Praėjusiais metais pasieniečių sulaikytų kontrabandinių cigarečių skaičius sumažėjo penktadaliu. Sumažėjo ir bandymų neteisėtai į Lietuvą gabenti rūkalus bei kontrabandos gabentojų skaičius.

2014 m. į Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) pareigūnų rankas iš viso pakliuvo 1 mln. 981 tūkst. pakelių neteisėtai gabentų cigarečių. Tai yra 22 proc. mažiau nei 2013-aisiais, kuomet VSAT pareigūnai sulaikė 2 mln. 536 tūkst. pakelių rūkalų.

Šiuos skaičius didžiąja dalimi lėmė tai, kad beveik dvigubai sumažėjo pasieniečių sulaikytų rūkalų kiekis šalies viduje. Čia VSAT pareigūnai pernai sulaikė 537 tūkst. pakelių cigarečių, užpernai – 1 mln. 51 tūkst. Pasienis su Rusija rūkalų kontrabandininkams ir toliau tampa vis mažiau patrauklus - pernai šiame ruože VSAT pareigūnai sulaikė apie 60 tūkst. pakelių cigarečių. Tai beveik dvigubai mažiau nei 2013 m., kuomet pasieniečiai buvo perėmę 116 tūkst. rūkalų pakuočių. Pavyzdžiui, 2009 m. šiame ruože buvo sulaikyta beveik milijonas, o 2007 m. – beveik 2 mln. į Lietuvą gabentų rūkalų pakelių.

REKLAMA

Tokios mažėjimo tendencijos pradėtos fiksuoti, kai pasienyje su Rusija VSAT už ES lėšas pradėjo diegti kontrabandininkams neįveikiamą modernią sienos stebėjimo ir kontrolės sistemą. Šie darbai buvo baigti 2013 m. vidurį - nuo tol visa Nemunu einanti siena su Rusija kontroliuojama techninėmis priemonėmis. Tokias efektyvias kontrolės sistemas VSAT dabar diegia pasienyje su Baltarusija, kuris šiuo metu yra sudėtingiausia Lietuvos sienos dalis. 2014 m. šiame rytiniame Lietuvos pasienyje VSAT pareigūnai sulaikė beveik 1 mln. 385 tūkst. pakelių cigarečių. Užpernai prie sienos su Baltarusija sulaikytas panašus kiekis cigarečių kontrabandos - 1 mln. 365 tūkstančiai pakelių.

95,1 proc. pernai pasieniečių sulaikytų neteisėtai gabentų tabako gaminių buvo pažymėti Baltarusijos, 2,3 proc. – Rusijos akcizo mokesčio ženklais. Iš Baltarusijos į Lietuvą dažniausiai kontrabanda gabenamos „Fest“, „Minsk“, „Premier“ rūšių cigaretės.

Iš visų pasieniečių sulaikytų tabako gaminių 65 proc. buvo skirta šalies vidaus rinkai, 35 proc. - Vidurio bei Vakarų Europos rinkai.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų