Konstitucinis Teismas ;šiandien pradeda nagrinėti bylą, kurioje ministras ginčys Vyriausybės priimto nutarimo konstitucingumą.Ši paradoksali situacija susidarė todėl, kad Seimo narių grupės, kuri kreipėsi į KT, atstovu Teisme buvo paskirtas parlamentaras Raimondas Šukys, tik vėliau tapęs ir vidaus reikalų ministru.

Kaip pranešė KT, nagrinėjamoje byloje sujungta 11 prašymų, kuriuose abejojama Vyriausybės nutarimais, reguliuojančiais minimaliojo darbo užmokesčio didinimą, atitiktimi Konstitucijai.

Skundžiami Vyriausybės nutarimai, kuriais nustatytas skirtingas minimalus darbo užmokestis valstybės tarnautojams ir kitiems asmenims.

Pareiškėjai abejoja, ar skirtingų minimalių valandinių bei mėnesinių algų atskirų kategorijų darbuotojams nustatymas ir šalies ekonominiai veiksniai (kainų kilimas, infliacija, ekonomikos augimas) nediskriminuoja vienų darbuotojų, palyginti su kitais.

Vilniaus apygardos administracinis, Klaipėdos apygardos administracinis ir Panevėžio apygardos administracinis teismai nagrinėjo vidaus reikalų sistemos darbuotojų skundus Vidaus reikalų ministerijai dėl užmokesčio skirtumo, kuris atsirado taikant ginčijamus Vyriausybės nutarimus.

Šie darbuotojai pažymėjo, kad nuo 2003 metų liepos 24 dienos darbo užmokesčio dydis nekinta, nes valstybės tarnautojams taikomas 430 litų minimalios mėnesinės algos dydis, tuo tarpu kitų asmenų minimali mėnesinė alga šiuo metu yra 600 litų.

 

 

 


Rašyti komentarą...
O
O kaip su Nr. 511
2007-01-31 09:47:09
Pranešti apie netinkamą komentarą
1993-07-08 Vyriausybės nutarimas Nr.511 su vėlesniais pakeitimais nustato, jog dirbančių pagal DARBO SUTARTIS biudžetinėse įstaigose darbas apmokamas taikant koeficientus, kurių pagrindu imama Vyriausybės patvirtinta bazinė mėnesinė alga (BMA- nežinia jau nuo kada 115 Lt). Pagal tą tvarką turi būti mokama ir mokytojams ir medikams ir socialiniams darbuotojams ir kitiems, dirbantiems pagal darbo sutartis. Išeitų, kad vadovaujantis nutarimu Nr. 511 ir Konstitucijos 29 str. 1d., kuri nustato, jog įstatymui, teismui ir kitoms valstybės institucijoms ar pareigūnams visi asmenys yra lygūs, brangstant pragyvenimui, darbo užmokestis turėtų kilti VISIEMS kartu, didinant BMA. Tačiau visi žinom, kad taip nėra. Nes vidutinis uždarbis PADIDĖJA tik išskirtiniams darbuotojams ir skirtingu laiku. Išeitų, kad darbo užmokestis didinamas pasirinktinai ir NESILAIKANT ne tik, kad Konstitucijos nurodyto straipsnio, bet ir nutarimo Nr.511 nustatytų principų. Kaip atrodo protingiems teisininkams ?? Ar tai nėra Konstitucijos pažeidimas ???????
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (1)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų