Karbolis apie iš JAV perkamus sraigtasparnius: be mūsų indėlio neįmanoma Baltijos oro policijos misija

Krašto apsaugos ministerija (KAM) pirmadienį pranešė atrinkusi bendroves vystytojas, kurios statys trys naujus karinius miestelius. Kvietimas pasirašyti sutartį išsiųstas bendrovei „Salvinta“, ji statys karinius miestelius Šilalės ir Vilniaus rajonuose. Karinį miestelį Šiauliuose patikėta vystyti bendrovei „Partnerystės projektai keturi“. Anot ministerijos, šių bendrovių pasiūlymai buvo ekonomiškai naudingiausi. 

Apie tai – portalo tv3.lt pokalbis su krašto apsaugos ministru Raimundu Karobliu.

Donaldas Trumpas atleido savo gynybos sekretorių Marką Esperį kaip tik tada, kai turėjote vykti pasirašyti su juo sutartį dėl karinių sraigtasparnių „Black Hawk“ pirkimo. Sakykite, koks dabar likimas šių sraigtasparnių ir šitos sutarties?

Sraigtasparnių sutartis visiškai nesusijusi su tuo ar bus vizitas, ar nebus. Detalės yra derinamos. Yra paskirtas asmuo, laikinai einantis gynybos sekretoriaus pareigas. Jeigu tos sutarties nepasirašysime Vašingtone, tai bus dar šią savaitę pasirašymas kitais būdais. Aišku, kad tas terminas yra ši savaitė. Sutartys pasirašytos, sąlygos aptartos, rastas sutarimas. Projektas bus vykdomas toliau.

Kokia Lietuvai nauda iš šių sraigtasparnių ir ar užteks tik keturių? Iš pradžių buvo planuota įsigyti šešis.

Tai yra minimalus skaičius. Tikslas yra pakeisti dabar esančius sovietinio tipo sraigtasparnius į vakarietišką platformą. Sraigtasparniai reikalingi įvariais tikslais: tiek gelbėjimo ir paieškos funkcijoms, tiek civilinėms, tiek karinėms. Be mūsų indėlio neįmanoma Baltijos oro policijos misija. Kitas dalykas, panaudojimas yra kariuomenėje. Manevrai, transportavimas karių iš vienos vietos į kitą.

Kodėl keturi, o ne šeši – turime planuoti finansus. Yra kalbos apie tolesnį pajėgumų vystymą. Tikroji priežastis, tai pagal modulumus esamus, o perkame iš kiekio, kurį yra nusipirkusios JAV sausumos pajėgos, tai mokėjimo terminai yra tie patys, kokie yra mokami JAV pusės jau gamintojams. Mums būtų per didelė našta.

REKLAMA

Sraigtasparniai Lietuvai kainuos apie 180 mln. eurų kartu su platforma remonto ir priežiūros. Panašiai, beveik tiek pat, 164 mln. kainuotų planuojami statyti trys kariniai miesteliai, kuriuos statys dvi bendrovės, kuriose dirba tik po 1 žmogų. Ar čia viskas skaidru, kai tokius didelius projektus vykdys dvi įmonės, kuriose dirba tik po 1 žmogų?

Taip, viskas yra skaidru. Tai buvo ir projekto vystymo eigoje iškeltas reikalavimas, kad būtų įsteigtos atskiros įmonės, priklausančios toms pačioms konsorciumams. Įmonių uždavinys – būti tik šių projektų valdytojais. Tai, kad tas projektas nepasiklystų didesnių koncernų, didesnių įmonių koridoriuose. Kontraktas yra nepasirašytas. Sutartis numatoma pasirašyti gruodžio pabaigoje ar sausio pradžioje. Prieš tai turės įvykti finansinis auditas, kiek tos laimėjusios kompanijos galės įgyvendinti prisiimtus finansinius įsipareigojimus.

Visą pokalbį žiūrėkite video reportaže, kuris – straipsnio pradžioje.


Rašyti komentarą...
G
Gintas
2020-11-10 20:01:14
Pranešti apie netinkamą komentarą
Durniai jūs... Bent paskaitykit ką parašot.Karoblis ,o ne Karbolis.Ir dar pavadinime,didelėmis raidėmis...
Atsakyti
-1

n
negerbejas
2020-11-11 09:59:43
Pranešti apie netinkamą komentarą
Vėl trolina liaudį tik keturi o aptarnavimas neužteks lėšų tai ne rusų sraigtiniai o miestelių statyba rašoma kad firmose dirba po vieną o nori apzioti ko negali padaryti vėl aukso kasyklos pradeda veikti
Atsakyti
-1

V
Vardas
2020-11-10 22:18:48
Pranešti apie netinkamą komentarą
Kyla tam tikrų klausimų, pamačius žadamą mokėti kainą ir šį puslapį lt.wikipedia.org/wiki/Sikorsky_UH-60_Black_Hawk
Atsakyti
-1

SKAITYTI KOMENTARUS (4)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų