REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Kalėdos karantine privertė gyventojus gerokai pasukti galvas. Vieni laikosi visų ribojimų, švenčia nuotoliniu būdu, bendrauja su giminaičiais per kompiuterių, išmaniųjų telefonų ekranus ir net susigalvoja specialią šventinę nuotolinę programą.

Kalėdos karantine privertė gyventojus gerokai pasukti galvas. Vieni laikosi visų ribojimų, švenčia nuotoliniu būdu, bendrauja su giminaičiais per kompiuterių, išmaniųjų telefonų ekranus ir net susigalvoja specialią šventinę nuotolinę programą.

REKLAMA

Kiti laiką leidžią lauke, nedidelėmis grupelėmis būriuojasi prie miesto eglių. Tiesa, vaizduotės užtenka ne visiems. Dalis gyventojų bando įveikti keliuose įrengtus policijos patikros punktus, nors pagal sergamumą Lietuva pirma Europoje. 

Lietuva didžiąsias metų šventes sutinka kitaip. Jei pernai visi artimieji galėjo susirinkti prie vieno didelio šventinio stalo, šiemet dėl COVID-19 grėsmės tenka rinktis kitą kelią, bendrauti nuotoliniu būdu.

„Šiais metais mes švenčiam visi iš namų, pasijungė nuotolinį su šeima, kiekvienas turim savo atskirą kūčių vakarienę, ir šios Kalėdos tokios, nieko nepadarysi“, – pasakoja nuotoliu su šeima per šventes bendravusi kaunietė Rimgailė Daukšytė

REKLAMA
REKLAMA

Kaune gyventi Daukšių šeima kiekvienais metais prie Kūčių, Kalėdų stalo sukviesdavo keliasdešimt žmonių. Visi keisdavosi dovanėlėmis. Šiemet ši tradicija išliko, tik šiek tiek pasikeitė. Kiekviena šeima iš namų transliuoja dovanų išpakavimą.

REKLAMA

„Programos kažkokios neturime susigalvoję, tiesiog dovanas išsipakavom, vieni prie kitų, kad reakcijas matyti gyvai. Vis tiek smagiau negu išsipakuoti ir ačiū pasakyti. Tą nuotaiką sukuriam mes patys. Mums galbūt padeda Kalėdinės dainos, kitiems Kalėdinės dekoracijos, pavyksta. Reikia pačiam nusiteikti, kad šiais metais yra taip ir tu tą nuotaiką turi pats sau atsinešti“, – sako kaunietė. 

Tuo metu kitame Lietuvos gale biržietė Toma kartu su savo artimaisiais nuotoliniu būdu žaidžia stalo žaidimus. Mergina Kūčias sutiko penkiese su šeima, tačiau Kalėdų dieną atsirado ir svečių.

REKLAMA
REKLAMA

„Per „Zoom“ susiskambinam su teta, pusbroliu, teta, kuri yra Panevėžyje ir pussesere, kuri gyvena Liuksemburge, bet dabar yra Italijoje. Mes iš pradžių paplepėjome, apsikalbėjome kaip kam sekasi ir tada žaidėm „Alias.“ Mes jau pernai per Velykas, kai nebuvo galima susitikti išbandėme, labai pavyko, patiko tai dabar irgi. Mes turime korteles, o pusseserei nusiunčia per „Messenger žodžius“, kas nors nuima laikmatį, labai fainai“, – pasakoja biržietė Toma. 

Tuo metu sostinėje pagrindinė miesto žaliaskarė aptverta nuo miestiečių. Žmonių Katedros aikštėje nedaug, gyventojai nedidelėmis grupelėmis vaikštinėja, fotografuojasi.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Policijos generalinis komisaras Renatas Požėla ir vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė šiandien lankėsi kelių patikros punktuose. Pareigūnai toliau sėkmingai stabdo automobilius, tikrina, dėl kokių priežasčių žmonės kerta miestų ir rajonų ribas. Anot ministrės, dalis gyventojų prie galiojančių ribojimų priprato.

„Jau šiandieną kalbantis su pareigūnais, tapo akivaizdu, kad žmonės važiuoja pasiruošę, turi reikiamus dokumentus“, – sako vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė. 

Tačiau kita dalis keliaujančių gyventojų su galiojančiomis taisyklėmis dar nesusitaikė. Per vakar buvo apgręžta 3500 automobilių. Nuo pat patikros punktų veikimo pradžios policija nepraleido 21-o tūkstančio transporto priemonių.

REKLAMA

„Važiuoja pas kažką tai, pas tėvus, pas vaikus, pas artimuosius. Būna vykimai į prekybos centrus, rajone nėra tokių parduotuvių kaip mieste. Būna ir tų kuriozinių situacijų, iš Skuodo važiavo kažkas maudytis į jūrą, kažkas kačiuko važiavo pirkti į kitą rajoną“, – pasakoja Policijos generalinis komisaras Renatas Požėla. 

Tiesa, baudų pareigūnai skirti neskuba. Tik tada, kai pareigūnams nepavyksta susikalbėti su keliautojais, policija naudoja kraštutines priemones. Pareigūnai iš viso išrašė apie 600 pažeidimų protokolų.

„Tikrai nenorime, jokių protokolų rašyti. Tačiau būna tų situacijų, kai žmonės turi ypatinga požiūrį į mus, nesupranta, ko mes norime. Protokolas kraštutinė mūsų priemonė yra. Niekam nenorime gadinti Kalėdinės nuotaikos“, – sako R. Požėla. 

Prieš daugiau nei savaitę įvestų judėjimo ribojimų efektyvumą Vyriausybė vertins kitą savaitę. Kalėdinės patikros nėra paskutinės. Lygiai taip pat pareigūnai dirbs ir prieš Naujuosius metus. Žmonėms keliauti galima darbo tikslais, vykstant pas gydytoją ar į laidotuves. Automobiliu gali važiuoti ne daugiau kaip du arba drauge gyvenantys asmenys.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų