Kerintys vaizdai Pakruojo dvare: gėlių festivalyje – net du milijonai žiedų

Kerintys vaizdai Pakruojo dvare. Antrus metus čia vykstančiame gėlių festivalyje ne tik du milijonai žiedų, bet ir nuotaikingi aktorių vaidinimai Šekspyro pjesės „Vasarvidžio nakties sapnas“ tema.

Visą vasarą čia vyksta gėlių festivalis, kuriam diriguoja pasaulio piliečiu prisistatantis gatvės teatro ir operos režisierius. Paprastai daug keliaujantis menininkas šiemet dėl Coronos viruso buvo priverstas sumažinti savo kelionių skaičių ir apsistoti Lietuvoje.

Ši vieta nuostabi. Žmonės, kurie atvyksta, taip pat puikūs. Tad mano užduotis viską sujungti į viena. Aktoriai, gėlės, vieta, žmonės, muzika, ir sukurti nuostabų džiaugsmą. Džiaugsmingą dieną“, –  kalbėjo gatvės teatro režisierius Adrian Schvarzstein.

Režisierių žavi ir galimybė dirbti su Šekspyro pjese Vasarvidžio nakties sapnas, savaip ją interpretuojant.

Mus įkvėpė Šekspyras, bet mes nesiruošiame vaidinti viso Šekspyro. Šio įkvėpimo vedini mes vaidiname mažus etiudus, kurių pagrindas – Šekspyro pjesės. Tai svajonė, bet taip pat svajonė yra dirbti tokiu puiku oru ir su šiais nuostabiais žmonėmis aplink“, –  teigė režisierius.

(15 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Kerintys vaizdai Pakruojo dvare: gėlių festivalyje – ne du milijonai žiedų

Į mini spektaklius įtraukiami ir lankytojai:

Nesitikėjau iš tikrųjų, nes važiavom į gėlių festivalį, bet kad bus toks nuostabus vaidinimas įtraukiantis žiūrovus, nustebino labai. 

Labai nuotaika pakili, labai teatrališka, gražu.

Dar visko nematėm, bet ką matėm viskas patiko. Matėm spektaklį, matėm kumetyną, dabar einam pažiūrėti gėlių.

Dar žydi ne viskas

Pirmąjį festivalio savaitgalį parengtos dar ne visos gėlių instaliacijos, dėl šalto pavasario ne viskas žydi. Tačiau organizatoriai sako, kad šiemet festivalis bus dvigubai didesnis.

Pernai pasodinome vieną milijoną, šiemet mūsų tikslas buvo penki, deja dėl koronaviruso šį planą šiek tiek sumažinome, bet visgi esame dvigubai didesni, tai du milijonai žiedų šiemet puošia dvarą“, –  teigė dvaro hofmaršalas Vadimas.

REKLAMA

Lankytojai fotografuojasi, džiaugiasi gražiomis asmenukėmis, tačiau išsirinkti vieną labiausiai patinkantį gėlėmis išpuoštą kūrinį nedrįsta.

Čia visur labai labai gražu. Ir gražios nuotraukos išeina. Aplinka labai graži.

Puikios nuotraukos. Ten labai tie meilės ratai ar kaip čia vadinasi. Nu viskas gražu, tik reikia  dar truputėli palaukt kantrybės vieną mėnesį tai čia nuostabu bus“, – džiaugėsi jie.

Susižavėjo ir rusų žurnalistas

Dvare atostogaujantis žinomas Rusijos žurnalistas, akademikas ir kultūros kritikas Artemijus Troickis sako, kad žavisi sukurtu reginiu, kokio jam bent jau aplinkinėse šalyse  neteko matyti.

Atsidūręs čia patenki tarsi į pasaką. Atrodo, kad pasaka lietuviškai bus – pasaka, taip? Pasaka. Tai va čia viena graži didelė pasaka“, – kalbėjo rusų žurnalistas Artemy Troitsky.

Organizatoriai sako, kad kas kart atvykę lankytojai ras vis ką nors naujo ir netikėto.

Mes tiesiog stengiamės, kad tai nebūtų vienos dienos įvykis. Tiesiog žmonės atvažiuotų jie išvystų kažką naujo, kažkokių gražių naujų instaliacijų, naujų spektaklių, naujų koncertų. Tai šiemet irgi kiekvieną savaitgalį stengsimės stebinti kažkokiu nauju įvykiu“, –  teigė dvaro hofmaršalas Vadimas.

Tris mėnesius ruošta įspūdinga gėlių fiesta tęsis visą vasarą ir net iki pirmųjų šalnų.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų