Uostamiesčio valdžia jau turi paruošusi įsakymą, kuriuo bus skelbiama šildymo sezono pabaiga, tačiau kol kas jis dar be datos.

Šildymo sezonas oficialiai gali būti nutrauktas jau šios savaitės pabaigoje arba ateinančią savaitę.

„Žiūrime prognozes. Praėjusi savaitė buvo graži, bet vidutinė paros temperatūra siekė 7-8 laipsnius šilumos. Šiandien išlindo saulutė, rytoj jau irgi galėtų būti apie 10 laipsnių, tačiau toliau vidutinė paros temperatūra vėl turėtų truputį sumažėti“, - sakė Savivaldybės administracijos Butų ūkio ir energetikos skyriaus vedėjas Algis Gaižutis.

Anot jo, kol kas žmonės masiškai pageidavimo, kad būtų nutrauktas šildymo sezonas, nereiškia. Šilčiausią praėjusios savaitės dieną sulaukta tik vieno skambučio.

„Paaiškinau, kad surinkę daugiau nei pusę namo gyventojų parašų, žmonės gali patys prašyti atjungti šildymą. Suprantu, kad norima pinigėlių sutaupyti, bet keletą dienų dar vertėtų palaukti, nes dėl drėgmės patalpose nukentėtų maži vaikai ir ligoniai“, - sakė A. Gaižutis.

Jo žiniomis, Klaipėdoje jau yra ne vienas daugiabutis namas, kurio gyventojai pasinaudojo galimybe baigti šildymo sezoną anksčiau.

Jis taip pat atkreipė dėmesį, kad uostamiestyje šildymo sezono pabaiga paprastai skelbiama keliomis dienomis vėliau nei Vilniuje bei Kaune. Vakar A. Gaižutis teigė dar negirdėjęs, kad šie miestai jau planuotų nutraukti šildymą.

REKLAMA

Beje, AB „Klaipėdos energija“ duomenimis, paskutiniuoju metu klaipėdiečiai šilumą vartojo taupiau: temperatūra šiemet kovą buvo tokia pati kaip ir vasarį, tačiau suvartota net 7 proc. mažiau šilumos.

Pasak „Klaipėdos energijos“ Šilumos pardavimo ir rinkodaros departamento direktoriaus Virginijaus Zutkio, pernai kovas buvo beveik dviem laipsniais šiltesnis (+4,8 ‚b0C) nei šiemet (+2,9 ‚b0C), tačiau šiemet per šį mėnesį suvartota 6 proc. mažiau šilumos.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų