Pirmadienį, balandžio 2 d. 8 val. 30 min. Konstitucinis Teismas viešame posėdyje pradės nagrinėti pareiškėjo – Respublikos Prezidento 2006 m. gegužės 22 d. dekrete išdėstytą prašymą, ar kai kurios Vyriausybės nutarimų nuostatos, numatančios mokslo darbuotojų mokslinės kvalifikacijos vertinimo kriterijus ir tvarką, neprieštarauja Konstitucijai.

Respublikos Prezidentas prašo ištirti, ar Vyriausybės 2005 m. rugpjūčio 18 d. nutarimo 2.3.1 punktas, pagal kurį institucijos, nustatydamos pareigybių kvalifikacinius reikalavimus, turi atsižvelgti į mokslinių straipsnių skelbimą leidiniuose, referuojamuose Mokslinės informacijos instituto ir kitose pripažintose tarptautinėse duomenų bazėse, kurių sąrašą sudaro Lietuvos mokslo taryba, neprieštarauja konstituciniam teisinės valstybės principui ir Konstitucijos 14 straipsniui (valstybinė kalba – lietuvių kalba).

Taip pat prašoma ištirti, ar šiuo nutarimu patvirtinto Minimalių kvalifikacinių valstybinių mokslo ir studijų institucijų mokslo darbuotojų, kitų tyrėjų ir dėstytojų, dirbančių humanitarinių ir socialinių mokslų srityse, pareigybių reikalavimų aprašo 2.2, 2.5, 3.1.2–3.1.4 punktai ir Vyriausybės 2003 m. liepos 18 d. nutarimu Nr. 962 patvirtintos Habilitacijos tvarkos 3.1 punktas ta apimtimi, kuria nustatyta, jog būtina, kad ne mažiau kaip 2 moksliniai straipsniai būtų paskelbti leidiniuose, įtrauktuose į Mokslinės informacijos instituto duomenų bazes, neprieštarauja konstituciniam teisinės valstybės principui ir Konstitucijos 14 straipsniui (valstybinė kalba – lietuvių kalba).

REKLAMA

Pagal Konstitucinio Teismo įstatymą tais atvejais, kai Konstitucinis Teismas gauna Respublikos Prezidento prašymą ištirti Vyriausybės nutarimo atitiktį Konstitucijai, nutaria priimti jį nagrinėti ir apie tai paskelbia „Valstybės žiniose“, sustabdomas ginčijamo teisės akto galiojimas. Ginčijamas teisės aktas sustabdomas iki Konstitucinio Teismo nutarimo šioje byloje paskelbimo.

Pareiškėjui – Respublikos Prezidentui atstovauti Konstitucinio Teismo posėdyje paskirtos  Respublikos Prezidento patarėjos Nerija Putinaitė, Milda Vainiutė ir Irena Vaišvilaitė.
Suinteresuotam asmeniui  – Vyriausybei atstovauti Konstitucinio Teismo posėdyje paskirta Švietimo ir mokslo ministerijos sekretorė Danguolė Bublienė.

Posėdis vyks Konstitucinio Teismo posėdžių salėje (Gedimino pr. 36, Vilnius).

Prašymo tekstą galima rasti Konstitucinio Teismo interneto svetainėje http://www.lrkt.lt, skyrelyje „Prašymai – gauti ir neišnagrinėti“.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų