vilmantas vitkauskas

Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „vilmantas vitkauskas“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „vilmantas vitkauskas“.

Lietuviai – tarp vangiausiai ES tikrinančių turinio patikimumą internete

Lietuvos gyventojai internete skelbiamos informacijos patikimumą tikrina bene vangiausiai Europos Sąjungoje (ES), rodo Eurostato duomenys.  Praėjusią savaitę paskelbto tyrimo duomenimis, tik 15 proc. 2023-iaisiais apklaustų lietuvių, kurie naudojosi internetu likus trims mėnesiams iki apklausos, patikrino interneto naujienų svetainėse ar socialinėje medijoje rastos informacijos, turinio teisingumą. Šis rodiklis mažesnis dviejose ES šalyse – Kipre (10 proc.
2024-06-09

Krizių valdymo centro vadovas apie Rusijos šnipų tinklo veiklą Vakaruose: turime ruoštis blogiausiam

Rusijos šnipų tinklas darosi vis aktyvesnis Vakaruose ir rengia įvairias diversijas, siekiant atgrasyti valstybes nuo paramos Ukrainos. Ir nors anot naujienų portalo tv3.lt laidoje „33min. su Artūru Anužiu“ apsilankiusio Nacionalinio krizių valdymo centro (NKVC) vadovo Vilmanto Vitkausko, Lietuva tokioms diversijoms yra geriau pasiruošusi, ekspertas pripažįsta, jog turime išlikti budrūs ir ruoštis blogiausiam.

NKVC vadovas: Rusijos FSB dezinformacija siekia paveikti Lietuvos paramą Ukrainai

Nacionalinio krizių valdymo centro (NKVC) vadovas Vilmantas Vitkauskas sako, kad Kremliaus saugumo tarnybos FSB pranešimai apie esą iš Lietuvos į Maskvą atvykusį Rusijos pilietį, ketinusi vykdyti sabotažą šioje šalyje, yra sistemingos dezinformacijos kampanijos dalis.

NKVC vadovas: dėl kai kurių savivaldybių pasyvumo priedangų skaičius jose yra itin mažas

Priedangų tinklas Lietuvoje palaipsniui plečiasi, tačiau jų skaičius priklauso nuo pačių savivaldybių nevienodai atsakingo požiūrio į civilinę saugą, Seime surengtoje diskusijoje pirmadienį tikino Nacionalinio krizių valdymo centro (NKVC) vadovas Vilmantas Vitkauskas.

Akmenės rajono meras: didinant priedangų prieinamumą būtų reikalingas papildomas mokestis

Kauno miesto savivaldybei svarstant dėl lėšų skyrimo gyventojams įsirengti priedangas daugiabučių rūsiuose, Nacionalinio krizių valdymo centro (NKVC) vadovas Vilmantas Vitkauskas mano, kad tokios priemonės prisidėtų prie priedangų prieinamumo tikslo pasiekimo. Tuo metu Akmenės rajono meras Vitalijus Mitrofanovas teigia, kad tokiai priemonei taikyti būtų reikalingas įvesti priedangų įrengimo ir priežiūros mokestis.

NKVC vadovas: vykstant tariamiems rinkimams Rusijoje, Kremlius gali išnaudoti protesto akcijas provokacijoms

Nacionalinio krizių valdymo centro (NKVC) vadovas Vilmantas Vitkauskas sako, kad penktadienį prasidedant tariamiems Rusijos prezidento rinkimams Kremlius gali išnaudoti šį laiką įvairioms provokacijoms. „Rytoj Rusijoje prasideda taip vadinami rinkimai, kurie truks iki sekmadienio. Be abejo, kuomet yra pakankamai vangus Rusijos visuomenės noras dalyvauti tuose rinkimuose, visada siekiama sumobilizuoti rinkėjus – kad jiems būtų aktualios temos, kad jie vienaip ar kitaip pasirodytų rinkimuose.
Aktualijos 2024-03-14

Lietuvoje rado didelę spragą karinės grėsmės akivaizdoje: dabar visi šalies vaistai – vienoje vietoje

Lietuvoje vis dažniau prabylant apie galimą karo grėsmę daugelis valdininkų susirūpino gyventojų saugumu. Jau kalbama apie priedangų trūkumą, tačiau Lietuvos piliečiams ne ką mažiau svarbūs medicinos ir būtinųjų prekių klausimai.

NKVC vadovas: vilkikus tikrinančių Lenkijos ūkininkų entuziazmas mažėja

Lenkijos ūkininkams nuo praėjusio penktadienio pasienyje su Lietuva pradėjus tikrinti, ar iš Lietuvos į Lenkiją išvežami ukrainietiški ar rusiški grūdai, Lenkijos ūkininkų entuziazmas mažėja, sako Nacionalinio krizių valdymo centro (NKVC) vadovas Vilmantas Vitkauskas.  „Matome Lenkijos ūkininkų entuziazmo mažėjimą – mūsų žiniomis, dabar nėra nė vieno ūkininko pasienio poste, kurie prižiūrėtų šitą veiksmą.
Aktualijos 2024-03-04

NKVC vadovas apie lenkų ūkininkų protestą: jaučiasi, kad jie šiek tiek suklaidinti

Lenkijos ūkininkams penktadienį pradėjus iš dalies blokuoti kelią Lietuvos ir Lenkijos pasienyje, Nacionalinio krizių valdymo centro (NKVC) vadovas Vilmantas Vitkauskas sako, jog kaimyninės šalies ūkininkai yra „šiek tiek suklaidinti“. „Organizatoriai pakankamai konstruktyviai nusiteikę, aišku, galbūt jaučiasi, kad žmonės yra šiek tiek suklaidinti tos informacijos labai konkrečios, kad yra kažkokios schemos.“, – žurnalistams penktadienį pasienyje sakė centro vadovas.
Aktualijos 2024-03-01

Dėl Lenkijos ūkininkų blokados svarstoma srautus nukreipti į Lazdijų postą

Lenkijos ūkininkams planuojant nuo penktadienio savaitę iš dalies blokuoti kelią ties buvusiu Kalvarijos-Budzisko pasienio punktu, dalį vilkikų srautų svarstoma nukreipti į Lazdijų punktą, sako Nacionalinio krizių valdymo centro vadovas Vilmantas Vitkauskas. Anot jo, tai padėtų šiek tiek atlaisvinti transporto judėjimą.
REKLAMA
REKLAMA

Vitkauskas: konkrečių duomenų, kad už lenkų ūkininkų protestų slypėtų Rusija, nėra

Konkrečių duomenų, kad už lenkų ūkininkų protestų slypėtų Rusija, nėra, nors akcija gali būti išnaudota propagandai, sako Nacionalinio krizių valdymo centro (NKVC) vadovas Vilmantas Vitkauskas. „Kas dėl pakurstymo, labai sunku atsakyt, ir tokių duomenų konkrečiai nėra, bet kas akivaizdu, ir jūs turbūt stebite tam tikrus pranešimus iš Rusijos pusės, kad šita situacija gali būti išnaudojama“, – ketvirtadienį per spaudos konferenciją Vyriausybėje sakė V. Vitkauskas.

NKVC vertina itin svarbios infrastruktūros apsaugą didmiesčiuose

Nacionalinis krizių valdymo centras (NKVC) tikrina, kaip saugomos itin svarbios infrastruktūros įmonės ir įrenginiai Vilniuje, Kaune ir Klaipėdoje, pranešė NKVC.  Anot jo, elektros, dujų, vandens ir šilumos tiekimo įmonės centrui teikia informaciją apie pasirengimą galimoms grėsmėms užkardyti, pagal ją įmonėms bus teikiamos rekomendacijos, kaip mažinti rizikas. Centro vadovas Vilmantas Vitkauskas sako, kad analizė padės įmonėms pasirengti galimoms grėsmėms.
Aktualijos 2024-02-15

Krizių valdymo centro vadovas: nelegaliems vežėjams į Baltarusiją būtų naikinamos vizos

Nelegalūs vairuotojai, kurie keleivius veš Lietuva-Baltarusija maršrutais, gali netekti vizų, sako Krizių valdymo centro vadovas Vilmantas Vitkauskas.  „Galime kalbėti apie vairuotojams vizų naikinimą, jeigu matysime, kad atvejai kartosis“,  – penktadienį LRT radijui sakė V. Vitkauskas.   Pasak jo, nelegalūs vežėjai yra išaiškinami, neplanuojama mažinti patikrų.

NKVC vadovas: Seimo BFK siūlomi uždaryti pasienio punktai neišsiskiria grėsmės lygiu

Seimo Biudžeto ir finansų komiteto (BFK) siūlomi uždaryti Lavoriškių ir Raigardo pasienio punktai neišsiskiria grėsmės lygiu, jų uždarymas nėra efektyviausia priemonė kovojant su kontrabanda, sako Nacionalinio krizių valdymo centro (NKVC) vadovas Vilmantas Vitkauskas. „Šitie konkretūs punktai neišsiskiria grėsmės lygiu, jie pakankamai visur vienodi“, – antradienį LRT radijui sakė NKVC vadovas. „Kontrolės postų uždarymas nėra vienintelė priemonė ir nėra pati efektyviausia.
Aktualijos 2023-11-21

Norinčių grįžti iš Izraelio lietuvių yra keletas, ambasada teikia konsultacijas

Norinčiųjų grįžti lietuvių iš karo su „Hamas“ kamuojamo Izraelio yra keletas, šalyje veikianti ambasada su jais kontaktuoja ir teikia konsultacijas, sako Nacionalinio krizių valdymo centro (NKVC) vadovas Vilmantas Vitkauskas. „Vakar dienos žiniomis dar du piliečiai yra užsiregistravę, kad reikėtų jiems pagalbos grįžti į Lietuvą, bet ta proporcija tų žmonių, kur registravosi karo pradžioj arba praėjusios savaitės pabaigoj, labai sumažėjusi.

NKVC vadovas: melagingų pranešimų dėl sprogmenų nebefiksuojama, ataka bent kol kas liovėsi

Melagingų pranešimų dėl įstaigose neva padėtų sprogmenų nebefiksuojama, patirta kibernetinė ataka bent jau kol kas liovėsi, sako Nacionalinio krizių valdymo centro (NKVC) vadovas Vilmantas Vitkauskas. „Šiandien nesulaukta nė vieno pranešimo ir grasinimų nėra. Neturime ir jokios informacijos, kad būtų kreiptasi į policiją dėl konsultacijų“, – LRT ketvirtadienį sakė centro vadovas. „Galime preziumuoti, kad ataka, bent jau šitame momente, yra liovusis“, – pridūrė jus.

Įvertino Lietuvos strateginių objektų apsaugą: turimos priemonės – ne tokios efektyvios, kaip norėtųsi

Dėl susprogdinto Estijos ir Suomijos dujotiekio „Balticconnector“ iškilo svarbus klausimas – ką daryti, jei įvyktų nelaimingas atsitikimas suskystintų dujų terminale. Kiek sustiprinta strateginių objektų apsauga ir ar ji išties atremtų galimus išpuolius, laidoje „Dienos komentaras“ atsakė Nacionalinio krizių valdymo centro vadovas Vilmantas Vitkauskas.

Kūdikį į Rusiją išvežusio vyro tėvas – apie sūnaus santykius su vaiko mama ir bendravimą nuskriaustų vyrų grupėse

Nė metukų nesulaukusią dukrytę į Rusiją savavališkai išsivežusio Algirdo Švanio tėtis Vytautas Švanys teigia sunkiai galintis suvokti susidariusią situaciją. Pasak vyro, šeima nepastebėjo jokių ženklų, kad sūnus būtų planavęs pabėgimą į Rusiją. Tėvas sako nė nežinojęs, kad A. Švanys turi Rusijos pilietybę – kaip kad teigia Rusijos pasieniečiai.  „Nieko mes nepastebėjom. Netikėta viskas, esam šokiruoti“, – portalui tv3.lt pasakojo V. Švanys.

Aiškėja, dėl ko pyko mergaitę pagrobęs tėvas – vaikas turėjo gyventi su mama Kaune

Neįtikėtina drama – iš motinos nė metų neturinčią dukrą pagrobęs klaipėdietis Algirdas Švanys su gumine valtimi pabėgo į Rusiją. Lietuvos tarnybos sako, kad šiuo metu bando susigrąžinti į šalį 9 mėnesių mergaitę, tačiau Rusijos institucijos vyrą su vaiku grąžinti atsisako. Rusai pareiškė, kad vyras turi Rusijos pilietybę, tad jo neatiduos, taip pat pranešė, kad vaikas su tėvu šiuo metu yra Kaliningrado srityje ir yra visiškai sveiki ir saugūs. Daugiau apie tai – TV3 žinių reportaže.
118 2023-08-28

Neįtikėtina: dešimtys Lietuvos tarnautojų ir pareigūnų vizitavo Baltarusiją

Egzistuoja angliškas posakis, kad common sense is not so common – sveikas protas nėra toks jau paplitęs. Lietuvos valstybės institucijoms nuolatos kalbant apie pavojus Lietuvos piliečiams lankantis Baltarusijoje, šioje autoritarinėje šalyje puikiausiai lankėsi dešimtys valstybės tarnautojų ir pareigūnų, kurie turi teisę dirbti su įslaptinta informacija.  Iš viso leidimus dirbti su įslaptinta informacija turi apie 20 tūkst.

Lietuva ruošiasi naujai Baltarusijos hibridinei atakai: šįkart žinoma, ko laukti

Tūkstančiai nelegalių migrantų gali ir vėl plūstelėti į Lietuvą. Vidaus reikalų ministrės Agnės Bilotaitės teigimu, Baltarusijos režimas artimiausiu metu pradės vykdyti tiesioginius skrydžius iš Irano ir Irako į Minską. Valdžios atstovai tikina, kad grėsmė reali, tačiau reikalingus namų darbus jau padarė. Esą koncertina nutiesta, pasienyje pastatytos naujausios ir moderniausios stebėjimo sistemos. O šiuo metu į pagalbą institucijoms įsitraukė ir naujas krizių valdymo padalinys.

Netrukus Lietuva ruoš kliūtis – kilus karui, turėtų stabdyti rusų įsiveržimą: ne tik betono blokai ir prieštankiniai ežiai

Mokantis iš Ukrainos karo pamokų, Lietuva nusprendė įsigyti įvairių fortifikacinių priemonių, kurios, kilus karui, turėtų stabdyti rusų įsiveržimą į šalies gilumą. Jau dabar rengiami planai, kur ir kada pasienyje su Baltarusija ir Rusija, atsiras keliolika specialių parkų, į kuriuos bus suvežti įvairūs betono blokai, prieštankiniai ežiai ir panašūs dalykai. Be to, ateityje kariuomenė pirks ir įvairaus tipo minų.

Premjeras sudarė darbo grupę, kuri tobulins žvalgybos institucijų kontrolę

Premjeras Saulius Skvernelis trečiadienį sudarė darbo grupę, kuri tobulins žvalgybos institucijų vidaus ir išorės kontrolės mechanizmo teisinį reguliavimą. Įregistruotame ministro pirmininko potvarkyje nurodyta, kad darbo grupė turės iki balandžio 17 dienos Vyriausybei pateikti pasiūlymus dėl priemonių, stiprinančių žmogaus teisių apsaugos standartų laikymosi žvalgybos institucijų veikloje kontrolę ir didinančių žvalgybos institucijų vidaus ir išorės kontrolės mechanizmo efektyvumą.
Aktualijos 2020-03-05
Į viršų