Karantino švelninimo teks palaukti: ministerijos nesiūlys Vyriausybei naujų atlaisvinimų Papildyta 13.48 val.

Karantino atlaisvinimo, akivaizdu, dar teks palaukti. Vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė patikina, kad artimiausiu metu švelninti karantino neketinama, mat nerimą kelia naujų susirgimų Covid-19 skaičius Lietuvoje.

Pirmadienį Vyriausybės ekstremaliųjų situacijų komisija aptarė naujausią epidemiologinę situaciją šalyje bei įvertino naujausius policijos duomenis.

„Šiuo metu nėra svarstomi kokie nors siūlymai dėl atlaisvinimų, kadangi situacija nėra tokia, kad galėtume galvoti apie atlaisvinimus. Matome, kokie yra skaičiai, matome mutacijas naujas, kurios ateina, matome, kad mūsų testavimo apimtys nėra pakankamos. 

Kol neturėsime geresnių rodiklių, tos ir nebus dedami ant stalo kažkokie svarstymai“, – žurnalistams pirmadienį kalbėjo A. Bilotaitė.

Lauks, kol daugiau gyventojų gaus skiepą

Praėjusią savaitę Vyriausybė ėmėsi pamažu švelninti karantiną. Anot A. Bilotaitės, dabar ketinama laukti, kokių rezultatus tai duos.

„Lauksime pasekmių, kaip į tuos atlaisvinimus reaguos visa situacija. Ar mes matysime pablogėjimą kažkokį ženklų. Matome, kad dabar tikrai mobilumas yra ženkliai padidėjęs. 

Matome, kad mūsų žmonės, išsiilgę šiltų kraštų ir poilsio, planuoja atostogas, planuoja išvykti į užsienius ir grįžti vėliau į Lietuvą. Tas taip pat gali sukelti tam tikras rizikas, kad jie gali parvežti viruso mutacijas“, – nuogąstavo ministrė.

Jos teigimu, sprendimus dėl tolimesnio karantino švelninimo Vyriausybė galės priimti, kai skiepus nuo Covid-19 gaus daugiau rizikos grupėje esančių asmenų.

„Kai šie žmonės bus paskiepyti ir apsaugoti, kai turėsime pakankamas testavimo apimtis, tokiu atveju, matyt, bus galima eiti ir svarstyti, ir diskutuoti apie kažkokius galimus pakeitimus“, – pridūrė ministrė.

Vyriausybė pratęsė karantiną iki balandžio pradžios. Judėjimo ribojimas tarp šalies savivaldybių pratęstas iki kovo 15 d. Nuo vasario 25 d. atlaisvintas judėjimas tarp žiedinių savivaldybių.

REKLAMA

Ministrų kabinetas praėjusią savaitę taip pat pritarė siūlymui atsisakyti privalomo kaukių dėvėjimo atvirose erdvėse, kai šalia 2 metrų atstumu nėra kitų asmenų, išskyrus šeimos narius. Kaukių dėvėjimas viešose uždarose erdvėse nesikeičia.

Daugiau nei 200 naujų atvejų

Per praėjusią parą šalyje nustatyti 243 nauji COVID-19 atvejai, nuo šios infekcinės ligos mirė septyni žmonės, pirmadienį pranešė Statistikos departamentas.

Pastarųjų 14 dienų sergamumas koronavirusine infekcija 100 tūkst. gyventojų siekia 251,4 atvejo.

Iš viso Lietuvoje nuo pandemijos pradžios COVID-19 susirgo 199 tūkst. 397 žmonės.

Statistiškai pasveiko ir šiuo metu yra gyvi 184 tūkst. 848 žmonės, deklaruota –  139 tūkst. 21 pasveikusysis. Statistiškai šiuo metu serga 7645 žmonės, deklaruotas sergančiųjų skaičius siekia 53 tūkst. 473.


Rašyti komentarą...
A
As
2021-03-01 13:40:32
Pranešti apie netinkamą komentarą
Dzin, kad žmonių teisės varžomis, kad nužengiama Konstitucijai. Visi žmonės tyli, patenkinti sėdi, laukia kada konservai pabaigs konservavimo sezoną t.y.pabaigs sunaikinti tai dėl ko prieš 30metų kovojom. Sako puola Rusija, bet deja ne Rusija žlugdė Lietuvą, o Lanzbergis konservuodamas sau turtus.
Atsakyti
-12

A
Alina
2021-03-01 13:42:43
Pranešti apie netinkamą komentarą
Tai buvo aišku seniai,kad žmones nori padaryt ubagais,tai karantynas tesis tol kol bus kaip Airijoje jau vyksta
Atsakyti
-3

M
Melas
2021-03-01 13:50:55
Pranešti apie netinkamą komentarą
Ir karma smogs tiems,kurie neteisybe sneka,Palmira sake
Atsakyti
-4

SKAITYTI KOMENTARUS (18)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų