• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Rusijos šnipų tinklas darosi vis aktyvesnis Vakaruose ir rengia įvairias diversijas, siekiant atgrasyti valstybes nuo paramos Ukrainos.

Rusijos šnipų tinklas darosi vis aktyvesnis Vakaruose ir rengia įvairias diversijas, siekiant atgrasyti valstybes nuo paramos Ukrainos.

REKLAMA

Ir nors anot naujienų portalo tv3.lt laidoje „33min. su Artūru Anužiu“ apsilankiusio Nacionalinio krizių valdymo centro (NKVC) vadovo Vilmanto Vitkausko, Lietuva tokioms diversijoms yra geriau pasiruošusi, ekspertas pripažįsta, jog turime išlikti budrūs ir ruoštis blogiausiam.

Siekia atgrasyti nuo paramos Ukrainai

Europos žvalgybos agentūros įspėja, kad Rusijos šnipų tinklas tampa vis aktyvesnis ir daro diversijas, kurios gali nusinešti šimtus gyvybių. Nacionalinio krizių valdymo centro (NKVC) vadovas Vilmantas Vitkauskas, kad taip bandoma pagąsdinti Ukrainą remiančias valstybes.

„Pirmas ir pagrindinis motyvas yra pagąsdinti visuomenes ir parodyti, kad ta parama, kurią mes, Vakarai, suteikiame Ukrainai, yra netikslinga, ir kad būtų tam tikras spaudimas atskirų šalių politinei vadovybei pergalvoti paramos mastus, intensyvumą, kiekius ir taip toliau.

REKLAMA
REKLAMA

Aš manau, kad tikslas yra būtent toks – daugiau atgrasyti nuo paramos, kurią mes pakankamai konsoliduotai teikiame kenčiančiai valstybei Ukrainai. Siekis yra būtent per tokias atakas ir teroristinius išpuolius mažinti paramą ir daryti tam tikrą poveikį šitam politiniui procesui“, – aiškino NKVC vadovas.

REKLAMA

Susieti su Kremliumi – sunku

Anot Vilmanto Vitkausko, šnipų tinklas veikia banditiniais principais – įbauginimu, grasinimu bei parodymu, kad nėra jokių raudonų linijų ir taisyklių. Pati Rusija esą drąsiai išnaudoja šiuos diversantus Vakarų valstybėse, nes tiesiogiai susieti juos su Kremliaus režimu yra sudėtinga.

„Parodyti, kad tai yra konkrečiai sąsajos su politiniu režimu nėra lengva. Aš manau, kad angliškas terminas „deniability“ (liet – paneigimas), šis faktorius egzistuoja, jis yra svarbus. Bet manau, kad pergyvename naują etapą, kada per daug nepaisoma taisyklių, kurios buvo priimtos pas mus. <...>

REKLAMA
REKLAMA

[Vakarų] atsakas, manau, bus. Atsako priemonės egzistuoja. Pasižiūrėkime į diplomatinį frontą – kiek yra Rusijos diplomatų išsiųsta iš šalių, kiek yra apribotas jų veikimas, kiek yra sankcijų paketų. Tai yra tos poveikio priemonės, kurios yra orientuotos į Rusijos izoliaciją, jos yra veiksmingos.

Galbūt jų pritaikomumas buvo šiek tiek pastrigęs, arba Rusija gebėdavo rasti kažkokių landų, kad tas sankcijas apeitų, bet, manau, kad čia yra tik valstybių nusiteikimas ir ekspertizės vystymas, kad galėtume priimti tikrai veiksmingas sankcijas“, – laidoje „33 min. su Artūru Anužiu“ kalbėjo Vilmantas Vitkauskas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Diversijoms Lietuvoje prireiktų daugiau pasiruošimo

NKVC vadovas ramina, kad Lietuvos pasirengimas ir budrumas diversijų atžvilgiu yra daug geresnis nei kitų valstybių, mat mes jau seniai suprantame Rusijos grėsmę.

„Mes esame ta zona, į kurią reikėtų daugiau pasiruošimo. Mes esame labiau budrūs ir pasiruošę sureaguoti bei daryti tam tikrus atgrasymo veiksmus.

Bet vėlgi, aš manau, kad galimų provokacinių priemonių arsenalas, kurias Rusija taiko ir galvoja taikyti ateityje, tikrai yra neišnaudotas, todėl turime niekada nenusiraminti ir išlikti budriems bei ruoštis blogiausiam“, – teigė Vilmantas Vitkauskas.

REKLAMA

Visą naujienų portalo tv3.lt vyr. redaktoriaus Artūro Anužio pokalbį su Vilmantu Vitkausku žiūrėkite straipsnio pradžioje.

Daugiau apie geopolitiką ir apie santykius su kaimynais, karus ir Vakarų valstybes jau ne kartą kalbėta „33min. su Artūru Anužiu“ laidose. Apie krašto gynybą ir pasirengimą galimam Rusijos puolimui kalbėta su krašto apsaugos ministru Arvydu Anušausku bei gynybos ekspertais Gintaru Ažubaliu bei Vaidotu Malinioniu.

O buvęs kariuomenės vadas Jonas Vytautas Žukas laidoje yra pasakojęs apie Lietuvos kariuomenės trūkumus ir prioritetus. Apie ateinančius karus ir Vakarų valstybių nuopuolį plačiau atskleidė karo istorikas Robertas Petrauskas. Be to, kaip Lietuvai sekasi išlaikyti savo valstybingumą ir sveikas institucijas pasakojo ekonomikos profesorius Raimondas Kuodis.

„33 min. su Artūru Anužiu“ žiūrėkite kiekvieną trečiadienį 19 val. naujienų portale tv3.lt ir platformoje TV3 Play. Laidą ketvirtadieniais 19 val. rasite TV3 televizijos YouTube kanale.  

tv3.lt

Ruošiames visu pajėgumu. 200.000 rusų jau atvežėme. Iki naujųjų planuojame dar 100.000 atsivežti. LT/BY pasienys užkimštas furom su sankcionotom prekėm iš ES į Rusiją. Gyvenimo salygas jaunimui tokias padarėme kad jie vos sulaukę 18 metų bėga į vakarus. Pas mus liko tik pensininkai o jie tikrai neims ginklo. Ką mes čia dar padarėme, aj va gimstamumą Lietuvoje sumažinome nuo 31.000 kudikių 2013-ais iki 20.000 2023-ais. Gerbiamas kremlius sakykite, kaip mes dar galime jums padėti? Su pagarba, konservatorių partijos pirmininkė I. Šimonytė
Jau atsibodo tas ju amzinas bla bla bla rusai puola.Patys greiciau rusus uzpulsite ir Lietuva i kara ikisite,nei jie mus.O jei is tiesu yra tokia gresme,tai ruoskites jai.Tyliai ruoskites.Svarbesnius objektus saugokite,viesa tvarka rimciau palaikykite ir t.t. Tik jau spejote net policija isnaikinti,miestuose tik po kelis mobilius ekipazus palikte ir viskas,zmones jau skundziasi,kad del buitiniu nusikaltimu policijos issikviesti nebeimanoma,o jei ir pasiseka,tai pusdieni laukti reikia,kol atvaziuos.Zodziu maziau liezuviais malikite,o daugiau dirbkite.
Eikit n..hui su ta rusija ir hoholija, ruoškitės kam norite
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų