Patarė, kaip prižiūrėti ryškiaspalves petunijas: štai, ką turite padaryti

Petunijos – ištvermingi augalai, bet ir joms pakenkti gali kai kurie žalingi kenkėjai ir ligos, rašoma doityourself.com. Grybelis, vabzdžiai, amarai ir maistinių medžiagų trūkumas – dėl šių priežasčių petunijos gali sukrauti mažiau žiedų, jie gali būti mažesni, arba jos gali visai nuvysti.

Amarai

Amarai – tai smulkūs vabzdžiai, kurie ėda augalų lapus ir žiedus. Atsikratyti amarų gali būti sudėtinga, bet nuo jų padeda pesticidiniai purškikliai. Be to, jei petunijas tręšite chitino turinčiomis trąšomis, kenkėjų atsiradimo tikimybė sumažės.

Vikšrai

Iš vikšrų gali išaugti nuostabūs drugeliai arba bjaurios kandys. Prieš jais virsdami, vikšrai pereina lėliukės fazę. Taip pat ir nuo jūsų petunijas sugraužti grasinančių vikšrų padės specialios trąšos su chitinu, nors yra ir šiai medžiagai atsparių vikšrų.

Miltligė, pelėsis ir grybelis

Dauguma atveju grybelinės infekcijos atsiranda dėl nepriežiūros. Geriausias būdas to išvengti – petunijas laistyti tinkamu dažnumu, t.y., ne per dažnai. Dirva turi būti drėgna, bet ne permirkusi, nes taip šaknys gali supūti.

Taip pat turėtumėte vazono padėkliuką retkarčiais išvalyti, net jei petunijas auginate kambaryje. Prie padėkliukuose esančių negyvų organinių medžiagų gali prisikabinti sporos ir išplisti į augalą. Jei grybelis neplinta, jį galima šalinti fungicidais. Tačiau skirtingose klimato zonose ir skirtingoms petunijų rūšims gali prireikti skirtingų fungicidų, todėl pasikonsultuokite vietinėje augalų parduotuvėje.


Rašyti komentarą...
J
Janina
2020-06-14 12:08:21
Pranešti apie netinkamą komentarą
Prasau nerodyti
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (1)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų