naujienų portalas tv3.lt

naujienų portalas tv3.lt

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Neįprasta sunkaus sveikatos sutrikdymo byla išnarpliota Panevėžio apygardos teisme. Sužalotas vyras atleido skriaudikui, bet pastarajam vis tiek teks atsakyti už savo veiksmus.

Neįprasta sunkaus sveikatos sutrikdymo byla išnarpliota Panevėžio apygardos teisme. Sužalotas vyras atleido skriaudikui, bet pastarajam vis tiek teks atsakyti už savo veiksmus.

REKLAMA

Bylos duomenimis, Andrius M. 2022 m. birželio 4-ąją, apie 20 val., viešoje vietoje – prie įėjimo į daugiabučio namo bendro naudojimo laiptinę, būdamas apsvaigęs nuo alkoholio, paleido į darbą kumščius.

Vyras sudavė vieną smūgį nukentėjusiajam M. P. į galvą, kuris nuo smūgio griuvo aukštielninkas ir pakaušiu atsitrenkė į grindis. Dėl to nukentėjusiajam į smegenis išsiliejo kraujas.

Padarytus sužalojimus medicinos ekspertai įvertino kaip sunkų sveikatos sutrikdymą. Kaltinamajam pasisekė, kad vyras išgyveno. Maža to, jis sulaukė ir „dovanėlės“ iš pasveikusio vyro.   

Bėgo ginti sesers

Kaltinamasis Andrius M. kaltę pripažino visiškai ir paaiškino, kad tą vakarą su žoliapjove pjovė žolę prie daugiabučio namo. Tuo metu išėjusi jo sesuo L. M. pradėjo šaukti ant M. P. ir dar vieno asmens, kad šie išeitų iš laiptinės, nes jie ten gėrė alų.

REKLAMA

Sesuo ragino juos išeiti, tačiau jie neišėjo, be to, M. P. seserį vadino visokiais negražiais žodžiais. Išjungus žoliapjovę išgirdo, kad jie plūdosi. Supratęs, kad kažkas vyksta, nuėjo prie jų.

REKLAMA

Pagautas pykčio smogė M. P., kuris griuvo. Smūgiavo iš kairės rankos į smakrą. Tada kiti asmenys pamatė gulintį M. P. ir parvedė jį namo. Kaltinamasis teigė, kad matė ant žemės kraują.

Vyras tvirtino, kad neapskaičiavo smūgio, pirmą kartą gyvenime padarė tokią klaidą. Turi du vaikus – 24 ir 13 metų amžiaus. Vaikai gyvena atskirai su jo žmona. Jie neišsituokę, tačiau gyvena atskirai.

Su dukromis palaiko ryšį, jaunesnei dukrai padeda finansiškai. Savaitgaliais išgeria. Jo mėnesio atlyginimas 700 eurų. Civilinį ieškinį pripažįsta, sutinka atlyginti. Teigė, kad gailisi dėl įvykdyto nusikaltimo, atsiprašo nukentėjusiojo.

REKLAMA

Atleido smurtavusiam vyrui

Nukentėjusysis M. P. pasakojo, kad su draugu tą vakarą ėjo iš kito pažįstamo namų. Jie buvo išgėrę. Sustojo laiptinėje, tačiau, anot jo, ten nevartojo alkoholinių gėrimų. Teigė, kad galimai prisėdo parūkyti laiptinėje. Kaltinamojo seseriai nepatiko, kad jie rūko. Tvirtino, kad supranta, jog elgėsi netinkamai.

Tada atbėgo tos moters brolis, kuris kažką susakė ir iškart smogė. Po smūgio jis nieko neprisimena, atsibudo tik ligoninėje. Vyras teisme teigė, kad kaltinamajam atleidžia, pretenzijų jam neturi. Ligoninėje buvo daugiau kaip savaitę. Tada mėnesį praleido sanatorijoje.

REKLAMA
REKLAMA

Visų nuostabai, vyras teigė, kad jaučiasi geriau nei iki įvykio. Pridūrė, kad visiškai nebevartoja alkoholio, dirba. Jis prašė nebausti  kaltinamojo, nes įvykis pakeitė jo asmeninį gyvenimą.

Teismo verdiktas

Panevėžio apygardos teismas nusprendė pripažinti Andrių M. kaltu dėl sunkaus sveikatos sutrikdymo ir paskirti laisvės apribojimą 1,5 metų laikotarpiui.

Taip pat nuspręsta įpareigoti A. M. per vienerius metus nuo nuosprendžio įsiteisėjimo dienos dalyvauti elgesio pataisos programoje ir neatlygintinai išdirbti 50 valandų sveikatos priežiūros, socialinių paslaugų įstaigose ar nevalstybinėse organizacijose, kurios rūpinasi senyvo amžiaus asmenimis, neįgaliaisiais ar kitais pagalbos reikalingais žmonėmis.

REKLAMA

Taip pat jam uždrausta keturis mėnesius nuo nuosprendžio įsiteisėjimo dienos vartoti psichiką veikiančias medžiagas (narkotines ir psichotropines medžiagas, alkoholį). 

Nuspręsta tenkinti civilinį ieškinį turtinei žalai atlyginti ir iš Andriaus M. priteisti 5107 eurų teritorinei ligonių kasai.

Nuosprendis per 20 dienų nuo jo paskelbimo gali būti skundžiamas Lietuvos apeliaciniam teismui per Panevėžio apygardos teismą.  

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų