Kol valstiečiai be baimės stebi krintančius reitingus, socdemų tyko nauja problema

Daugiau rinkėjų palankiai vertina opozicijoje esančius konservatorius, nei valdančiuosius valstiečius, rodo naujausia rinkėjų apklausa. Socialdemokratų palaikymas taip pat akivaizdžiai išaugo. Komunikacijos ekspertai tokius pokyčius aiškina valstiečius persekiojusiais skandalais, o valstiečių frakcijos nariai šių pokyčių nesureikšmina.

Už Tėvynės sąjungą-Lietuvos krikščionis demokratus liepą žadėjo balsuoti 17 proc. apklaustųjų, už Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungą - 16 proc. respondentų, rodo BNS užsakymu rinkos tyrimų kompanijos RAIT atlikta apklausa.

Valstiečiai patys išsikasė sau duobę

Rinkos tyrimų kompanijos RAIT direktorė Dovilė Končak atkreipia dėmesį, kad konservatoriai labiau pasivijo valstiečius, nei juos pralenkė, nes visos apklausos atliekamos su 3,1 proc. paklaida. Vis dėlto R. Končak pripažįsta, kad valstiečiams kilo problemų, nes rinkėjai dažniau myli ausimis.

„Tikrai ne kiekvienas rinkėjas yra linkęs nuosekliai vertinti politikų politines programas, nuveiktus darbus ir panašiai. Valstiečiai nuo pat pirmos dienos reikšmingai pasižymėjo kurdami skandalus ir nelabai sėkmingai juos įveikdami. Kai kurie jų sprendimai atrodo taip, tarsi jie patys sau kastų duobę“, - tv3.lt sakė D. Končak.

Viešųjų ryšių ekspertas Arijus Katauskas kritusius valstiečių reitingus taip pat aiškina partiją lydėjusiais skandalais. Be to, anot jo, valstiečiai paprasčiausiai neįgyvendino rinkėjų lūkesčių, o partijos komunikacija rinkėjams tiesiog per sudėtinga.

„Finale mes nematome jokių didelių reformų, kurias galima būtų tinkamai iškomunikuoti visuomenėje. Net ir urėdijų reforma, kuri atrodo pakankamai didžiulis darbas, paprastam žmogui yra per sudėtingai suprantama“, - tv3.lt kalbėjo A. Katauskas.

Krintančių reitingų valstiečiai nebijo

LVŽS frakcijos Seime nariai į krintančius reitingus žiūri ramiai, o partiją sukrėtusių skandalų nesureikšmina. Seimo narė, valstietė Levutė Staniuvienė mano, kad konservatorių reitingas pakilo tik dėl to, kad opozicijoje visuomet lengviau dirbti.

„Aš labai normaliai vertinu šiuos reitingus. Žinau iš politinės patirties, kai pradedi dirbti darbus, jie tikrai ne visiems patinka, nėra populiarūs, logiška, kad reitingai krinta ir gali būti, kad jie dar kris. Jeigu pasižiūrėti į praeitį, visada opozicijos reitingai kyla, kadangi opozicija šneka taip, kaip patinka rinkėjams. Opozicijoje visada yra dirbti lengviau – šnekėti, pilstyti, paskui balsuoti“, - tv3.lt teigė L. Staniuvienė.

REKLAMA

LVŽS frakcijos seniūno pavaduotojas Virginijus Sinkevičius taip pat nelinkęs dramatizuoti, bet pripažįsta, kad partijai atsirūgo nepopuliarūs sprendimai ir komunikacijos klaidos.

„Dabar vasara yra, štilis. Niekam reitingas labai nekyla. Aš manau, po rinkimų buvo labai dideli lūkesčiai, sunku pasakyti, kokie tie lūkesčiai. Galbūt buvo vienokių ar kitokių komunikacijos klaidų padaryta ir tai susiakumuliavo į to reitingo kritimą. Nedramatizuočiau situacijos“, - tv3.lt sakė V. Sinkevičius.

Socialdemokratus „ištempė“ G. Paluckas

Apklausos duomenimis, po truputį ima augti Lietuvos socialdemokratų partijos populiarumas – liepą juos palaikyti žadėjo 12 proc. apklausos dalyvių, o birželį – 9 proc. D. Končak pastebi, kad socialdemokratams itin pagelbėjo naujasis partijos lyderis Gintautas Paluckas.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (1)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų