Kova dėl prezidento posto: kai kurie slepia, ar kandidatuos

Iki prezidento rinkimų liko lygiai pusmetis. Apklausų lyderis Gitanas Nausėda jau žada sukurti gerovės valstybę ir dalina pažadus, kad mažomis pensijomis ir algomis nepatenkintiems lietuviams sudarys sąlygas patiems užsidirbti daugiau. Jis taip pat kalba apie progresinius mokesčius. Tuo metu Ingrida Šimonytė tyli ir į debatus su Nausėda nesileidžia. Premjeras Saulius Skvernelis toliau tempia gumą ir vengia prisipažinti, ar dalyvaus rinkimuose. O štai socdemai dar tik po dviejų savaičių nuspręs, ką siųs kovoti dėl prezidentūros.

Iki gegužę vyksiančių prezidento rinkimų likus lygiai pusmečiui, norintys susiremti dėl prezidento posto politikai jau gali registruotis oficialiais kandidatais ir pasiimti lapus rėmėjų parašams rinkti. Tačiau jie dar neskuba. Štai gyventojų simpatijų lyderis ekonomistas G. Nausėda rinkimų komisijoje žada apsilankyti penktadienį, o pirmadienį nusprendė pristatyti savo rinkiminę platformą.

G. Nausėda siūlo tokią gerovės valstybės viziją: progresiniai mokesčiai turtui ir pajamoms, aktyvesnis minimalios algos reguliavimas, algų didinimas per profsąjungų ir darbdavių derybas, dvigubai didesnės algos dalies kaupimas pensijai bei viduriniosios klasės skatinimas.

„Mane turbūt reikėtų asocijuoti, tai mano asmenybės struktūrinis bruožas, su pagarba ir tolerancija. Antras banginis – saugumas. Tai reikėtų asocijuoti su užsienio politikos kryptimis. Trečias – gerovė. 3 banginiai: pagarba, saugumas, gerovė“, – sako G. Nausėda.

Pagal apklausas G. Nausėdai gyventojų simpatijomis nusileidžia tik konservatorių keliama parlamentarė I. Šimonytė. Tačiau ji į debatus su programą pristačiusiu G. Nausėda dar nesileidžia. Galimas valdančiųjų kandidatas premjeras S. Skvernelis toliau vengia prisipažinti, ar sieks prezidento posto.

O štai socdemai tik po dviejų savaičių žada išsirinkti savo kandidatą.

„Šiuo metu iškelti 3 kandidatai: Vilija Blinkevičiūtė, Vytenis Andriukaitis ir Rasa Budbergytė. V. Blinkevičiūtė yra pasakiusi, kad koncentruosis Europos Parlamento rinkimuose. Nesakyčiau, kad mes vėluojame, mes laiku viską darome“, – svarsto socialdemokratų lyderis Gintautas Paluckas.

REKLAMA

Kandidatai tautai žada didesnį teisingumą ir gerovę. O politologai kalba, kad vienos svarbiausių prezidento pareigų – vykdyti užsienio politiką bei gynybą, tačiau, jei prezidentas bus aktyvus ir stengsis, gali paspausti Vyriausybę ir Seimą labiau rūpintis skurstančiais.

„Niekas nedraudžia aktyviau dalyvauti vidaus politikoje. Vidaus politika yra reikalai tie, kurie žmonėms labiausiai rūpi. Jei prezidentas drįstų tai daryti, galėtų pasisekti“, – tikina politikos apžvalgininkas Kęstutis Girnius.

Tuo metu kandidatų jau laukianti vyriausioji rinkimų komisija kandidatus ragina kovoti tarpusavyje idėjomis bei kalbomis ir perspėja rinkėjų nepapirkinėti – nedalinti net ankstesniuose rinkimuose įprastų dovanėlių.


Rašyti komentarą...
P
Pensininkė
2018-11-12 23:54:22
Pranešti apie netinkamą komentarą
Aš niekada nebalsuosiu už G. Nausėdą / kažin ar kam įdomu /, nebent Lietuvos milijonieriams !
Atsakyti
0

V
Vat
2018-11-13 09:47:55
Pranešti apie netinkamą komentarą
Tai ką žadėjo Grybauskaitė ir kaip atsiskaito rinkėjams? Priešrinkiminiai pažadai.
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (3)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų