naujienų portalas tv3.lt

naujienų portalas tv3.lt

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS
41
Prekybininkai prie Rokantiškių kapinių (nuotr. Fotodiena/Justino Auškelio)

Per Vėlines, kaip įprasta, retai į kapines keliaujame tuščiomis. Nusinešti žvakutę ar gėlių tapo kiekvienam suprantama. Pamiršusiems ar iš toliau atvažiavusiems žvakių ir gėlių prie pat kapinių parduos čia įsikūrę prekeiviai. Tačiau šie metai prekybininkams skausmingi – jie sakosi dar nematę tokio blogo sezono.

41

Per Vėlines, kaip įprasta, retai į kapines keliaujame tuščiomis. Nusinešti žvakutę ar gėlių tapo kiekvienam suprantama. Pamiršusiems ar iš toliau atvažiavusiems žvakių ir gėlių prie pat kapinių parduos čia įsikūrę prekeiviai. Tačiau šie metai prekybininkams skausmingi – jie sakosi dar nematę tokio blogo sezono.

REKLAMA

Sėdame į automobilį ir važiuojame į vienas populiariausių bei didžiausių amžinojo poilsio vietų Vilniuje – Rokantiškių kapines. Dar tik spalio vidurys, iki Vėlinių liko beveik dvi savaitės, o prekeivių čia netrūksta jau dabar.

Vos atėjus į šalia kapinių įsikūrusį turgelį, matyti, kad prekeivių nuotaikos liūdnos. Prekystaliai ir šaligatviai nukrauti gėlėmis, tačiau jų pirkti kam, nėra. Kapinėse vos vienas kitas žmogus. Tiesa, iki Vėlinių yra dar šiek tiek laiko, tačiau prekybininkai sako, kad tokia žema apyvarta jiems dar neregėta.

Prekeiviams liūdnos mišios

Visai prie pat automobilių stovėjimo aikštelės Jonas pardavinėja rankų darbo vainikus ir puokštes. Vyras čia dar tik antrą dieną, tačiau jau dabar pastebi, kad daug užsidirbti per Vėlinių laikotarpį nepavyks.

REKLAMA

„Sekasi tai tikrai nenuostabiai. Liaudies mažoka, bet tikiuosi, kad į savaitės pabaigą gal bus daugiau“, – naujienų portalui tv3.lt pasakoja Jonas.

REKLAMA

Jonas kapinių vainikus ir puokštes parduoda nebrangiai, po kelis eurus.

„Kainos nuo 4 iki 7 eurų, bet žmonės dažnai derasi“, – sako prekeivis.

Jonas sako prieš stodamas prekiauti truputį dvejojęs, mat buvo neramu dėl koronaviruso.

„Buvo dvejonių, kad neuždarytų turgaviečių, nes ruošiesi... Jeigu būtų uždarę, tai kažkaip dingtų žolytės ir gėlytės“, – sako Jonas.

Ivona šiame turgelyje prekiauja jau ne pirmus metus, todėl, kitaip nei Jonas, gali palyginti šių metų sezoną su ankstesniais. Moteris tikina, kad šiuos metus kaip vienus baisiausių prisimins dar ilgai. Šiemet verslas visai nejuda, žmonių nedaug.

REKLAMA

„Nejaučiam uždarbio. Dirbam, perkam, investuojam, o uždarbio nėra. Liko mažiau nei dvi savaitės ir mes manom, kad jau nieko ir nebebus. Taip ne tik su Vėlinėm bus, taip buvo ir per Motinos dieną, per Tėvo dieną. Nuotaikos liūdnos, nežinome, ko laukti. Tikimės dar per savaitę, kad žmonės važiuos. Visada būdavo anksčiau, tikrai dirbdavom“, – tv3.lt pasakoja Ivona.

Moters teigimu, uždirbti parduodant gėles ir žvakes ir taip yra sunku, tad sumažėjęs žmonių kiekis kapinėse nieko gero nežada.

REKLAMA
REKLAMA

„Šiandien nusipirkau naują viržių partiją, jie kainavo po 1,8 euro. Prieina žmogus, klausia, po kiek. Sakau du. Dvidešimt centų už krūmą. Žmogus sako, kad už 1,5 euro paims, tai aš jau minuse. Ir tas dvidešimt centų, mums kelias kainuoja, važiuojam prekes paimti“, – pasakoja Ivona.

Kita, visai šalia Ivonos įsikūrusi, prekeivė Nijolė (aut. past. – savo tikrojo vardo atskleisti nenorėjo) taip pat pastebi, kad šis sezonas yra kitoks nei ankstesnieji. Moters nuomone, didelę įtaką prekybai padarė koronavirusas.

REKLAMA

„Seni žmonės nevažiuoja iš viso, iš autobusų beveik neišlipa. Tušti autobusai važiuoja. Jei važiuoja seni žmonės, tai su automobiliais, vaikai atveža, net būna, kad senesnio amžiaus žmogus neišlipa iš automobilio. Yra žmonių, kurie saugo savo tėvus. Prekyba labai sumažėjusi, krito trigubai“, – naujienų portalui tv3.lt pasakoja Nijolė.

Moters teigimu, praėjusiais metais tokiu laiku apyvartos buvo daug didesnės.

„Pernai pradėjo pirkti nuo spalio 15 dienos. Dabar to nejaučiam. Reikia ir už vietą sumokėti, mokesčiai „Sodrai“, draudimas. Pinigai taip išeina, kad tikrai baisu darosi. Nieko, išparduosim mažiau negu už savikainą ir sėdėsim be duonos, nieko nepadarysi“, – nuogąstauja prekeivė.

REKLAMA

Nijolė tikisi, kad dar labiau priartėjus prie Vėlinių prekyba pakils.

„Dabar dar gal tik tvarko žmonės, lapus išneša, todėl ir neperka. Gal dar per anksti“, – svarsto moteris.

Prekeivė sako, kad dėl nuostolingos prekybos kaltės mesti tik koronavirusui nereikėtų, mat įtakos daro ir didžiųjų prekybos centrų elgesys.

„Maximoje“ nuolaida, tai žmonės atvažiuoja jau su savo žvakėm ir gėlėm. Šiandien buvau „Norfoje“, ten 40 proc. nuolaida. Išeina pigiau. Per savaitę gal dvi žvakes pardaviau. Jeigu mes parduodam po eurą, „Maximoje“ bus po 60 centų“, – savo mintimis dalijasi Nijolė.

REKLAMA
REKLAMA

Prekybos centrai paklausa džiaugiasi

Jau anksčiau rašėme, kad didieji prekybos centrai paklausa kol kas džiaugiasi.

Prekybos tinklo „Norfa“ atstovas spaudai Darius Ryliškis anksčiau naujienų portalui tv3.lt teigė, kad Vėlinių prekių pardavimai augo jau nuo rudens pradžios.

„Nors tradiciškai aktyviausiai jomis prekiaujama likus kelioms dienoms iki pačių Vėlinių, jau kuris laikas Vėlinėms skirtų prekių pardavimai pastebimai auga. Geri orai leido žmonėms pradėti ruoštis Vėlinėms anksčiau nei įprastai. Prekybos tinklas Vėlinėms siūlo kapų žvakes, žvakių įdėklus, žvakių pridegimo priemones, dirbtines ir gyvas gėles, kapų vazas gėlėms, taip pat antkapių valymo priemones, kapų tvarkymo ir priežiūros įrankius (grėbliukus, kastuvėlius) bei kapinių žemę“, – sakė D. Ryliškis.

REKLAMA

Prekybos tinklo „Maxima“ komunikacijos ir įvaizdžio departamento direktorė Ernesta Dapkienė taip pat sakė, kad Vėlinėms ir Visų Šventųjų dienai pirkėjai pradėjo ruoštis jau rugsėjo mėnesį.

„Kapų žvakių paklausa rugsėjo viduryje ūgtelėjo apie penkis kartus, o spalį jų pardavimai būna patys didžiausi. Štai per visus 2019 metus žmonės nupirko beveik 7 mln. kapų žvakių, iš jų pusė 3,6 mln. – parduota spalio mėnesį“, – teigė prekybos tinklo atstovė.

REKLAMA

Prekybos tinklo „Rimi“ viešųjų ryšių vadovė Renata Keršienė sakė, kad nors prekyba gėlėmis ir žvakėmis augo jau nuo rudens, didžiausia paklausa turėtų laukti Vėlinėms atėjus.

„Žmonės jau dairosi ir įsigyja kapų lankymui skirtų prekių – žvakių, gėlių, tačiau tradiciškai daugiausia jų perkama paskutinėmis dienomis prie vykstant lankyti artimųjų kapų. Šiais metais Visų Šventųjų diena – sekmadienis, Vėlinės – pirmadienis, tad daugiausia perkančiųjų žvakių ir gėlių turėtume sulaukti būtent tą savaitgalį.

REKLAMA
REKLAMA

Tačiau raginame pirkėjus atvykti ir kapų lankymui reikiamų prekių įsigyti anksčiau. Taip pirkėjai galės ramiai ruoštis ir vykti lankyti artimųjų kapų, o parduotuvėse pavyks išvengti didesnių pirkėjų srautų ir būtinybės juos reguliuoti“, – naujienų portalui tv3.lt sakė prekybos tinklo atstovė.

Plačiau apie žvakių ir gėlių kainas prekybos centruose galite skaityti paspaudę čia.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų