Rašyti komentarą...
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Sakoma, sotus alkano neužjaučia. Vis dėlto šiemet ne vienas sėkmingas verslininkas Seimo rinkimuose bando įrodyti rinkėjams, kad būtent jis yra vertas jų balso. Tiesa, panašu, kad rinkėjų išskirtinai turtingi kandidatai neatbaido, mat ne vienas iš šių turtuolių jau yra ragavęs Seimo nario duonos.

Sakoma, sotus alkano neužjaučia. Vis dėlto šiemet ne vienas sėkmingas verslininkas Seimo rinkimuose bando įrodyti rinkėjams, kad būtent jis yra vertas jų balso. Tiesa, panašu, kad rinkėjų išskirtinai turtingi kandidatai neatbaido, mat ne vienas iš šių turtuolių jau yra ragavęs Seimo nario duonos.

REKLAMA

Portalas tv3.lt, naudodamasis viešai prieinamomis kandidatų turto deklaracijomis, atrinko turtingiausius kandidatus į Seimą. Iš 1754 asmenų, kandidatuojančių į Seimą, net 40-ies turtai perkopia 500 tūkst. eurų.

Turtingiausių kandidatų keturiasdešimtukas sudarytas sudedant visą asmens deklaruotą turtą (nekilnojamąjį turtą, kelių transporto priemones, meno ir juvelyrinius dirbinius, vertybinius popierius ir kt.), išduotas paskolas ir iš šios sumos atimant gautas paskolas.

Įdomu tai, kad daugiausiai turtuolių savo gretose turi Darbo partija bei Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai. Po penkis šių partijų kandidatus turi daugiau nei 500 tūkst. eurų turto.

REKLAMA

Ramūnas Karbauskis

Turtingiausias kandidatas į Seimą – Ramūnas Karbauskis – lenkia savo konkurentus visa galva. Jo vienintelio turtas viršija 20 mln. eurų. Kaip nurodoma šiųmetėje Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos pirmininko turto deklaracijoje, bendras jo turtas sudaro daugiau nei 24,3 mln. eurų. 

Didžiausią turto dalį sudaro akcijos – 9,7 mln. eurų. Pagrindinis R. Karbauskio turto šaltinis – dar 1990 m. įsteigta UAB „Agrokoncernas“. Ši įmonė yra vienas didžiausių Lietuvos žemės ūkio koncernų, veikiančių agrocheminio aptarnavimo, žemės ūkio produkcijos realizacijos ir kitose agroverslo srityse.

REKLAMA
REKLAMA

Taip pat R. Karbauskis Lietuvoje turi gyvenamųjų namų už daugiau nei 7,2 mln. eurų bei sklypų už daugiau nei 4,5 mln. eurų.

Antanas Guoga

Antrasis turtingiausių kandidatų sąraše – Darbo partijos į Seimą keliamas Antanas Guoga. Bendra jo turto vertė viršija 16,8 mln. eurų. Kaip nurodoma verslininko turto deklaracijoje, didžiąją dalį turto sudaro vertybiniai popieriai – beveik 15,7 mln. eurų.

Buvęs europarlamentaras – gerai žinomas verslininkas, išbandęs įvairaus plauko verslus nuo žiniasklaidos, prekybos, nekilnojamojo turto iki lošimų, už kuriuos jis turbūt geriausiai žinomas. A. Guoga įkūrė tokius gerai žinomus verslus kaip lažybų bendrovė „TonyBet“, poilsio ir pramogų parkas „TonyResort“, internetinės parduotuvės „TonySports“ ir „TonyStreets“.

Tiesa, savo bendrovę „Lošimų strateginė grupė“, kuri ir naudojo prekinį ženklą „TonyBet“, A. Guoga pardavė dar 2016 m. 

Remigijus Lapinskas

Trečiasis turtuolių sąraše – Lietuvos žaliųjų partijos pirmininkas ir sąrašo lyderis Remigijus Lapinskas. Jis turi sukaupęs turto už beveik 8,97 mln. eurų. Didžiąją dalį turto – 5,45 mln. eurų – sudaro vertybiniai popieriai.

REKLAMA
REKLAMA

R. Lapinskas kartu su kurso draugais dar studijų metais įkūrė „Rubicon Group“ (dabar „Icor“), kurioje dirbo iki 2010-ųjų. Šiuo metu R. Lapinskas yra bendrovės „Seven Entertainment“, kuri valdo „Siemens“ ir „Cido“ arenas bei bilietų pardavimo sistemą „Tiketa“, akcininkas.

Taip pat jis antrą kartą prezidentauja Pasaulio biomasės energetikos asociacijai. 2011 m. kartu su žalias idėjas palaikančiais kolegomis įkūrė VšĮ „Žaliosios politikos institutą“. Lietuvos žaliųjų partijos pirmininku tapo 2016 m., yra vienas iš partijos steigėjų.

Valdemaras Valkiūnas

Ketvirtasis tarp turtingiausiųjų – savarankiškas kandidatas, Biržų rajono savivaldybės tarybos narys ir buvęs meras Valdemaras Valkiūnas. Jo deklaruotas turtas už 2019 m. sudarė beveik 4,85 mln. eurų. Didžiąją dalį šios sumos – daugiau nei 3,7 mln. eurų – sudaro nekilnojamasis turtas ir akcijos.

1992 m. verslininko Latvijoje įkurta įmonė „Voldemars“ dirba maisto pramonėje – fasuoja ir pardavinėja Latvijoje prekės ženklu „Valdo“ žinomus maisto produktus.

