5 muziejai, kuriuos būtina aplankyti Romoje

Ne paslaptis, kad viena populiariausių atostogų krypčių yra Italija, o ypač meno ir istorijos mylėtojams amžinasis miestas Roma yra tikras rojus Žemėje. Tam, kad pajusti tikrąją miesto dvasią, keliaujantiems rekomenduojama skirti laiko susipažinti bent su dalimi pasaulinio lygio muziejų, o kad būtų lengviau išsirinkti iš jų gausybės  pateikiame TOP5 muziejus, į kuriuos lankantis Romoje tikrai verta užsukti.

Vatikano muziejus

Tai muziejus, kuriame galite išvysti nuostabią religinio meno kolekciją. Dalis muziejaus yra Siksto koplyčia, kuri išsiskiria įspūdingo grožio freskomis, nutapytomis paties Mikelandželo.

Vatikano muziejuje taip pat rasite garsiuosius spiralinius laiptus, Rafaelio sales, Kandeliabrų bei Žemėlapių galeriją. Be to, kad šių įsimintinų reginių turistai tikrai nepraleistų, muziejuje lankytojai gali judėti tik viena kryptimi. Neabejotinai, net ir lankantis Vatikano muziejuje savarankiškai – iš čia išsinešite gausybę įspūdžių, tačiau esant galimybei rekomenduojama užsisakyti ir elektroninį gidą arba ekskursiją po muziejų su gidu.

REKLAMA

Adriano mauzoliejus ( labiau žinomas kaip Šventojo angelo pilis)

Romos centre stūksantis antikos laikų statinys, kurio dalis yra pastatyta 1900 metų. Šio mauzoliejaus statyba buvo inicijuota 14-to Romos imperatoriaus Adriano ir jo šeimos narių. Būtent šiame mauzoliejuje yra palaidotas Adrianas bei jo šeima.

Šiuo metu čia įsikūręs muziejus. Jame lankantis galima susipažinti su autentiška pilies architektūra, to laiko interjeru bei kultūra.

Muziejus MAXXI

Šiame muziejuje pateikiami geriausi 21 amžiaus šiuolaikinio meno darbai. Pirmieji eksponatai čia atsirado 2010 m. ir nuo tada kolekcija buvo nuolat papildoma. Be to, muziejus MAXXI eksterjeras išsiskiria futuristiniu stiliumi, kurį suprojektavo žymi architektė Zaha Hadid.

Romėnų civilizacijos muziejus

Siekiant pajusti tikrą Italijos sostinės dvasią – reikia nusikelti į gilią praeitį, o būtent Romėnų civilizacijos muziejus jums gali padėti tai įgyvendinti. Šiame muziejuje pamatysite iki smulkiausių detalių atkurtą modelį, atkartojantį senovės Romos vaizdą, žinomų romėnų artefaktų reprodukcijų, kurios leis nusikelti į senovės Romą ir iš arčiau susipažinti su to meto gyvenimu.

Doria Pamfili galerija

Romos Dorija Pamfili rūmuose įsikūręs muziejus leis jums susipažinti su tikru miesto aristokratų gyvenimu. Įdomu ir tai, kad šis muziejus priklauso ne valstybei, o šeimai, kurį dalį rūmų naudoja kaip privačią rezidenciją.

Čia galima išvysti daugiau nei 500 įvairių paveikslų, kurių žymiausias yra popiežiaus Inocento X-ojo portretas, kurį 1650 m. nutapė Diegas Velaskesas.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų