Be informacijos likę kurtieji antradienį piketavo prie Seimo. Iš kelių šalies rajonų suvažiavę kurtieji grasina, kad valdžiai nesirūpinant informacijos prieinamumu jie nedalyvaus nei Seimo, nei savivaldos rinkimuose. Kurtieji reikalauja, kad titrai būtų ne tik valstybinės, bet ir komercinių televizijų laidose.

Nors leidimas piketui surengti išduotas 300 žmonių, piketuotojų susirinko apie 150–200. Be vilniečių, daugiausia piketuotojų atvyko iš Mažeikių, Panevėžio, Kauno. Rankose laikomi plakatai „Atidarykite informacijos langą“, Reikia titrų", skamba nebylios dainos.

Kurtieji protestuoja prieš tai, kad šalies įstatymų leidžiamoji valdžia pažeidinėja Jungtinių Tautų Neįgaliųjų teisių konvencijos 21 straipsnį, deklaruojantį neįgaliųjų, įskaitant ir kurčiųjų, saviraiškos laisvę ir laisvę reikšti savo nuomonę bei galimybę gauti informaciją.

Piketuotojai kritikavo Seimą nieko nedarant kurčiųjų būklei pagerinti. Tiesa, trys Seimo nariai – Petras Gražulis, Gintaras Songaila ir Algirdas Sysas – dalyvavę ir protesto akcijoje, susilaukė protestuotojų dėkingumo.

Pernai rudenį Lietuvos kurčiųjų draugija raštu kreipėsi į kiekvieną Seimo narį atskirai, prašydama nacionalinei televizijai 2012 m. skirti 300 tūkst. Lt lėšų titravimo paslaugoms teikti ir taip užtikrinti kurčiųjų informacijos prieinamumą, tačiau prašymas nebuvo išgirstas.

REKLAMA

Be to, šiemet draugija negavo finansavimo savo internetinei svetainei palaikyti ir teikti aktualią kurtiesiems informaciją virtualiu būdu. Dėl to kurtieji už savo teises kovos viešai.

Kaip ELTA jau skelbė, , Socialinės apsaugos ir darbo ministerija antradienį pranešė, kad ateityje turėtų padaugėti subtitruotų televizijos laidų, skirtų klausos negalią turintiems žmonėms.

Tarp subtitruotų laidų bus galima pamatyti ir populiariausias – „Popietę su Čekuoliu“, „Gustavo enciklopediją“, „Pulsą“, „Bėdų turgų“ ir „Tūkstantmečio vaikus“.

Neįgaliųjų reikalų departamentas prie SADM praėjusių metų pabaigoje įsigijo specialios įrangos televizijos laidoms titruoti. Todėl jau šią savaitę, Lietuvos nacionaliniame radijuje ir televizijoje (LRT) galutinai įdiegus šią įrangą, negalią turintiems žiūrovams bus sudaryta galimybė transliuoti titruojamas laidas.


Rašyti komentarą...
i
imk valdzia i rankas
2012-02-07 15:03:14
Pranešti apie netinkamą komentarą
nebukite buki, dabar dalyvauti butina bet rinkti nebutina! t.y. jau geriau sugadintas biuletenis ir atstatydintas vaigauskas, nei vel tie patys vagys
Atsakyti
0

l
laisve
2012-02-07 19:44:26
Pranešti apie netinkamą komentarą
Kadangi kurciuju nera tiek daug, ju poreikiai niekam neidomus. Tai neteisinga ir kvepia zmogaus teisiu pazeidimu. Informacija turi buti prieinama kiekvienam rinkejui.
Atsakyti
0

R
RD
2012-02-08 09:47:14
Pranešti apie netinkamą komentarą
jiems yra gerai vistiek negirdi ka politikieriai meluoja
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (3)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų