Yra įvairių raginimų, kaip kovoti su Lietuvą tvindančia Kremliaus propaganda – nuo socialinių tinklų valymo iki televizijos kanalų uždraudimo ir pan. Tokia taktika suprantama, bet naudos ji neduos. Tie, kas šventai tiki Motinos Rusijos „gerumu“, gyvi emocijomis, tokie žmonės nemąsto logiškai arba yra blogai informuoti. Vienintelis būdas, kuriuo galima pabandyti „nušviesti“ padėtį – pasitelkti faktus ir logines išvadas, bet jokiu būdu ne aklai pulti Rusiją.

Kai Rusijoje gimęs Lietuvos politikas aiškina, kad Krymo gyventojai su ašaromis akyse „grįžo“ į Rusijos glėbį, reikėtų paklausti: kaip kas nors gali norėti priklausyti šaliai, kuri yra antra pasaulyje pagal iš jos bėgančius piliečius? Kodėl patys Rusijos piliečiai iš šito rojaus bėga taip sparčiai, o kažkas dar nori prisijungti? Tai patologiška ir nesveika, vadinasi, negali būti vadinama sveikintinu ir normaliu reiškiniu. Iš Rusijos ne tik bėgama tiesiogine prasme: šalis pirmauja pasaulyje pagal narkotikų suvartojimą, ji nuo neatmenamų laikų grimzta alkoholyje ir savižudybėse. Dar neteko girdėti termino „laimingas rusas“, neteko matyti – jokiame formate – rusiškos laimės apraiškų. Kodėl? Nes vergai nebūna laisvi.

REKLAMA

Kad ir kokia trapi, kad ir kokia ribota yra Vakarų laisvė – čia yra daug laimingų žmonių. Vakarai netobuli, nes niekas nėra tobulas. Tiesiog čia yra taisyklės, kurių neįmanoma peržengti ir kurios saugo. Rusijoje nėra įstatymų, nėra apsaugos. Ten viskas – alfa ir omega – Putinas. Ir jo administracija.

Taip, ji pila tonas purvo ant Vakarų, bet savo vaikus leidžia į Vakarų mokyklas, savo turą laiko Vakarų bankuose. Kaip ir visi islamo bepročiai teroristai, rusai žavisi Holivudo filmais ir pavydi. Viskas iš pavydo ir nesugebėjimo prilygti. Jei Vakarai blogi, kodėl Putino administracija ir visi jo išugdyti oligarchai-nusikaltėliai nebando tolti nuo Vakarų ir rodyti, kaip jie geriau moka kažką kurti? Ne paslaptis – net naftos išgauti be „pagedusių“ Vakarų Rusijai neišeina.

Lietuvoje vyksta kvaila kova, kai bandoma nuolat sumenkinti Rusiją taip įkvėpiant sovietiniams žmogėnams daugiau jėgų sekti pasakas apie galingąją Rusiją. Jos nereikia menkinti – pats dėmesio skyrimas šiai šaliai yra per didelis jos įvertinimas. Putinas nesistengia parodyti, kad moka kurti rojų žemėje – jis tik trokšta dėmesio olimpiadomis, karais ir kitais žaidimais, kad sulauktų nors šiek tiek Vakarų dėmesio. Nes kitaip jo negautų. Ką dar galima pasakyti apie Rusiją? Kad ten kaip buvo sovietinė sistema, taip ir liko? Tiesa, dabar dar apipilta milijardais iš paprastų rusų pavogtų pinigų. Tai kas? Tuo blogiau.

Nereikia pasakoti siaubo istorijų, kaip Rusijoje blogai, užtektų paklausti: kas ten gero? Ką rusai gali įvardyti kaip savo Gėrį? Įsivyrautų tyla. Propaganda labiausiai bijo klausimų ir tylos.

Lietuvoje, kaip ir Rusijoje, sunku pasigirti pasiekimais, bet įmanoma. Aišku, ne tautininkų paradais, bet šalis per nepriklausomybės metus tikrai daug nuveikė ir nepaisant klaidų, eina į priekį, ne atgal (kaip Rusija).

Lietuvoje yra laisvas žodis. Pažiūrėkite, kaip reiškiasi įvairūs Kremliaus samdytiniai – ir nesulaukia bausmės. Tai ne vien neigiamas dalykas, tai rodo ir mūsų demokratijos stuburą. Tegyvuoja kiekvieno „kaikariška“ nuomonė. Valio. Lietuvoje mes neturime milijardų, bet ir trys milijonai laisvų žmonių – labai daug. Čia niekas nebadauja. Net neskursta, jei netingi dirbti. Tai labai daug.

REKLAMA

Surasti priežasčių „važiuoti“ ant Vakarų ir Lietuvos – visada galima. Ypač, kai nesupranti tikrų vakarietiškos demokratijos spragų ir esi tik kvailas koldūnų pardavėjas, sėdintis Seime. ES susiduria su milžiniškomis problemomis ne dėl to, kad tvindo mus savo propaganda, o dėl to, kad mes patys nesugebame rasti kaip kuo efektyviau panaudoti ES lėšas. Lietuvoje vis dar nesusitvarkyta su galinga korupcija ir šalies ekonomika buksuoja.

Bet kodėl taip yra? Tai jau tikrai ne dėl ES. Taip yra, nes čia labai daug homo sovieticus sindromo aukų – žmonių, kurie nemoka užsidirbti laisvoje rinkoje, žmonių, kurių niekas to nemokė. Ir jie jau neišmoks.

Valstybė nesuvokia, kad svarbiausias bet kurios tautos turtas – jos intelektas, jos žinios, jos gabumai. Todėl bandoma „gaivinti“ verslą, kvailai (o kvailai, nes dirbtinai) mesti pinigus į balą. Žmones reikia šviesti, o ne „apvalyti“ nuo Kremliaus propagandos. „Šviesa ir tiesa mus telydi“, - puikūs Vinco Kudirkos žodžiai. „Tiesa mus išlaisvins“, - dar puikesni Jėzaus Kristaus žodžiai.

Jei kažkam norisi dirbti Kremliui – tegul žmonės dirba, tegu pila pamazgas ant Vakarų. Mūsų užduotis – tuos žmones įvardyti. Parodyti, kaip atsitiko, kad jie tapo vergais ir niekšais. Tik tiek. Daugiau nieko negalime padaryti su visomis komentatorių armijomis, finansuojamomis Rusijos gamtinių išteklių pinigais.


Rašyti komentarą...
T
Tavo Jota
2014-03-27 18:07:38
Pranešti apie netinkamą komentarą
Vili, kas tave tokiu super kvailiu padarė? Gaila. Aš tau siūlyčiau mažiausiai kokius trejus metus pastudijuoti nešališkos literatūros, o po to rašyti ką nors nesudėtingo. O dabar, nepyk, Vili, mano simpatija, rašai vienus idiotizmus, absoliučiai neįžvelgdamas giliau.
Atsakyti
-3

P
Petras
2014-03-28 08:51:04
Pranešti apie netinkamą komentarą
Rašytojėlis ar nesupranta ,ar prisideda priešingai propogandai . Dar niekas nepasvėrė kurioj propogandoj daugiau melo - rytų ar vakarų?
Atsakyti
-4

g
gkn
2014-03-29 12:14:50
Pranešti apie netinkamą komentarą
aš kai tokiu straipsniu paskaitau tai vis labiau tikiu rusiška propoganda.
Atsakyti
-1

SKAITYTI KOMENTARUS (22)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų