Nešina antros pensijų pakopos reformos projektu socialinės apsaugos ir darbo ministrė Inga Ruginienė ragina Seimą ją patvirtinti. Ministrė siūlo liberalizuoti sistemą, panaikinti automatinį įtraukimą ir leisti nepatenkintiems iš jos pasitraukti, atsiimti dalį, tai yra savo įmokėtus pinigus ir investicinę grąžą, o likusius pinigus pridėti prie „Sodros“ pensijos. Ministrė tvirtina, kad reforma neskatina antros pakopos sužlugdyti, o esą atvirkščiai – padaryti lankstesnę ir kaupiantiesiems patrauklesnę.
„Atlieps lūkesčius, kurie nebetiki sistema, nori pasitraukti ir tų, kurie tiki papildomu kaupimu, nori likti ir kaupti“, – sako I. Ruginienė.
Koalicijos partneriai žada reformai pritarti, kad jau nuo kitų metų pradžios nepatenkinti kaupimu galėtų rašyti prašymus pasitraukti ir atgauti dalį sukauptų pinigų.
„Žmonės nori disponuoti savo sukauptais pinigais, įstatymu draudžiama, nepaisant sąlygų neleidžiama pasitraukti iš fondų, tai galima vertinti kaip modernią finansinę vergystę“, – teigia premjeras Gintautas Paluckas.
Ingrida Šimonytė: „Niekas už mane mano senatve nepasirūpins“
Socialdemokratas Algirdas Sysas tvirtina, kad reforma yra nepakankama. Jis teiks pataisas, kad valstybė nebemokėtų skatinamųjų įmokų kaupiantiesiems iš biudžeto, kurios per metus sudaro apie 300 mln. eurų, taip pat ragina langą pasitraukti atverti ne 2 metams, o visam laikui.
„Laisvai išstotų ne per langus, o tada, kai žmogus nusprendžia, kad neapsimoka ir pasitraukia kaip Estijoje padaryta“, – sako socialdemokratas A. Sysas.
Dauguma liberalų ir konservatorių, balsuodami dėl antros pensijų reformos, balsavo prieš arba susilaikė. Tačiau net balsavusi prieš buvusi premjerė Ingrida Šimonytė svarsto pasinaudoti galimybe iš antros pakopos pasitraukti, mat po reformos jai prognozuoja liūdną ateitį.
„Reikia svarstyti, bet niekas už mane mano senatve nepasirūpins. Nelikti, tuomet ką kito daryti – pilna apimti į 3 pakopą tais pinigais, klausimas, ką darys pensijų fondai, kaip reaguos, kaip keis pasiūlymus, administravimo mokesčius“, – komentuoja I. Šimonytė.
Kas nuspręs likti antroje pakopoje ir po reformos, valdantieji prezidento siūlymu ketina leisti vieną kartą atsiimti iki ketvirtadalio sukauptų lėšų, o sunkios ligos ar negalios atveju atsiimti ir visą sumą.
Ministrė prognozuoja, kad dėl pokyčių iš antros pakopos galėtų pasitraukti daugiausia iki penktadalio žmonių, nors Estijoje tai padarė apie 40 proc. kaupiančiųjų. Tad verslo organizacijos, fondų valdytojai ragina Seimą reformuojant antrąją pakopą apsiriboti Konstitucinio Teismo raginimu leisti pasitraukti tik kai kaupimas tampa beprasmis ir perspėja, esą platesnė reforma sistemą sugriaus, o sulaukę pensijos lietuviai gaus mažesnes pensijas nei galėtų.
Daugiau apie tai sužinokite aukščiau esančiame vaizdo įraše.











































































































































































































































