REKLAMA
REKLAMA

Politikoje V. Valkiūnas, tuo metu priklausęs Lietuvos socialdemokratų partijai, sukasi nuo 2007 m., kai tapo Biržų rajono savivaldybės tarybos nariu. Tiesa, po metų iš partijos buvo pašalintas, nes nutarė dalyvauti Seimo rinkimuose. Seime kaip nepriklausomas kandidatas dirbo 2008–2012 m. Nuo 2017 m. yra Lietuvos tautininkų ir respublikonų sąjungos pirmininko pavaduotojas.

Šarūnas Birutis

Penktasis pagal savo turtus kandidatas į Seimą – buvęs kultūros ministras ir europarlamentaras Šarūnas Birutis. Jis šiųmetėje turto deklaracijoje nurodė turintis turto už daugiau nei 1,96 mln. eurų.

Kartu su Lietuvos žaliųjų partija mandato Seime sieksiantis Š. Birutis privačiu verslu vertėsi 1990–1999 metais, įkūrė ir vadovavo turizmo firmai „Taika“, vėliau ėmė verstis viešbučių verslu, kūrė kaimo turizmo projektus Lietuvoje.

Paulius Lukševičius

Šeštasis turtingiausių kandidatų sąraše – Paulius Lukševičius, kandidatuojantis su Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionims demokratais (TS-LKD). Jo deklaruotas turtas – 1,95 mln.

REKLAMA
REKLAMA

Didžiausią Kauno miesto savivaldybės tarybos nario turto dalį sudaro turimos piniginės lėšos – 1,23 mln. eurų. P. Lukševičius yra Akademinės kredito unijos vadovas.

P. Lukševičius taip pat turi vertybinių popierių, kurių vertė – 700 tūkst., likusią dalį turto sudaro politiko automobilis, kurio vertė – 18,7 tūkst. eurų.

Darius Šimčikas

Lietuvos žaliųjų partijos kandidatą Darių Šimčiką sutinkame septintojoje turtingiausių kandidatų sąrašo vietoje. Jo turtas siekia 1,84 mln. eurų. Didžiąją politiko turto dalį sudaro privalomas registruoti turtas (nekilnojamasis turtas, automobilis) – 1,5 mln. eurų.

D. Šimčikas taip pat turi vertybinių popierių, meno kūrinių, juvelyrinių dirbinių už 270 tūkst. eurų, likusią turto dalį – 73,3 tūkst. eurų – sudaro piniginės lėšos.

Žaliųjų kandidatas yra įmonės „Vigvila“, kuri užsiima kompiuterių ir mobiliųjų telefonų prekyba, jų remontu, komercijos vadovas, anksčiau jam priklausė panašia veikla užsiimanti įmonė „Mobidera“.

REKLAMA
REKLAMA

Kęstutis Macionis

Aštuntasis sąraše – Jonavos rajono savivaldybės tarybos narys, Liberalų sąjūdžio atstovas Kęstutis Macionis. Jo deklaruotas turtas siekia 1,61 mln. eurų. Politiko turtų šaltiniai įvairūs: tai ir butai, kurių vertė 84 tūkst. eurų, ir namas, kurio vertė 120 tūkst. eurų, ir kiti statiniai (gali būti sodo nameliai, garažai, inžineriniai statiniai), kurių vertė siekia 605 tūkst. eurų, ir 60 tūkst. eurų verti žemės sklypai.

K. Macionis gali pasigirti 20 tūkst. eurų vertinama transporto priemone, 496 tūkst. eurų vertomis akcijomis bei 1,3 tūkst. eurų vertinamais meno ir juvelyriniais dirbiniais. Politiko turimų piniginių lėšų suma – 229 tūkst. eurų. K. Macionis ir ima, ir suteikia paskolas – kitiems politikas paskolino 285 tūkst. eurų, o pats yra pasiskolinęs 264 tūkst. eurų.

K. Macionis yra automobilių parkavimo paslaugų įmonės akcininkas ir vadovas, ne vienų laidojimo namų akcininkas.

Gabrielius Landsbergis

TS-LKD lyderis Gabrielius Landsbergis yra devintasis turtingiausias kandidatas šiuose Seimo rinkimuose. Konservatorių vedlys deklaravo turto už daugiau nei 1,5 mln. eurų.

REKLAMA
REKLAMA

Didžiąją G. Landsbergio turto dalį sudaro akcijos ir kiti vertybiniai popieriai – 1,31 mln. eurų. Jis yra vienas iš viešosios įstaigos „Informacinio saugumo ir analizės centras“ dalininkų.

Politikas turi nekilnojamojo turto už maždaug 204 tūkst. eurų, deklaracijoje įvardijama, kad G. Landsbergio turima piniginių lėšų suma – 5 tūkst. eurų.

Kęstutis Glaveckas

Turtingiausių kandidatų dešimtuką užbaigia ilgametis Seimo narys, liberalas Kęstutis Glaveckas. Jo turtas – 1,46 mln. eurų. Politikas turi nekilnojamojo turto, žemės sklypų už 1,14 mln. eurų.

Likusią K. Glavecko turto dalį sudaro automobilis (61 tūkst. eurų), kiti registruotini daiktai, meno kūriniai ir juvelyriniai dirbiniai (695 eurai), vertybiniai popieriai (50 tūkst. eurų), turimos piniginės lėšos (204 tūkst. eurų).

TOP 40 turtingiausi kandidatai į Seimą: 

Seimo rinkimai vyks spalio 11 dieną.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų