pagal savo skolas – LSDP kandidatė Sandra Žilienė, kurios skola viršija 65 tūkst. eurų. Šios kandidatės skolą sudaro 89 tūkst. eurų paskola. S. Žilienė yra deklaravusi turto už beveik 24 tūkst. eurų.

Anksčiau S. Žilienė dirbo įmonės „Manifestas“ direktorė, šiuo metu ji dirba Elektronikos platintojų asociacijos vyriausiąja finansininke. 

Raimonda Gedutytė  

Penktoje skolininkų sąrašo vietoje – Lietuvos socialdemokratų darbo partijos kandidatė Raimonda Gedutytė. Jos skola viršija 56 tūkst. eurų.

Kaip nurodoma kandidatės turto deklaracijoje, ji turi kiek didesnę nei 79 tūkst. eurų paskolą bei turto už daugiau nei 22,6 tūkst. eurų.

R. Gedutytė dirba įmonės „Ratandrė“ direktore.

Vytautas Gapšys

Šeštoje skolininkų sąrašo vietoje sutinkame Darbo partijos kandidatą Vytautą Gapšį. Jo skola viršija 52 tūkst. eurų. V. Gapšys ir ima, ir teikia paskolas. Kaip nurodoma jo turto deklaracijoje, kandidatas turi pasiėmęs beveik 59,5 tūkst. eurų paskolą bei yra davęs 3,4 tūkst. eurų paskolą. Taip pat kandidatas nurodo turintis 3,9 tūkst. eurų piniginių lėšų.

Šiuo metu V. Gapšys nurodo besiverčiantis individualia konsultacine veikla. Nuo 2008 iki 2016 metų V. Gapšys buvo Seimo nariu, 2012–2013 m. – Seimo pirmininko pirmuoju pavaduotoju, o nuo 2013 m. Darbo partijos pirmininku.

2013 m. Vilniaus apygardos teismas pripažino V. Gapšį kaltu Darbo partijos juodosios buhalterijos byloje, jam skirta 35 750 litų (10 362 eurų) bauda. Šiuo metu V. Gapšys yra teisiamas „MG Baltic“ politinės korupcijos byloje.

Daiva Plikšienė

Septintoji pagal savo skolas – Liberalų sąjūdžio kandidatė Daiva Plikšienė, kurios skola – 47,6 tūkst. eurų. Nors turto deklaracijoje D. Plikšienė nurodo turinti turto už 14,5 tūkst. eurų, ji taip pat paėmusi 62 tūkst. eurų dydžio paskolą.

REKLAMA

Kandidatė nenurodo, kur dirba šiuo metu.

Narsutis Boruta

Aštuntasis skolininkų sąraše – Liberalų sąjūdžio kandidatas Narsutis Boruta. Šio kandidato skola siekia 43,2 tūkst. eurų. Kandidatas deklaravęs 60 tūkst. eurų paskolą bei turto už 16,8 tūkst. eurų.

Nuo 1988 m. iki dabar K. Boruta dirba gydytoju radiologu.

Alina Černiavska

Devintoje skolininkų sąrašo vietoje – Lietuvos lenkų rinkimų akcijos-Krikščioniškų šeimų sąjungos kandidatė Alina Černiavska. Ji turi 42 tūkst. eurų viršijančią skolą. Kandidatė deklaravo beveik 50 tūkst. eurų dydžio paskolą bei turto už kiek daugiau nei 7,5 tūkst. eurų.

Nuo 2013 m. A. Černiavska Kabiškių mokykloje-darželyje dirba auklėtoja.

Irmantas Galinis

Skolininkų dešimtuką vainikuoja Kartų solidarumo sąjungos-Santalkos Lietuvai kandidatas Irmantas Galinis. Šio kandidato skola viršija 31 tūkst. eurų. Visą skolą sudaro didesnė nei 40 tūkst. eurų paskola. I. Galinis yra deklaravęs turto už 9 tūkst. eurų.

Šiuo metu I. Galinis yra bendrovės „Elastomer.EU“ direktorius.

Susipažinkite su visu labiausiai įsiskolinusių kandidatų į Seimą sąrašu:

Seimo rinkimai vyks spalio 11 dieną.


Rašyti komentarą...
L
Labai gražu
2020-09-28 20:47:39
Pranešti apie netinkamą komentarą
Eina į seima pralobti aišku kaip diena dabar su skolom o po 4 metu su milijonais kesenese tas seimo lovys , vagių , banditų , zuliku ATRAMA TOKIO ŠLYKŠTAUS IR GERO LOVIO TIK IR SIEKĖ VAGYS TEISTI BANDITAI , GĖDA JAU 30 METU TVARKOS NĖRA IR NEBUS ,, BALSUOT NĖRA UŽ KĄ ATE ,,,,
Atsakyti
0

K
Kaėma
2020-09-29 07:09:29
Pranešti apie netinkamą komentarą
Sąrašas už kuriuos draudžiama balsuoti. Nes kitu atveju jie skolas gražins vogtais iš mūsų pinigais.
Atsakyti
0

V
Va taip
2020-09-29 12:15:29
Pranešti apie netinkamą komentarą
Be nuostolio kitam neįmanoma praturtėti. Neduokdie, įsiskolinsi valstybei - nulups skūrą per savaitę. O kai pati valdžia šitiek įsiskolina - kas ir kada juos lups?
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (6)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų