Kylančios kainos lietuvių negąsdina: kelionėms negaili ir virš tūkstančio eurų

Dėl pandemijos daugiau nei metams atidėti kelionių planai tik paskatino jų laukimą. Ir nors per šiuos metus ypač išaugo turizmas Lietuvoje, kelionių agentūros pastebi ženkliai išaugusius pardavimus atostogoms užsienyje. Tiesa, kylančios kainos lietuvių negąsdina – už savaitės atostogas populiariausiuose Europos kurortuose nepagailima ir virš tūkstančio eurų.  

Naujienų portalo tv3.lt kalbintų kelionių agentūrų atstovai pasakoja, kad nemaža dalis klientų savo praėjusių metų atostogas nukėlė į šiuos metus ir šios vasaros keliones planuoja ypač aktyviai ir atsakingai.

„Žmonės ne tik išmoko saugiai ir atsakingai gyventi su virusu. Drąsiau rinktis keliones į užsienį skatina ir gerėjanti sergamumo situacija Europoje ir pasaulyje, prasidėjusi vakcinacija bei lengvėjančios keliavimo sąlygos. Tiek laiko praleidus namuose, norisi pakeisti aplinką, atitrūkti“, – sako „Tez Tour“ Ryšių su visuomene ir rinkodaros skyriaus vadovė Inga Aukštuolytė.

Renkasi keliauti Europoje

Nuo pirmadienio lietuviai jau gali išsiimti Europos Sąjungos (ES) žaliąjį sertifikatą, kuris nuo liepos 1 dienos leis keliauti nevaržomai  tarp bendrijos ir Šengeno valstybių. Skaitmeninis COVID pažymėjimas, anot kelionių agentūrų atstovių, paskatino ženkliai išaugusius kelionių pardavimus.

Viena iš geriausiai susitvarkiusių su pandemija bei suvaldžiusi naujų užsikrėtimų skaičius, taip pat viena iš pirmųjų Europoje atvėrusi saugiam keliavimui sienas tapo autonominė Portugalijos sritis – Madeira.

Tarptautinių skrydžių kelionių agentūros „Itaka“ pardavimų vadovė Daiva Strumskienė pasakoja, kad nuo kovo mėnesio kas savaitę pakylantys lėktuvai parodė, kad ši Atlanto vandenyne esanti sala pretenduoja tapti šių metų Nr. 1 kelionių kryptis iš Lietuvos pagal populiarumą.

„Jau dabar praktiškai visos birželio ir dalies liepos mėnesio kelionės yra išparduotos. Nepaisant kas savaitę kylančio pilno lėktuvo šia kryptimi, norime pasidžiaugti, kad nuo balandžio mėnesio nei vienam su mūsų organizatoriumi keliavusiam keliautojui prieš grįžtant į Lietuvą nebuvo nustatytas teigiamas Covid-19 tyrimo rezultatas – t.y. nebuvo nustatytas užsikrėtimo atvejis pačioje Madeiroje“, – teigia D. Strumskienė.

REKLAMA

Graikiją ji įvardija kaip antrą pagal populiarumą kryptį iš Lietuvos šią vasarą. Nepaisant gana didelio pasirinkimo skrydžiams iš Lietuvos į šios šalies įvairiausias salas – didžiausias susidomėjimas pastebimas į vieną žaliausių Graikijos salų, skirtų ramiam, tačiau kokybiškam poilsiui – Tasos sala.

„Šią salą savo keliautojams pasiūlėme iš Lietuvos dar praėjusią vasarą, tačiau dėl pandemijos ir apribojimų skristi labai nedaugelis turėjo galimybę ją aplankyti. Tačiau užteko ir to nedidelio grįžusiųjų, kurie paliudytų, kad Tasas vertas romantikų, šeimų, gamtos ir puikių paplūdimių mėgėjų dėmesio. Nuo gegužės antros pusės skraidiname ir į jau lietuvių pamėgtą Zakinto salą“, – kelionių išsiilgusius informuoja D. Strumskienė.

Ne vienerius metus lietuvių pamėgta šalis – saulėta Bulgarija – tampa viena iš patraukliausių šalių atostogoms, į kurią kelionių bilietai išgraibstomi akimirksniu.

„Pastebime didelį susidomėjimą Bulgarija, kurios kurortai mums artimi, nes primena lietuvišką pajūrį. Atostogas šioje šalyje taip pat skatina trumpas, apie 2 val. skrydis, garantuotai geras oras, smėlėti paplūdimiai, skanus maistas bei šilta jūra“, – sako I. Aukštuolytė.

Atostogoms nepagaili ir virš tūkstančio eurų

Pasak kelionių agentūrų atstovių, kelionių kainos šį sezoną labai panašios į 2019 metų sezono kainas. Pavasarį tiek kelionių organizatoriai, tiek šalys, norėdamos susigrąžinti turistus, siūlė įvairias nuolaidas ir patrauklias kelionių kainas poilsiui vasarą.

„Prasidėjus vasarai pastebime, kad auga kelionių poreikis ir natūralu, kad kelionės brangs. Kaip įprasta, vasaros aukšto sezono metu kyla viešbučių kainos, kartu ir kelionių kainos“, – teigia I. Aukštuolytė.

D. Strumskienė dalinasi, kad Madeiros kryptimi kainos atžvilgiu galima labiau išlošti keliaujant ankstyvą pavasarį ar vėlyvą rudenį bei žiemą, nes aukštasis turistinis sezonas – vasaros mėnesiais.

REKLAMA

„Į šią salą skrendama kiek ilgiau nei 5 valandas, tad dažnas keliautojas renkasi ilgesnę atostogų trukmę – 14 nakvynių. Tokių atostogų kaina gali svyruoti nuo 800 Eur iki 1500 Eur vienam asmeniui bei daugiau. O štai pavasarį savaitę Madeiroje galima buvo praleisti nuo 500 Eur asmeniui“, – sako D. Strumskienė.

I. Aukštuolytė išskiria, kad atostogų metu lietuviai vertina komfortą, todėl rinkdamiesi atostogų vietą, ypač Turkijoje, jie prioritetą teikia aukštesnės klasės viešbučiams.

„Kaip jau įprasta, vasaros atostogoms lietuviai renkasi ilgesnės trukmės, 9-14 nakvynių ar dar ilgesnį poilsį. Vis tik populiariausios ir šiais metais – 7 nakvynių kelionės. Savaitė atostogų 4 žvaigždučių viešbutyje Graikijos Peloponese kainuoja apie 400 Eur“, – pasakoja „Tez Tour“ atstovė.

Jų pastebėjimu, keliautojai, kurie anksčiau planuodavo atostogas savarankiškai, šiuo metu renkasi keliones su kelionių organizatoriumi – klientai dažnai kreipiasi ne tik dėl lėktuvo bilietų, bet ir dėl viso kelionės paketo.

„Žmonės įvertina patrauklią kelionių organizatorių siūlomą kainodarą, tiesioginių užsakomųjų skrydžių patogumą bei kelionių organizatorių suteikiamas garantijas šiuo neapibrėžtu periodu, kurių negali suteikti reguliariųjų skrydžių organizatoriai“, – sako I. Aukštuolytė.

Prisidėjo vakcinacija

Neabejojama, kad  labiausiai prie šiemetinio kelionių atsigavimo prisidėjo vakcinavimas ir persirgusių COVID-19 žmonių skaičius. Jau ne viena šalis ar kryptis sudaro palankias sąlygas keliauti tokiems keliautojams, nereikalaujama privalomo testo ar saviizoliacijos – net ir grįžtant į Lietuvą po atostogų.

„Reikėtų pastebėti, kad jeigu dar kovo mėnesį pirmuosiuose šių metų skrydžiuose buvo apie 5—8  proc. pilnai vakcinacijos programą pabaigusių keliautojų – dabar dažnai pastebime, kad lėktuve tokių keleivių yra ir apie  50 proc. “, – teigia I. Aukštuolytė.

REKLAMA

„Taip pat ir aiškesnės ir platesnės testų atlikimo galimybės, kelionių organizatorių informacija dėl padėties vienoje ar kitoje kryptyje ir kaip turistiniam sezonui tos šalys pasiruošusios, pačių keliautojų aistra ir noras keliauti – visa tai lemia, kad jau šią vasarą matome kylančius lėktuvus iš Vilniaus oro uosto ženkliai dažniau nei praėjusiais metais“, – priduria ji.

Kelionių agentūrų duomenimis, pasibaigus mokslo metams ženkliai išaugo šeimų su mokyklinio amžiaus vaikais užklausų skaičius atostogoms.

Instrukciją, kaip atsisiųsti ES skaitmeninį COVID pažymėjimą, palengvinantį keliones Europoje ir Šengeno šalyse, galite rasti: čia.


Rašyti komentarą...
T
Turtuoliai
2021-06-11 17:12:59
Pranešti apie netinkamą komentarą
Ilsisi Lietuvos prabangiame pajūryje su piktais veidukais
Atsakyti
0

H
Helena
2021-06-11 16:33:10
Pranešti apie netinkamą komentarą
My tak razbogateli ,mozim oddychat,vernuvshis zaplotite uslugi.
Atsakyti
-1

X
Xx
2021-06-12 00:21:37
Pranešti apie netinkamą komentarą
Helena, gal užmiršai, kad čia Lietuva, kad čia lietuviškai šneka!
Atsakyti
-1

SKAITYTI KOMENTARUS (3)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų