• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Prie Makio ežero vyksta kova, kurią išprovokavo paežerėje pastatytas namelis su ratais. Tačiau tikroji jos prieìastis - kur kas didesni politikų ir šilumos tiekėjų nesutarimai.

REKLAMA
REKLAMA

Jie, prasidėję Vilniuje, plinta po Lietuvą ir jau pasiekė Ukmergę.

Prie Ukmergės rajono miškų apsupto Makio ežero vyksta kova, kurią išprovokavo paežerėje pastatytas namelis su ratais. Tačiau tikroji jos priežastis - kur kas didesni politikų ir šilumos tiekėjų nesutarimai, kurie, prasidėję Vilniuje, plinta po Lietuvą ir jau pasiekė Ukmergę. Net nekyla abejonių: kuo labiau kils šilumos kainos, tuo labiau didės ir šie nesutarimai.

REKLAMA

Šilumos tiekėjų iš Ukmergės rajono savivaldybės išsinuomotoje poilsiavietėje prie Makio ežero namelis su ratais atsirado dar prieš metus. Norėdami, kad jis nebūtų nutemptas į gražiausią poilsiavietės vietą, šilumininkai nukirto paežerėje augusią pušį. Dėl to aplinkosaugininkai nubaudė ne tik juos, bet ir namelį pastačiusią savivaldybei priklausančią bendrovę. Tačiau šios sankcijos nenuslopino Makio pakrantėje įsiplieskusio konflikto, tik atskleidė dar didesnius nesutarimus. Šiuo metu juos mokesčių mokėtojų sąskaita Ukmergės savivaldybė ir šilumos tiekėjai aiškinasi teismuose.



Naštos neprisiėmė

REKLAMA
REKLAMA

Namelio su ratais atsiradimą ežero pakrantėje šilumą ukmergiškiams tiekiančios UAB „Miesto energija“ direktoriaus pavaduotojas Juozas Algirdas Kupčinskas vertina kaip rajono savivaldybės kėsinimąsi į šilumininkų valdomą poilsiavietę.

“Į rinkimus dabartinis rajono meras Algirdas Kopūstas ėjo aiškindamas, kad jam ėmus vadovauti Ukmergei su mūsų įmone bus nutraukta šilumos tiekimo sutartis. Dabar jis to siekia įvairiomis priemonėmis“, - įsitikinęs J.A.Kupčinskas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Pasak jo, 2000 metais tuomečiams Vilniaus rajono šilumos tinklams atsisakius valdyti jų žinioje buvusius Ukmergės šilumos tinklus, šie atiteko Ukmergės rajono savivaldybei. Vietos politikams nepanorus ant savo pečių užsikrauti šilumos ūkio, Ukmergės šilumos tinklai 15 metų buvo išnuomoti konkursą laimėjusiai Panevėžyje įsikūrusiai bendrovei. Ji galiausiai perėjo į vilniečių rankas ir buvo pavadinta „E energija“.



Ramybė truko 7 metus

REKLAMA

„Kadangi Ukmergės šilumos tinklai, kuriems anksčiau vadovavau, turėjo poilsiavietę prie Makio ežero, pagal sutartį ji irgi buvo išnuomota „E energijai“. Septynerius metus poilsiaviete naudojomės be jokių kliūčių: prižiūrėjome jos teritoriją, remontavome poilsiui skirtą namą, ant liepto į ežerą pasistatėme pirtį. Prie Makio ežero noriai ilsėdavosi ir mūsų darbuotojai, ir kiti žmonės. Tačiau prieš metus į teritoriją atgabenus namelį su ratais ramybė baigėsi“, - apgailestavo J.A.Kupčinskas.

REKLAMA

Jis daro išvadą, kad Ukmergės rajono meras panoro visomis įmanomomis priemonėm susigrąžinti poilsiavietę. Esą todėl ir buvo atgabentas minėtas namelis.

Jaučiasi okupuojami

J.A.Kupčinskas pasakojo, kad apie namelį su ratais pirmieji jam pranešė poilsiavietės prižiūrėtojai. Jie išsiaiškino, kad atgabenti namelį nurodė Ukmergės rajono savivaldybei priklausančios bendrovės „Ukmergės šiluma“ vadovas Rimantas Paliulis. Anot J.A.Kupčinsko, kiek vėliau jis iš R.Paliulio gavo raštą, kuriuo reikalauta suderinti trijų prie Makio ežero numatytų pastatyti tokių namelių prijungimo prie vietos vendentiekio sistemos klausimus. „Neabejoju, kad „Ukmergės šiluma“ vykdo savivaldybės nurodymą žūtbūt okupuoti mums priklausančios poilsiavietės teritoriją“, - aiškino J.A.Kupčinskas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Jis pabrėžė, kad Ukmergės rajono savivaldybė, prieš aštuonerius metus savo šilumos ūkį išnuomojusi „E energijai“, įkūrė sau pavaldžią bendrovę „Ukmergės šiluma“, kuri iš „E energijos“ kas mėnesį susirenka mokesčius. Esą tą patį galėtų daryti ir savivaldybės skyriai, tačiau valdininkai nenori dirbti papildomo darbo. Tad mokesčių mokėtojų pinigai skiriami savivaldybės įkurtos bendrovės direktoriui, teisininkui ir buhalteriui išlaikyti. „Tiems darbuotojams mokami atlyginimai irgi turi įtakos vis didėjančioms šilumos kainoms“, - neslėpė J.A.Kupčinskas.

REKLAMA

Be to, jis piktinosi, kad rajono meras savivaldybės tarybai pritariant neleidžia atnaujinti Ukmergės šilumos ūkio, o drauge - pritraukti į Ukmergę europinių investicijų. Negana to, ir gyventojai, ir įstaigos raginami įsivesti autonominį šildymą bei taip žlugdyti šilumininkus.

REKLAMA

“Užuot deramai rengęsis naujam šildymo sezonui, esu priverstas tvarkyti dokumentus ir bylinėtis su savivaldybės įmone dėl poilsiavietės, kurią jie, užginčiję turto nuomos sutartį, nori iš mūsų atimti. Vieną teismo procesą laimėjome, poilsiavietė liko mums. Tačiau, kiek žinau, savivaldybei priklausanti įmonė pasirengusi dėl to paties kreiptis į aukštesnės instancijos teismą“, - kalbėjo J.A.Kupčinskas.



Kaunasi su šilumininkais

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

LŽ kalbintas Ukmergės rajono meras A.Kopūstas neslėpė iš tiesų visomis išgalėmis kovojantis su bendrove, kurios tiekiama šiluma - kone brangiausia Lietuvoje. Mero teigimu, nesantaikos užtaisas atsirado dar tada, kai ankstesni rajono vadovai pasirašė, anot jo, vergišką sutartį dėl šilumos ūkio nuomos.

REKLAMA

“Tokią sutartį galėjo pasirašyti tik girtas indėnas. Išsiblaivęs jis turėtų reikalauti, kad tokia išdavikiška sutartis būtų panaikinta. Tačiau tai nebuvo padaryta, tad dabar mus, ukmergiškius, šilumininkai maudo kaip tik išmano. Net neteisingus apskaitos duomenis mums pateikia, įrodinėja, kad dirba nuostolingai, nors turime duomenų apie didžiulį jų gaunamą pelną. Jie mėgina mus pergudrauti aiškindami, kad šilumos trasos nusidėvėjusios, nors žinome, kad jos - vienos geriausių Lietuvoje“, - tvirtino A.Kopūstas.



Laukia permainos

REKLAMA

Meras pripažino, kad savivaldybė turi mažai naudos ir iš savo įsteigtos bendrovės, kuri įpareigota prižiūrėti šilumininkų darbą. Savivaldybės vadovo manymu, anksčiau ar vėliau šios bendrovės turėtų nelikti, o jos darbo galėtų imtis kita jau veikianti savivaldybės įstaiga.

Paklaustas apie poilsiavietės reikalus, A.Kopūstas tikino į juos nesiveliantis. „Žinau, kad poilsiaviete prie Makio ežero yra susidomėjęs savivaldybės administracijos Ūkio skyrius. Aš jo darbuotojams tą daryti nei trukdau, nei skatinu, nei draudžiu, tačiau pats į poilsiavietės reikalus nesikišu“, - teigė Ukmergės rajono meras.

Daiva Baronienė

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
rekomenduojame
  • Šventiniai atradimai su VILVI

TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų