Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) taryba, šeštadienį vykusiame posėdyje svarsčiusi socialiai jautrius projektus, priėmė keletą nutarimų biudžeto, Nacionalinio susitarimo, sveikatos sistemos ir energetikos pertvarkos bei kitais klausimais.

TS-LKD pritarė Seimo Pirmininkės Irenos Degutienės parengtam Seimo statuto pataisų projektui, kuriuo siekiama mažinti parlamentines išlaidas. Partijos taryba rekomendavo Seimo TS-LKD frakcijai balsuoti už šias pataisas ir pasiūlė solidarizuotis savivaldybių tarybų nariams, susimažinant kanceliarinėms bei reprezentacinėms reikmėms skiriamas išmokas, kreipėsi į visas valstybės įstaigas, kad šios susilaikytų nuo premijų ir priedų išsimokėjimo metų pabaigoje tuo atveju, jei būtų sutaupytos darbo užmokesčio lėšos.

Konservatorių taryba išklausė socialinės apsaugos ir darbo ministrą Donatą Jankauską, kuris pristatė ministerijos ir Vyriausybės parengtą socialinių išmokų pertvarkymo projektą. Taryba jam pritarė, akcentuodama, kad „Sodros“ pajamoms ir toliau mažėjant, o išlaidoms augant, kiltų reali grėsmė pensijų ir pašalpų mokėjimui laiku. TS-LKD mano, kad vienintelis būdas sumažinti „Sodros“ deficitą - solidariai visiems „Sodros“ ir valstybės biudžeto išmokų gavėjams ir įmokų mokėtojams pasidalijant naštą. Didesnių išmokų gavėjams, anot konservatorių, turi tekti didesnė mažinimo našta. Nutarime jie pažymi, kad visi mokamų išmokų perskaičiavimai yra laikini ir taikomi sunkmečio laikotarpiu.

REKLAMA

TS-LKD tarybos posėdyje taip pat pritarta Vyriausybės ir socialinių partnerių parengtam Nacionalinio susitarimo projektui. Tarybos nutarime rekomenduojama Seimo TS-LKD frakcijai ir visai daugumos koalicijai balsuoti už Nacionalinį susitarimą įgyvendinančių įstatymų projektus, kuriuose Vyriausybė įsipareigoja įgyvendinti nurodytas fiskalinio konsolidavimo ir ekonomikos skatinimo priemones 2010 m.


Rašyti komentarą...
k
klpd
2009-10-11 10:24:20
Pranešti apie netinkamą komentarą
STATYBA, REMONTAS, RESTAURACIJA.
PLASTIKINIAI LANGAI, MONTAVIMAS, APDAILA,
SAVASBIZNIS.LT
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (1)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų