• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Vienoje Klaipėdos progimnazijoje darbe pasirodė girta direktorė. Devintą ryto į darbą atėjusi švietimo įstaigos vadovė elgėsi neadekvačiai, nuo jos sklido alkoholio kvapas. Moteris net keturis kartus nesugebėjo papūsti į iškviestų policininkų alkotesterį, jai nepavyko duoti ir kraujo ligoninėje.

Vienoje Klaipėdos progimnazijoje darbe pasirodė girta direktorė. Devintą ryto į darbą atėjusi švietimo įstaigos vadovė elgėsi neadekvačiai, nuo jos sklido alkoholio kvapas. Moteris net keturis kartus nesugebėjo papūsti į iškviestų policininkų alkotesterį, jai nepavyko duoti ir kraujo ligoninėje.

REKLAMA

Direktorė padėjo pareiškimą išeiti iš darbo, o liudininkai pasakoja, kad ji progimnazijoje girta pasirodo esą ne pirmą kartą.

Daugiau apie tai – TV3 žiniose. 

Klaipėdos „Pajūrio“ progimnazijos mokiniai yra aktyvūs sportininkai, tačiau jų direktorė, 41 m. Julija Archišina, pasirinko ne tokį sveiką gyvenimo būdą. Trečiadienį į mokyklą atėjo galimai girta. Anonimas apie tai 9 valandą ryto pranešė uostamiesčio savivaldybei, o ši policijai.

„Darbuotojai jautė. Galbūt jautė kvapą, galbūt matė kitus požymius. Požymiai, kiek aš turiu informacijos, buvo tai, kad tikrai žmogus, jo elgsena, jos judesiai rodė požymius tokius“, – pasakoja Klaipėdos miesto meras Arvydas Vaitkus. 

REKLAMA
REKLAMA

Pateikė prašymą išeiti iš darbo

Metus direktoriaujanti moteris į alkotesterį bandė pūsti net keturis kartus, tačiau jai kažkodėl tai nesigavo. Tada pareigūnai surašė jai administracinio nusižengimo protokolą už pasirodymą darbe neblaiviai ir išsiuntė į ligoninę išsitirti kraujo. Jo moteris taip pat nesugebėjo duoti.

REKLAMA

„Moteris nepūtė taip, kad būtų galima nustatyti promiles ir kadangi sklido alkoholio kvapas bei buvo nekoordinuoti judesiai, buvo surašytas straipsnis“, – komentuoja Klaipėdos apskrities policijos atstovė Andromeda Grauslienė. 

Jei į alkotesterį atsisako pūsti bei ligoninėje nepriduoda kraujo įtariamai girtas automobilio vairuotojas, jam automatiškai įrašomas sunkus girtumo laipsnis. Tačiau, pagal Lietuvos įstatymus, jei šių procedūrų neatlieka darbuotojas, policijos protokole tiesiog užfiksuojamas įtarimas girtumu, o tada žmogus gali mėginti teisme aiškinti, jog girtas nebuvo, mat tiesioginių įrodymų nėra. 

REKLAMA
REKLAMA

Vis tik ketvirtadienio rytą progimnazijos direktorė pati įteikė pareiškimą išeiti iš darbo. Išeitinė kompensacija tokiu atveju moteriai nepriklauso. Juolab, kad darbe galimai girta pasirodė ne pirmą kartą.

„Tokių duomenų, kad buvo lyg tai piktnaudžiaujama ir praeityje, jų tokių, mes turime iš Švietimo skyriaus“, – sako A. Vaitkus. 

Galimai vartojo vaistus

Progimnazijos darbuotojai tikina, jog nepastebėjo, kad direktorė yra girta, nors su ja ir bendravo. Pavaduotoja tvirtina, esą jos vadovė galėjo vartoti vaistus.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Aš ją mačiau iki pietų. Aš ne kažkoks specialistas, negaliu įtarinėti. Žmogus sakė, kad labai blogai jaučiasi ir gėrė vaistus. Tokią aš turiu informaciją iš jos pačios“, – pasakoja „Pajūrio“ progimnazijos direktorės pavaduotoja Sigutė Piekienė. 

Klaipėdiečiai pakraupę nuo tokios žinios. Esą alkoholis su pedagogo darbu nesuderinamas. Tiesa, dalis žmonių direktorę teisina:

„Turi būti pavyzdys švietimo sistemai. Aš pati mokytoja, tai nenorėčiau dirbti prie tokios direktorės.“

REKLAMA

„Gal pas žmogų buvo kažkokie pergyvenimai, sunki priežastis, kažkas tai tokio, kas privertė tai padaryti.“

„Ne, darbo vieta yra darbo.“

„Nu argi galima, tokį darbą dar dirbant? Aplamai. Nežinau. Aš esu prieš. Nesuprantu tokio poelgio. Bet kokiame darbe atsakomybę turi nešti.“

Tai jau ne pirmas toks atvejis uostamiestyje. Pernai spalį darbo neteko darbe galimai neblaivi pasirodžiusi uostamiesčio savivaldybės Kultūros skyriaus vedėja, o kone lygiai prieš metus neblaivi į darbą atėjo darželio direktorė. Moteris įpūtė beveik dvi promiles alkoholio.

Daugiau apie tai sužinokite vaizdo reportaže, esančiame straipsnio viršuje. 

ruske :D
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų