REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS
22
V. ir G. Landsbergiai (Paulius Peleckis/ BNS nuotr.)

Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų prezidiumo posėdyje kilo konfliktas tarp partijos pirmininko Gabrieliaus Landsbergio ir jo senelio, partijos garbės pirmininko Vytauto Landsbergio.

22

Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų prezidiumo posėdyje kilo konfliktas tarp partijos pirmininko Gabrieliaus Landsbergio ir jo senelio, partijos garbės pirmininko Vytauto Landsbergio.

REKLAMA

Konservatoriai pasakoja, kad susidūrimas buvęs nemenkas ir nelabai šiltas, nes G. Landsbergis toliau laikosi idėjos siekti priešlaikinių rinkimų, o jei tai nepavyksta, tuomet atsistatydinti visam ministrų kabinetui, o V. Landsbergis skatina nelikti klaidoje bei neįvaryti į krizę tiek visos valstybės, tiek Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų. Apsišaudymas žodžiais baigėsi niekuo, bet, kaip pasakoja politikai, jaunojo Landsbergio tonas buvo ne iš maloniųjų. 

„Ramu nebuvo. Abu Landsbergiai riejosi tarpusavyje, man buvo net nemalonu. Gabrielius rovėsi ant senojo Landsbergio, maždaug gal ten tavo patarėjai gali tau padėti susigaudyti, tas atgal...“, – apie emocijas pirmadienį vykusiame prezidiumo posėdyje pasakojo vienas politikas. 

REKLAMA
REKLAMA

Remiantis politikų teiginiais, per pokalbį įsižeidė ir premjerė Ingrida Šimonytė, mat V. Landsbergis ragino nereaguoti į viską taip emocingai ir labiau galvoti apie valstybę. Premjerė jaučiasi, kad savo darbu įrodė atsidavimą šaliai, o kalbos apie emocingumą jai buvo nemalonios. 

REKLAMA

Velnių G. Landsbergis, regis, gavo ir nuo buvusio partijos pirmininko Andriaus Kubiliaus, kuris siūlė matyti politinę realybę ir jeigu vienas konservatorių pasiūlytas sprendimas neveikia, eiti prie kitų, nebijoti atsitraukti nuo blogo sprendimo. Blogu sprendimu šis politikas, kiek pasakojama, matytų būtent Vyriausybės atsistatydinimą, jeigu Seimas nepritars priešlaikiniams rinkimams. 

Apskritai, atrodo, kad konservatoriai šiuo metu įkrito į maldavimo fazę: premjerės prašoma neatsistatydinti, nedaryti tokios klaidos, nes neva šis ministrų kabinetas pats geriausias, veikia efektyviausiai ir yra praktiškai nepakeičiamas. 

REKLAMA
REKLAMA

Viskas prasidėjo taip

Viskas prasidėjo nuo to, kad Lietuvoje diskutuojant apie savivaldos politikų nesąžiningumą švaistant su tarybos narių darbu susijusias išlaidas į kairę ir į dešinę, iš konservatorių pradėta prašyti pasiaiškinti, kodėl jie žadėjo aukštesnę politinę kultūrą, bet Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų politikai elgiasi lygiai taip pat kaip socialdemokratai, darbiečiai, valstiečiai žalieji ar konservatorių ypač pašiepiamas Visvaldas Maitijošaitis bei jo komiteto nariai, sūnus. Kaunas pasižymėjo ypatingu reguliavimu, kai iš politikų net nebuvo prašoma atnešti įrodymų, kur išleistos atsiskaitytinai skiriamos lėšos. 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Iškilo 3 ministrų problema, mat buvusi švietimo, mokslo ir sporto ministrė Jurgita Šiugždinienė, finansų ministrė Gintarė Skaistė ir Liberalų sąjūdžio deleguotas kultūros ministras Simonas Kairys praeityje buvo Kauno miesto tarybos nariai ir, kaip ir kiti, puikiausiai naudojosi sistema jos net nekvestionuodami. 

Konservatoriai pasijuto puolami. Ši politinė partija nėra pripratusi prie kritikos, be to, G. Landsbergis jau anksčiau pastebėjo, kad pačių konservatorių nariai pradėjo tikėtis pasislėpti už ministrų nugarų ir tyliai „praslysti“. I. Šimonytė stojo ginti J. Šiugždinienės, kuri neatlaikė spaudimo ir atsistatydino. G. Skaistė grąžino dalį lėšų, liberalų deleguotas S. Kairys nesureagavo niekaip, pabuvo tyliai. Premjerė pasijuto taip, tarsi miniai suplėšyti atiduodamas vienas asmuo. J. Šiugždinienę dėl kažkokių priežasčių ji labai vertina. 

REKLAMA

Tokiu būdu gegužės 19 dieną G. Landsbergis spaudos konferencijoje išsakė idėją, kad jeigu jau visi tokie susitepę, nėra kaip išplauti munduro, tai tuomet reikia rengti priešlaikinius Seimo rinkimus, o jeigu ne, tuomet Vyriausybė svarstys apie atsistatydinimą. Šią žinią jis paskui nunešė į partijos prezidiumą ir kažkaip sugebėjo įtikinti daugumą prezidiumo narių, neva tai geras sprendimas. Tokį ėjimą G. Landsbergis ir I. Šimonytė sugalvojo norėdami „permušti“ čekučių skandalą, bet atskirai šie politikai gali turėti ir savo sumetimų, kurie gali būti dar nepaviešinti. 

Ką konservatoriai galvoja dabar?

Iš pradžių daugeliui partijos prezidiumo konservatorių idėja apie priešlaikinius rinkimus ir Vyriausybės atsistatydinimą atrodė patraukli. Kažkuris iš politikų prezidiume netgi įvardijo, jog Vyriausybės atsistatydinimas buvo sugalvotas tik tam, kad nepavykus balsavimui Seime, Vyriausybė pasiūlytų prezidentui šaukti neeilinius rinkimus, kai Seimas pareiškia nepasitikėjimą Vyriausybe. Bet, regis, kiti politikos veikėjai – nei prezidentas, nei koalicijos partneriai – nesielgė pagal scenarijų, kurio galbūt ir nežinojo, o dabar G. Landsbergis po prezidiumo posėdžio išskirtinai vengė kalbėti žurnalistams apie Vyriausybės atsistatydinimą – neva viskas žingsnis po žingsnio. 

REKLAMA

Kad Vyriausybė tikrai atsistatydins po NATO vadovų susitikimo, yra pasakiusi pati I. Šimonytė: „Jeigu Seimas neras savyje valios perkrauti save, turint minty, kad labai sunku, matyt, kad šitoje istorijoje rasti baltų, pūkuotų ir teisiųjų, kurie galėtų teisti kitus. Tokiu atveju, tiesiog aš teiksiu savo atsistatydinimo prašymą, kas reiškia, kad Vyriausybė atsistatydins po NATO summito“.

Dabar konservatorių prezidiumo nariai prašo jos neatsistatydinti, bando vaikščioti pirštų galiukais, o, tarkime, Žygimantas Pavilionis, laikosi savo tradicinės – pataikavimo – taktikos. Jis taip elgiasi ir viešumoje. 

Tačiau, pavyzdžiui, V. Landsbergis nepataikavo. Kaip pasakoja konservatoriai, senasis politikas pasakė viską, ką galvoja: kad toks scenarijus yra politikos technologų darbas, kad jie negalvoja apie valstybę, o galvoja tik apie partiją ir tai nėra gerai, nes rinkėjams gali nepatikti tos nevalstybinis požiūris. Konservatorių patriarchas, regis, labai rimtai vertina tikimybę, jog rinkėjai, įvertinę visas šias manipuliacijas, nusisuks nuo konservatorių gana ilgam. I. Šimonytės pareiškimus senasis politikas įvertino kaip emocingus, netgi vaikiškus, o tai esą įžeidė premjerę. 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Iš politikų lūpų eina informacija, kad A. Kubilius ypač nepalaiko Vyriausybės atsistatydinimo idėjos, nors anksčiau nebuvo toks priešiškas, kadangi galimai manė, jog tai tiesiog kaip spaudimo priemonė. Anot vieno savo pavardės atskleisti nenorėjusio politiko, A. Kubilius ragino kolegas pripažinti, jog pasiūlytas sprendimas neveikia ir ieškoti naujų sprendimų. 

Bet, atrodo, kad konservatorių graudenimai I. Šimonytės neveikia. Sakoma, kad premjerė netgi pateikė Ispanijos pavyzdį, kur premjeras sušaukė pirmalaikius visuotinius nacionalinius rinkimus, nes pralaimėjo vietos valdžios rinkimus. Taip ji tarsi bandė pasakyti, jog Vyriausybės atsistatydinimai šiame pasaulyje yra ne naujiena. 

Anukelis pasijaute dievu.Laikas pastatyti ta snarkliu i savo vieta.Per anksti jam buti caru.
Duokite jiems ginklus gal issisaudys
Spektakliukas užingridams.
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų