• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Rusų kelionės į Uzbekistano sostinę Taškentą pastaruoju metu tapo labai paklausios. Kelionių agentūros pradėjo siūlyti „debeto kortelių“ turus rusams, kurie siekia įgyti „Mastercard” ir „VISA” korteles iš Uzbekistano bankų, rašo Radio Free Europe/Radio Liberty.

Rusų kelionės į Uzbekistano sostinę Taškentą pastaruoju metu tapo labai paklausios. Kelionių agentūros pradėjo siūlyti „debeto kortelių“ turus rusams, kurie siekia įgyti „Mastercard” ir „VISA” korteles iš Uzbekistano bankų, rašo Radio Free Europe/Radio Liberty.

REKLAMA

Rusijoje išduotų „MasterCard“ ir „VISA“ kortelių negalima naudoti tarptautiniams atsiskaitymams internetu užsienyje, nes JAV bankai kovo 6 dieną sustabdė savo veiklą šalyje dėl Rusijos karo Ukrainoje.

„VEDI Group“, turinti biurus Maskvoje ir dar dešimtyje Rusijos miestų, kovo 23 dieną tapo pirmąja Rusijos kelionių agentūra, kuri savo klientams siūlo specialų paketą, skirtą įgyti korteles Uzbekistane.

Kadaise šis kelionių organizatorius garsėjo tuo, jog organizavo COVID-19 vakcinų keliones į užsienį rusams, kurie pirmenybę teikė vakarietiškam skiepui nuo koronaviruso, o ne vietiniam „Sputnik“.

REKLAMA
REKLAMA

„VEDI Group“ kelionės paketas į Uzbekistaną kainuoja 23 tūkst. rublių (apie 280 JAV dolerių) dviem naktims ir trims dienoms, tačiau į paketą neįeina ekskursijos į Taškentą.

REKLAMA

Vietoje to, organizuojamas apsilankymas vietos banke, kur klientai atsidaro sąskaitą ir gauna debeto korteles. Paraiškas ir susitikimų laikus kelionių agentūra ir jos partneriai uzbekai suorganizuoja iš anksto.

Pirmieji „VEDI Group“ debeto kortelių turistai į Taškentą turėjo atskristi balandžio 3 dieną. Skrydžio bilietai perkami atskirai.

Kelios kitos Rusijos kelionių agentūros, tokios kaip „BSI Group“ ir „Russky Express“, irgi jau pradėjo siūlyti panašias keliones į Taškentą.

Rusijos žiniasklaida, cituodama kelionių agentūras, patvirtina, kad kelionių paklausa yra didelė. Todėl agentūros domisi ir kitomis „banko kortelių turizmo“ kryptimis, pavyzdžiui, į Armėniją, Gruziją, Kazachstaną, Kirgiziją ir Turkiją.

REKLAMA
REKLAMA

Kodėl Uzbekistanas?

Kadangi Uzbekistane reikalavimai gana paprasti, reikalai tvarkomi greitai, o mokesčiai nedideli, todėl ši šalis iki šiol buvo populiariausias pasirinkimas banko kortelių medžiotojams. Pasak „VEDI Group“ skelbimo, Rusijos klientams gauti korteles užtrunka vos parą.

Kelionių agentūra iš anksto parengia dokumentus ir suorganizuoja apsilankymą banke. Klientams tereikia asmeniškai atvykti su pasais ir pasirašyti dokumentus, jiems nereikia turėti galiojančio adreso Uzbekistane.

Grįžę į Rusiją klientai gali papildyti savo sąskaitas, pervesti pinigus įvairiais būdais, įskaitant Rusijos mokėjimo sistemą „Zolotaya Korona“.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Pasak skelbimo, Uzbekistano bankai taip pat siūlo mobiliąsias aplikacijas rusų kalba, klientai gali skambinti į karštąsias linijas 24 valandas per parą.

Uzbekistano bankų, norinčių atidaryti sąskaitas Rusijos klientams, sąraše yra „Asaka Bank“, „Kapital Bank“ ir „Ipak Yoli“.

Klientai gali laisvai atidaryti sąskaitą vietos valiuta, tai yra sumais, arba pasirinkti dolerius ar erus.

Pavyzdžiui, banke „Kapital“ mokestis už „Mastercard” arba „VISA” kortelę yra atitinkamai 2,50 ir 5 doleriai. Tam taip pat reikia simbolinio 5 dolerių užstato už „VISA” ir 10 eurų už „Mastercard”.

Rusijos žiniasklaida praneša, kad norint gauti kortelę iš vietos bankų Armėnijoje, viskas trunka daug ilgiau – iki šešių darbo dienų. Armėnijos bankai taip pat dažnai reikalauja vietinio būsto adreso arba šešių mėnesių nuomos sutarties.

REKLAMA

Kai kurie Gruzijos ir Turkijos bankai taip pat reikalauja, kad užsieniečiai, norėdami atsidaryti banko sąskaitą, nurodytų vietos adresą. Tarp kitų reikalavimų – didelis indėlis negyvenantiems šalyje.

Kazachai tarpininkai

Kai kurie kazachai taip pat siūlosi būti tarpininkais rusams, norintiems gauti korteles Kazachstane. Jie teigia, kad rusai gali atsidaryti banko sąskaitas Kazachstane, nepalikdami Rusijos.

Į tarpininko paslaugas įeina prašymas gauti vietos asmens identifikavimo numerį ir Kazachstano telefono numerį prieš kreipiantis dėl sąskaitos banke, o vėliau gaunama ir banko kortelė. Biometrinius duomenis ir visą kitą informaciją galima pateikti internete, kaip teigia įvairūs straipsniai ir tinklaraščiai.

REKLAMA

Kai kurie tinklaraštininkai teigia, kad tarpininkai jau padėjo „dešimtims“ rusų sėkmingai gauti banko korteles Kazachstane.

Tačiau Rusijos ekspertai įspėja klientus, kad būtų atsargūs, nes paslaugas siūlo nežinomi asmenys ar įmonės. Jie ragina rusus kelionėje dėl banko kortelės atidžiai pasirinkti kelionių organizatorius ir dirbti tik su žinomomis kompanijomis.

Naująsias banko korteles rusai gali naudoti tik keliaudami į užsienį, nes „Mastercard” ir „VISA” kortelės, išduotos Uzbekistane ar bet kurioje kitoje užsienio šalyje, negali būti naudojamos Rusijoje.

Rusijos pareigūnai taip pat primena žmonėms informuoti mokesčių inspekciją apie savo užsienio bankų sąskaitas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas uždraudė gyventojams nuo kovo 1 dienos pervesti pinigus į užsienį, taip pat ir į savo banko sąskaitas.

Tačiau panašu, kad draudimas netaikomas šalims, kurios netaiko sankcijų Maskvai, pavyzdžiui, Uzbekistanui. Rusijos gyventojai turi mėnesio limitą pinigams, kurie gali būti pervesti į užsienį – iki 5000 JAV dolerių.

„VISA“ ir „Mastercard“ buvo tarp šimtų Vakarų kompanijų, kurios sustabdė savo veiklą Rusijoje dėl sankcijų, kadangi Rusija užpuolė Ukrainą.

Iki šiol Rusijos bankų išduotomis kortelėmis šalyje galima naudotis tik iki jų galiojimo pabaigos, ateityje jos nebus atnaujintos.

Rusijos vidaus sistemos „Mir“ išduotas korteles priima tik nedaugelis šalių: tai Armėnija, Baltarusija, Kazachstanas, Kirgizija, Turkija ir Vietnamas.

REKLAMA

Kai kurios kelionių agentūros, padedančios rusams gauti Uzbekistano bankų korteles, taip pat atkreipia dėmesį į galimybę nusipirkti dizainerių gamybos daiktų ir įgyti nekilnojamojo turto Uzbekistane.

Panašu, kad taip siekiama prisiderinti prie naujos realybės, su kuria susiduria rusai: dėl sankcijų daugelis žmonių, mėgstančių dizainerių gaminius, nebegali nusipirkti mėgstamų prekių ženklų daiktų, nes didžiosios tarptautinės kompanijos paliko Rusiją.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų