Rašyti komentarą...
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Kinija pirmadienį pranešė per parą užregistravusi daugiausiai nuo 2020 metų kovo naujų COVID-19 atvejų, Pekinui stengiantis suvaldyti itin užkrečiamos pandeminio koronaviruso atmainos plitimą likus vos trims savaitėms iki žiemos olimpinių žaidynių.

Kinija pirmadienį pranešė per parą užregistravusi daugiausiai nuo 2020 metų kovo naujų COVID-19 atvejų, Pekinui stengiantis suvaldyti itin užkrečiamos pandeminio koronaviruso atmainos plitimą likus vos trims savaitėms iki žiemos olimpinių žaidynių.

REKLAMA

Kinija, kur 2019 metų pabaigoje pirmiausiai buvo aptiktas pandeminis koronavirusas, neatsisakė savo „nulinės tolerancijos“ dėl COVID-19 politikos, net kai likęs pasaulis atsivėrė.

Tačiau itin užkrečiamos omikron atmainos atsiradimas tapo rimtu iššūkiu šiai strategijai. Pastarosiomis savaitėmis valdžia kovoja su virtine protrūkių įvairiose šalies vietose, Pekinui ruošiantis olimpinių žaidynių atidarymui.

Pirmadienį pranešta apie 223 naujus koronavirusinės infekcijos atvejus, iš kurių 80 buvo užfiksuoti protrūkio paveiktame šiauriniame Tiandzino mieste. Svarbiame pietiniame gamybos centre Guangdonge patvirtinti devyni atvejai, tarp kurių esama užsikrėtimo omikron atmaina atvejų.

REKLAMA

Prieš žaidynes į Pekiną jau ėmė rinktis atletai ir pareigūnai. Vos atvykę jie iškart patenka į griežtai kontroliuojamą uždarą „burbulą“, kuriame vyks olimpiada.

Tačiau savaitgalį nustačius vieną vietinio užsikrėtimo omikron atmaina atvejį, valdžia taip pat sugriežtino taisykles asmenims, atvykstantiems į sostinę iš kitų šalies vietovių.

Našta ekonomikai

Visiems žmonėms, vykstantiems į Pekiną, būtina turėti neigiamą COVID-19 testą. Atvykę į miestą jie taip pat iškart testuojami. Tuo metu gyventojai raginami nevykti iš sostinės per šventinį laikotarpį, kai kinai sutiks Naujuosius metus pagal Mėnulio kalendorių.

REKLAMA
REKLAMA

Moteris, kuriai buvo patvirtinta COVID-19, nebuvo išvykusi iš miesto ir neturėjo kontaktų su kitais užsikrėtusiais žmonėmis, nurodė sveikatos apsaugos pareigūnai. Jie atliko testus maždaug 13 tūkst. žmonių, gyvenančių ar dirbančių tame rajone.

Sostinėje taip pat buvo uždarytos kai kurios turistų lankomos vietos.

Analitikai įspėjo, kad tolesnis „nulinės tolerancijos“ dėl COVID-19 politikos taikymas, įskaitant lokalius karantinus ir kelionių suvaržymus, taps vis sunkiau pakeliama našta ekonomikai.

Centrinėje Henano provincijoje, kur įvesta dalinių karantinų ir vykdomas milijonų gyventojų testavimas, nustatyti 68 nauji užsikrėtimo atvejai.

Guangdongo provincijos Džuhajaus mieste, esančiame šalia azartinių lošimų mekos Makao, gyventojams nurodyta be būtino reikalo nevykti iš miesto. Šis nurodymas buvo paskelbtas, kai čia buvo patvirtinti keli užsikrėtimo omikron atmaina atvejai. Džuhajuje nuo pirmadienio pradėtas visų gyventojų testavimas, uždarytos mokyklos.

REKLAMA
REKLAMA

Tuo metu senovės Kinijos sostinėje Siane, kur įsikūrusios didelės kompiuterinių lustų ir aviacijos bei kosmoso pramonės bendrovės, jau beveik mėnesį galiojantis karantinas padėjo per parą registruojamų naujų užsikrėtimo atvejų skaičių sumažinti iki vienaženklio.

Pirmadienį taip pat buvo užregistruota 60 naujų įvežtinių koronaviruso atvejų, Kinijai toliau vykdant griežtą sienų kontrolę. Šalis ne tik smarkiai apkarpė skrydžių skaičių, bet ir taiko vadinamąją „grandinės nutraukimo“ politiką, kai maršrutas panaikinamas, jeigu patvirtinama daug įvežtinių atvejų.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų