• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Klaipėdoje bus keičiamas Liudo Giros gatvės pavadinimas, su namo savininkais bus tariamasi dėl atminimo lentos su bareljefu Antanui Venclovai pašalinimo. 

Klaipėdoje bus keičiamas Liudo Giros gatvės pavadinimas, su namo savininkais bus tariamasi dėl atminimo lentos su bareljefu Antanui Venclovai pašalinimo. 

REKLAMA

Iki gruodžio 14 dienos šiuos darbus atlikti įpareigojo tokį sprendimą priėmęs Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centras (LGGRTC), vadovaudamasis įstatymo, draudžiančio viešose erdvėse propaguoti totalitarinius, autoritarinius režimus ir jų ideologijas, nuostatomis.

Tokią rekomendaciją centrui pateikė vadinamoji desovietizacijos komisija, nurodžiusi, kad abu minimi asmenys aktyviai veikė okupacinėse politinėse struktūrose, dalyvavo propaguojant sovietų totalitarinį režimą.

LGGRTC įpareigojo Klaipėdos savivaldybę pakeisti L. Giros gatvės pavadinimą ir nuimti atminimo lentą A. Venclovai. 

REKLAMA
REKLAMA

Anot Klaipėdos savivaldybės Paveldosaugos skyriaus vedėjo Vitalijaus Juškos, dėl L. Giros gatvės pavadinimo keitimo sprendimą turės priimti miesto taryba. 

REKLAMA

„Klaipėdos miesto savivaldybė ketina imtis proaktyvių veiksmų dėl Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centro sprendimų įgyvendinimo iki nurodytos datos. Sprendimą dėl naujo pavadinimo suteikimo Liudo Giros gatvei turės priimti Klaipėdos miesto savivaldybės taryba“, – BNS sakė V. Juška.

Anot jo, kadangi lenta su bareljefu A. Venclovai nėra Klaipėdos savivaldybės turtas, dėl jos pašalinimo ketinama kreiptis į namo Vilties gatvėje 4 valdytojus.

REKLAMA
REKLAMA

Kaip skelbiama komisijos išvadoje, L. Gira kolaboravo su sovietų okupacine valdžia, 1940 metais buvo paskirtas TSRS okupuotos Lietuvos Liaudies seimo atstovu, kaip Įgaliotosios delegacijos narys, vyko į Maskvą prašyti, kad Lietuva būtų „priimta“ į Sovietų Sąjungos sudėtį, dalyvavo atitinkamoje TSRS parlamento sesijoje. 1940–1941 metais buvo LTSR švietimo komisaro pavaduotojas, o 1941-iais per Antrąjį pasaulinį karą pabėgo į Rusiją.

Anot komisijos, A. Venclova 1940 metų birželį buvo paskirtas Lietuvos TSR švietimo ministru jam būnant užsienyje. Liepą jis buvo išrinktas į Liaudies Seimą, rugpjūtį kaip Liaudies Seimo Įgaliotosios komisijos narys dalyvavo TSRS Aukščiausiosios Tarybos VII sesijoje, ratifikavusioje neteisėtą Lietuvos aneksiją, kaip „Lietuvos  priėmimą į TSRS sudėtį“. 

Vėliau Kaune įvyko LTSR Liaudies Seimo Nepaprastoji sesija, kurioje A. Venclova buvo išrinktas švietimo liaudies komisaru. 1941 metais buvo išrinktas TSRS Aukščiausiosios Tarybos deputatu ir buvo renkamas iki pat 1962 metų. 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų