Karantinas Lietuvoje pratęsiamas iki balandžio 27 d. Papildyta 13.32 val.

Karantinas Lietuvoje pratęsiamas iki balandžio 27 dienos 24 val., trečiadienio posėdyje nusprendė Vyriausybė.

Dar antradienį premjeras Saulius Skvernelis patvirtino, kad karantinas bus pratęstas dviem savaitėms, tačiau po švenčių karantino sąlygos gali būti švelninamos smulkiajam verslui, jei šis užtikrins būtinas apsaugos priemones.

Taip pat šventinį Velykų savaitgalį Lietuvoje numatoma riboti gyventojų judėjimą, draudžiant patekti į miestus ir miestelius be būtinos priežasties. Taip siekiama užkirsti kelią viruso plitimui.

Griežtino karantino sąlygas

Vyriausybė kovo pabaigoje jau buvo pratęsusi karantiną iki balandžio 13-osios. Tąkart taip pat sugriežtintos karantino sąlygos – parkuose ir kitose atvirose viešose vietose asmenys gali lankytis ne didesnėmis nei dviejų asmenų grupėmis, prekybos paslaugų vietose gali lankytis tik po vieną šeimos narį, o prekybos ir paslaugų vietos privalo užtikrinti saugias sanitarines ir higienos sąlygas bei aprūpinimą būtinomis apsaugos priemonėmis.

Taip pat gyventojai viešose vietose raginami dėvėti apsaugos kaukes, respiratorius arba kitas nosį ir burną dengiančias apsaugos priemones. Visi iš užsienio atvykę asmenys privalomai karantinuojami 14 dienų. 

Per karantiną apribotas išvykimas iš šalies ir atvykimas į ją, draudžiami žmonių susibūrimai, uždarytos kavinės, daugelis parduotuvių, neteikiamos įvairios paslaugos. Taip pat neveikia šalies švietimo, ugdymo įstaigos, gyventojams rekomenduojama dirbti iš namų. Balandžio pradžioje sustabdyti komerciniai skrydžiai ir kelionės keltu, į Lietuvą sausumos keliu asmenys gali atvykti tik per du pasienio punktus.

Siekiant sulėtinti koronaviruso plitimą, Lietuvoje karantinas įvestas kovo 16 dieną. Jo metu uždarytos mokyklos, darželiai ir universitetai, draudžiama daugumos parduotuvių, kavinių veikla.


Rašyti komentarą...
M
Morta
2020-04-08 13:28:25
Pranešti apie netinkamą komentarą
Kodėl valdžiažmogiai draudimų nesilaikote.? Kur jūsų kaukės, pirštinės? Tiktai zyziate ir zyziate piliečiams.Lietuvos piliečiai ir be jūsų replikos labai puikiai supranta. Parūpinkite normaliai piliečiams kaukes ,pirštines, kad nuėjęs į vaistinę galėtų nusipirkti. O ne permokėti kelis kartus.
Atsakyti
-9

A
Atsakyma
2020-04-08 13:43:05
Pranešti apie netinkamą komentarą
Kaukiu nusipirksite pasibaigus karantinui,juk didziausa mafija pasaulyje-tai vaistu!Arba mokekite kelis kartus brangiau.Puse algos iseina perkant su didziuliais antkainiais dezinfekcines priemones.Ai,mazai kam tai rūpi!.
Atsakyti
-4

A
Ahh
2020-04-08 13:20:02
Pranešti apie netinkamą komentarą
Manau karantiną iškart turėtų skelbti iki birželio 1 d. O tada bus matyt...
Atsakyti
-20

SKAITYTI KOMENTARUS (31)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų