Kultūros atstovai reikalauja Gražulį šalinti iš Seimo Kultūros komiteto: dėl išprusimo ir įvaizdžio Papildyta 11:11

Daugiau kaip 700 kultūros srities atstovų reikalauja, kad Petras Gražulis būtų pašalintas iš Seimo Kultūros komiteto. Dėl to jie dar gruodžio pradžioje kreipėsi į Seimą, bet jokio atsako nesulaukė.

P. Gražulis netinkamas būti kultūros komiteto nariu dėl kompetencijos, išprusimo, išsilavinimo, asmeninės kultūros stokos ir įvaizdžio, kurį daugelį metų kuria viešojoje erdvėje“, – ketvirtadienį feisbuke kreipimusi dalinasi kultūros atstovai.

Pasak jų, gruodį jie kreipėmės tiesiai į Seimą be žiniasklaidos ir viešų socialinių tinklų, tikėdami, kad menininkų balsas bus išgirstas, bet atsakymo nesulaukė.

„Beveik du mėnesius nesulaukėme jokio atsakymo. Todėl dabar kreipiamės į visuomenę, darkart norėdami išreikšti savo poziciją dėl kultūros srities, kurią puoselėjame kasdieniu savo darbu teatre, kine, šokyje, muzikoje, dailėje ir daugybėje kitų meno sričių. Mielai kviečiame visus, palaikančius kultūrą, dalintis šia žinia.

Nepaisant sudėtingų aplinkybių, atiduodame visas jėgas Lietuvos kultūros puoselėjimui, tačiau matome valdžios žmonių abejingumą kultūros kaip valstybės prioritetinės srities atžvilgiu. Labiausiai skaudina nekompetentingų ir kultūros žmonių prieštaringai vertinamų asmenų įtraukimas į kultūros politikos formavimą.

Vieningai prieštaraujame prieš Seimo nario P. Gražulio įtraukimą į LR Seimo Kultūros Komiteto narių gretas. Jo veikla, pasisakymai, vieši konfliktai su policijos pareigūnais, nepagarba prigimtiniam kiekvieno asmens orumui ir saviraiškai, deklaruojamos vertybės ne tik neturi nieko bendro su kultūros sąvoka. Bet priešingai – skaldo visuomenę, didina atskirtį ir užkerta kelią bet kokiai tolimesnei kultūros plėtotei“, – teigia kultūros atstovai.

Pasak kreipimosi iniciatorių, kultūros atstovai, yra ne tik kūrėjai, bet ir piliečiai, kurie renka valdžią, todėl nori būti atstovaujami atsakingų asmenų Seime.

„Kultūros žmonės yra stiprūs ne tik savo kūriniais, bet ir vienybe, esant reikalui vienytis bendro tikslo labui. Kultūros srities tobulėjimą ir plėtrą lemia ne tik asmeninės kūrėjų idėjos, bet ir aplinkos faktoriai. T.y. sprendimus darančių asmenų kolektyvas seime. Petro Gražulio skyrimas į LR Seimo Kultūros komiteto narius neatitinka kultūros bendruomenės poreikių.

REKLAMA

Mes, kuriantys žmonės, tikimės atsakomosios reakcijos iš valdančių Lietuvą žmonių. Mūsų manymu, kultūros komitetas nėra ta vieta, kur būtų skiriami asmenys, kurie nebuvo pageidaujami kituose komitetuose. Priešingai - kultūros komitete norime matyti idėjų, pasiūlymų, geranoriškumo kiekvienam visuomenės nariui, kompetencijos vedamus narius.

Mes reikalaujame, kad Petras Gražulis nebūtų įtrauktas į Lietuvos Respublikos Seimo Kultūros komiteto narių sudėtį. Kultūra yra ne tik žmogaus veikimas. Kultūra yra veikimas visų žmonių labui. Tikimės, kad Seimas tam pritars“, – rašo kūrėjai. 

Kultūros komitetas kreipėsi į etikos sargus

Seimo Kultūros komitetas, reaguodamas į kultūros ir meno sričių atstovų kreipimąsi dėl Seimo nario P. Gražulio paskyrimo Kultūros komiteto nariu, kreipėsi į Seimo Etikos ir procedūrų komisiją, taip pat Mišrią Seimo narių grupę dėl kultūros bendruomenės nuomonės įvertinimo ir sprendimų priėmimo dėl Seimo nario P. Gražulio delegavimo į kitą Seimo struktūrinį padalinį. Mišri Seimo narių grupė iki šios dienos nepateikė Komitetui atsakymo.

Pagal Lietuvos Respublikos Konstitucijos 76 straipsnį, Seimo struktūrą ir darbo tvarką nustato Seimo statutas, turintis įstatymo galią. Pagal Seimo statuto 10 straipsnio 2 dalį kiekvienas Seimo narys turi būti kurio nors komiteto narys ir dalyvauti to komiteto veikloje.

Seimo statuto 44 straipsnio 5 ir 6  punktai numato, kad Seniūnų sueiga patvirtina visuose komitetuose frakcijų ir Mišrios Seimo narių grupės atstovavimo normas laikydamasi proporcinio jų atstovavimo principo, o pagal Seniūnų sueigos patvirtintą vietų skaičių Seimo frakcijos ir Mišri Seimo narių grupė pasiskirsto vietas komitetuose. Pažymėtina, kad dėl priklausymo vienam ar kitam komitetui sprendžia tik frakcija, kuriai Seimo narys priklauso.

Seimo statuto 621  straipsnis, nustatantis Komiteto veiklos sritis, nesuteikia Komitetui teisės spręsti dėl Seimo nario priklausymo konkrečiam komitetui, todėl dar kartą viešai raginame Mišrią Seimo narių grupę išgirsti kultūros bendruomenės išsakytus argumentus ir prisiimti politinę atsakomybę dėl Seimo nario P. Gražulio delegavimo į Kultūros komitetą.


Rašyti komentarą...
N
Nu jo
2021-01-21 10:44:27
Pranešti apie netinkamą komentarą
Chaltūros atstovai pragydo. Kas jie tokie, kas juos rinko ? Kiekvienas susireikšminęs a lia "kultūrinis" runkelis spjauna į rinkėjus, kurie balsavo už Gražulį. Man irgi nepatinką tokie beviltiški deputatai kaip Raskevičius, gerai matau, kad jokios naudos šaliai ir tautai atnešti jis negali, rūpinsis tik savo rato žmonėmis. Ir ką ? - dėl to reikia rėkti, varyti demagoiją ? Norėtume pamatyti, kurie iš tų "kultūrinių" labiausiai supuvę, kur jų sąrašai ?
Atsakyti
-4

T
Tai va
2021-01-21 10:57:35
Pranešti apie netinkamą komentarą
Pats protingiausias deimo narys , nepslyginsi suLa dsbergiu kur nemoka sakinį suregsti , o Gražulis pasako tiesiai šviesiai į akis
Atsakyti
-4

P
PP
2021-01-21 10:21:52
Pranešti apie netinkamą komentarą
Kaip galima teisėjauti iš gandų,nepažįstant žmogaus?
Atsakyti
-3

SKAITYTI KOMENTARUS (11)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų