Koalicijos derybos baigtos – nesutaria, kas laukia vaiko pinigų

Dėl valdančiosios koalicijos besiderančių keturių partijų atstovai ketvirtadienį teigia baigę darbą – jie pripažįsta, kad nepavyko sutarti dėl vaiko pinigų dydžių, bet siūlo partijoms pasirašyti nacionalinį susitarimą dėl socialinės politikos finansavimo.

„Mūsų derybų grupė baigė darbą. Turbūt svarbiausias punktas – kad mes sutarėme dėl ilgalaikio socialinės politikos finansavimo didinimo penkeriems metams į priekį“, – ketvirtadienį Seime sakė „valstietis“ Tomas Tomilinas.

„Rudenį prašysime ir prezidento, kviesime visas politines partijas į platų nacionalinį susitarimą dėl Europos Komisijos rekomendacijų įgyvendinimo“, – teigė jis.

Europos Komisija birželį paragino Lietuvą plėsti mokesčių bazę ir didinti išlaidas socialinei apsaugai, kad būtų sumažintas skurdas ir socialinė nelygybė. Briuselis teigia, kad spartaus ekonomikos augimo vaisių Lietuva nepadalija teisingai – socialinė nelygybė yra viena didžiausių Europos Sąjungoje, o skurdas labiausiai gresia vyresniems žmonėms, neįgaliesiems, nepilnoms šeimoms ir bedarbiams.

Pasak T. Tomilino, ketvirtadienį iš esmės sutarta dėl koalicijos sutarties projekto ir 30 darbų paketo. Kitą savaitę tikimasi pasirašyti susitarimą.

Pagrindinis klausimas, dėl kurio nepavyko susitarti, – vadinamieji vaiko pinigai.

„Yra dvi alternatyvos ir mes perduodame galutinį derinimą partijų valdymo organams, pirmininkų susitikimams“, – sakė T. Tomilinas.

Didinti vadinamuosius vaiko pinigus siūlo dėl koalicijos besideranti Lietuvos lenkų rinkimų akcija-Krikščioniškų šeimų sąjunga (LLRA-KŠS).

Ji Vyriausybės programos priemonių plane siūlo numatyti išmokas už vaiką kitąmet 100 eurų, o 2021-aisiais – po 120 eurų.

Kadangi derybininkai trečiadienį buvo aptarę, jog išmoka už vaiką kitais metais galėtų siekti 70 eurų ir 100 eurų daugiavaikėms bei neįgalius vaikus auginančios šeimoms, LLRA-KŠS atstovai ketvirtadienį pareiškė, kad neturi įgaliojimų spręsti dėl tokių dydžių.

REKLAMA

„Tie klausimai yra žemiau mūsų kompetencijos, mes turime įgaliojimus derėtis dėl kur kas didesnių išmokų, – ketvirtadienį Seime žurnalistams sakė LLTA-KŠS narys Jaroslavas Narkevičius. – (...) Mes kalbame apie 80 ir 120 eurų. Tą klausimą perduosime partijos valdybai, ji spręs, ar vykdyti toliau derybas ir kokia linkme vykdyti.“

Šiuo metu išmokos už vaiką yra 50 eurų, o daugiavaikėms ir neįgalius vaikus auginančioms šeimoms skiriama po 70 eurų už vaiką.

Lietuvos socialdemokratų darbo partijos pirmininkas Gediminas Kirkilas savo ruožtu sakė, kad pritarta naujam gyventojų pajamų mokesčio tarifui – 32 procentų.

Tokiu būdu nuo kitų metų siūloma taikyti tris gyventojų pajamų mokesčio tarifus – 20 proc., 27 proc. ir 32 procentų.


Rašyti komentarą...
v
vilnietis
2019-06-20 13:05:05
Pranešti apie netinkamą komentarą
del vaiko pinigu nesutariao del seimunu pensijos tai taip.. ypac seni komunistai..kirkilas ir komjaunuole seniune ...
Atsakyti
0

E
Ema
2019-06-27 17:42:48
Pranešti apie netinkamą komentarą
Didžiausia nesamonė yra maitinti visus pradinukus nemokamai.Valstybe skiria mažai pinigų geram maistui. Maistas yra neskanus ,vaikai nevalgo, viskas išmetama į atliekas.O valstybei tai kainuoja nemažai.40 metų buvau pradinių klasių mokytoja todėl pati viską mačiau,gerai jei 4-5 mokiniai iš klasės valgė,okiti tik pasiraukydavo ir išbėgdavo iš valgyklos.
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (2)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų